اطلاعیه ستاد مرکزی خدمات سفر ویژه تعطیلات عید سعید فطر ۹۶

0

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه فرا رسیدن تعطیلات پایان ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای تابستانی خواستار حفظ آرامش مسافران در ترافیک‌های طولانی مدت شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات ‌سفر همچنین از مسافران خواست با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری همکاری کنند.
متن اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر به‌ این شرح است:
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌ سفر، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم فهیم و متدین و عرض تبریک پیشاپیش به ‌مناسبت عید سعید فطر، طی اطلاعیه‌ای از مسافران و هموطنان عزیز درخواست کرد موارد زیر را رعایت کنند:
1- هم‌وطنان گرامی، پیش از سفر از طریق سامانه مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای به‌ شماره 141 از وضع تردد در جاده‌های کشور و از طریق سامانه 134 از شرایط آب ‌و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را دریافت و سپس برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید.
2- برای دریافت اطلاعات مسیر، خدمات قابل ‌ارائه گردشگری در شهرها و طرح شکایات و انتقادات احتمالی از سایت 09629 استفاده کنید.
3- مسافران عزیز ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک‌های طولانی، نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری به‌ عمل آورده و از توقف ‌های غیرضروری در کنار جاده‌ها، اطراف رودخانه‌ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می‌شود خودداری کنید.
4- با عنایت به اهمیت حفظ محیط‌زیست توصیه اکید می‌شود زباله‌های خود را در محیط‌های طبیعی رها نکنید و در پاکیزه نگه داشتن محیط‌های طبیعت‌گردی و گردشگری کوشا باشید و ضمن استقرار در اماکن تعریف‌شده، همت لازم را برای صیانت از طبیعت داشته باشید.
5- هم‌وطنان عزیز می‌توانند با ادارات‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان‌ها تماس بگیرند و اطلاعات برنامه‌های فرهنگی تدارک‌ دیده‌ شده توسط دستگاه‌های عضو ستادهای اجرایی خدمات ‌سفر استان‌ها شامل بازارچه‌ های خیریه، نمایشگاه‌های هنرهای سنتی، رویدادهای مذهبی و آیینی را دریافت کنید.
6- از مردم عزیز و مسافرانی که در روز جمعه 96/4/9 قصد مراجعت به شهرهای خود را دارند درخواست اکید می‌شود به توصیه‌ها و تدابیر دستگاه‌های مسؤول از جمله پلیس راهور، راهداری و نیروهای امدادگر در مسیر جاده‌ها، شهرهای بین‌ راه توجه و عنایت داشته باشید.
در پایان ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌ سفر، ضمن تأکید بر استمرار فعالیت ستادهای اجرایی هماهنگی خدمات‌ سفر استان‌ها در تمامی بخش‌های حمل‌ و نقل و ترافیک، امنیت‌ و انتظامی، امداد و نجات، مدیریت بحران، بهداشت ‌و درمان، اسکان و پذیرایی هماهنگی کامل کلیه واحدهای مسؤول را برای خدمات‌رسانی شایسته به مسافران و گردشگران ضروری می‌داند.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات مسدود است.