اعلام غیر قانونی بودن گرفتن ضمانت مالی برای اخذ روادید گردشگری عمان از اتباع ایرانی

0

اداره کل خدمات سرمایه گذاری و مدیریت کیفیت وزارت گردشگری عمان طی نامه ای به آژانس های گردشگری این کشور اعلام کرد: درخواست سپردن تضمین مالی برای اخذ روادید گردشگری غیر قانونی است.

روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان، طی بیانیه ای  اعلام کرد :مطابق گزارش های های دریافتی از  گذشته ، بعضی از آژانس های گردشگری برای اخذ روادید عمان جهت هموطنان ما ، اقدام به گرفتن ضمانت مالی می کردند سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عمان طی ملاقات های خود با مقامات ذیربط  عمانی این رویه نادرست را بi عنوان یکی از دلایل عدم رغبت هموطنان ما برای مسافرت به عمان معرفی  کرد و خواستار رفع اینگونه موانع و متقابلاً ایجاد تسهیلات هرچه بیشتر برای تردد اتباع کشورمان به عمان شد.

متعاقب این تلاش ها در تاریخ ۳۰ آبان ماه آژانس های گردشگری در عمان نامه ای را از اداره کل خدمات سرمایه گذاری و مدیریت کیفیت وزارت گردشگری عمان به شرح ذیل دریافت کردند:

به مدیران تمامی هتل ها و دفاتر سفر و گردشگری

موضوع : درخواست سپردن تضمین مالی برای اخذ روادید گردشگری ( با کفالت مدیران هتل ها و دفاتر سفر و گردشگری  )

 پلیس سلطانی مشاهده کرده است که بعضی از آژانس های گردشگری و مراکز اقامتی از گردشگران درخواست سپردن تضمین مالی برای اخذ روادید گردشگری با کفالت خود  نموده اند . این رویه با دستورالعمل ها و مقررات تدوین شده از سوی مقامات ذیربط برای ایجاد تسهیلات لازم جهت اخذ روادید گردشگری عمان در تضاد می باشد .

لذا از تمامی آژانس های گردشگری و مراکز اقامتی که امتیاز کفالت افراد و گروههای گردشگری را دارند درخواست می شود موضوع الزام به عدم اخد ضمانت مالی را رعایت نمایند . در غیر این صورت اقدامات قانونی در قبال موسسات خاطی اتخاذ خواهد شد .

این نامه به امضای مدیر کل خدمات سرمایه گذاری و مدیریت کیفیت وزارت جهانگردی عمان رسیده است .

منبع: ایسنا

نظرات مسدود است.