از مرز سرخ تا سرخس

0

قطار گردشگری عقاب طلایی حامل گردشگران 11 کشور اروپایی، آمریکایی و آسیایی صبح جمعه وارد اصفهان شد و مورد استقبال مسئولان اداره کل راه آهن و گردشگری این استان قرار گرفت.

قطار گردشگری عقاب طلایی که ‘جواهرات قلب ایران’ نام دارد، 11 آبان جاری از مرز سرخ وارد کشورمان شد و حامل 78 گردشگر خارجی از کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، سوئیس، روسیه، مالزی، استرالیا، فیلیپین، مکزیک، هنگ کنگ و نروژ است.
این قطار شامل هشت سرسرای روسی، یک مولد برق روسی و سرسرای درجه یک ‘ غزال ‘ وابسته به بنیاد ایرانیان است.
مسافران خارجی قطار گردشگران عقاب طلایی پس از دیدن آثار تاریخی و فرهنگی اصفهان ، عصر شنبه این شهر را به مقصد کاشان ( در 190 کیلومتری شمال خاوری اصفهان) ترک خواهند کرد.
گردشگران خارجی قطار عقاب طلایی پس از 18 روز اقامت در ایران و دیدن آثار تاریخی، فرهنگی و جاذبه های طبیعی شهرهای مشهد، تهران، کرمان، یزد، اصفهان، شیراز، سعادت شهر، کاشان، اراک، شوشتر، شوش، ورسک و پل سفید، 29 آبان در مشهد به تور خود پایان می دهند و از راه مرز سرخس از ایران خارج خواهند شد.
بنا به اعلام اداره کل راه آهن اصفهان، قطار گردشگری عقاب طلایی که صبح امروز (جمعه) وارد این شهر شد، بیست و دومین قطار گردشگری حامل گردشگران خارجی است که از سال 93 تاکنون وارد کشور شده است.
بر پایه اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، تا پایان سال 91 آمار گردشگران خارجی به این استان 60 هزار نفر بود اما در راستای هم افزایی سازنده با جهان که از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید کلید خورد، این آمار در پایان سال گذشته ( 95 ) به 280 هزار گردشگر خارجی افزایش یافت.
استان اصفهان با برخورداری از جاذبه های طبیعی، 22 هزار بنا و اثر تاریخی دارد که یک هزار و 850 اثر آن به ثبت ملی رسیده است.
اصفهان همچنین چهار اثر جهانی شامل میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع دارد که کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

منبع: ایرنا

نظرات مسدود است.