افزایش ماندگاری گردشگران در کرمان/درآمد ۱۰ میلیون دلاری گردشگری

0

محمود وفایی صبح یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان کرمان اظهار کرد: اقتصاد گردشگری در تمامی نقاط استان پهناور کرمان رونق گرفته است.

وی توجه به حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را راه برون رفت از مشکلات اقتصادی دانست و افزود: با تمرکز در حوزه های گفته شده می توان حدود سه برابر حوزه های دیگر اشتغالزایی کرد.

وی با اشاره به لزوم توجه ویژه به حوزه گردشگری گفت: طی چهار سال گذشته این حوزه ۱۰ میلیون دلار درآمدزایی داشته است.

وفایی از راه اندازی کمیته گردشگری مذهبی خبر داد و افزود: کرمان رتبه برتر در زمینه حفظ، مرمت و احیاء بناهای تاریخی و واگذاری آنها به بخش خصوصی را داراست.

وی با اشاره به اینکه کرمان بیشترین اثر ثبت جهانی را به خود اختصاص داده است، گفت: در حال حاضر چهار اثر تاریخی، یک اثر طبیعی به ثبت جهانی رسیده ضمن اینکه سیرجان هم به عنوان شهر جهانی گلیم شیریکی پیچ در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.

وفایی همچنین به وجود هفت هزار اثر شناخته شده و ۷۰۰ اثر ثبت ملی در کرمان خبر داد و بیان کرد: ۷۰ هزار صنعتگر فعال در ۷۰۰ رشته مختلف صنایع دستی استان فعالیت می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر ۱۶۰ واحد بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شده است که در تلاشیم تا پایان سال جدید این تعداد به ۱۸۰ واحد برسد.

وفایی شمار گردشگران خارجی استان کرمان طی سال گذشته را بیش از ۳۰ هزار نفر ذکر و تصریح کرد: این امر منجر به ضریب اشغال ۴۸ درصدی شد.

وی از افزایش ماندگاری گردشگران در استان کرمان از ۱/۱ به ۳/۲ شب خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با حمایت های نماینده جدید ولی فقیه در استان کرمان بتوان مانند گذشته گام های خوبی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان برداشت.

منبع: مهر

نظرات مسدود است.