افزایش پنج برابری گردشگرخارجی با اجرای برنامه ششم توسعه

0

رییس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگی از افزایش پنج برابری گردشگرخارجی با اجرای برنامه ششم توسعه در کشورخبرداد.

سید محمد بهشتی افزود: پیش از اجرای برجام ما شاهد یک شکاف تیره از کشورمان در افکار عمومی دنیا بودیم و با تغییرات بین المللی در روابط ایران با جهان در دولت یازدهم ، این تصویرنازیبا کشورمان در عرصه جهانی از بین رفت.
وی با بیان اینکه برجام سایه ایران هراسی را از کشورمان دور کرد خاطر اظهارداشت : برجام توانست تصویر تیره ای که در تخیل افکار عمومی جهانی در قبال کشورمان در سالهای گذشته بوجود آمده بود را از بین برده و ایران را به عنوان مقصد گردشگری ایده آل بین المللی مطرح کند.
بهشتی با اشاره به اینکه این نوع سیاست و رویکرد همچنان با انتخابات چند روز پیش دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تداوم خواهد یافت تاکید کرد: می بایست امیدوار شد که این روند مستمر و روبه تزایدی داشته باشد.
رییس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی افزود: ما به لحاظ زیر ساخت ها باید امکان پاسخگویی به این تقاضا را داشته باشیم چرا که امروزه در فصل های مناسب گردشگری در کشورمان با کمبود تجهیزات و امکانات مواجه هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای کامل برنامه توسعه ششم که اصل آن در دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد، بتوان تا حدود زیادی زمینه و ظرفیت ها را برای پاسخگویی گردشگری خارجی داشته باشیم.
به گفته وی با اجرای برنامه توسعه ششم پیش بینی می شود که بازدید گردشگران خارجی نسبت به حال حاضر نیز به رشد پنج برابری برسد.

منبع: ایرنا

نظرات مسدود است.