امکانات پذیرایی از یک میلیون مسافر نوروزی در منطقه آزاد ماکو فراهم شد

0
سفره هفت سین

مدیر عامل منطقه آزاد ماکو گفت: نوروز ۹۶، امکانات پذیرایی برای بیش از یک میلیون مسافر در منطقه آزاد ماکو فراهم شد.

حسین فروزان گفت‌ در ارومیه، شهرستان ماکو را دارای ظرفیت‌های بالقوه طبیعی و گردشگری خواند و اظهار کرد: همه جای ایران زیباست و هر منطقه، زیبایی‌های خاص خود را دارد اما حضور گردشگر در هر منطقه‌ای منوط به برنامه‌هایی است که در آن منطقه پیاده می‌شود.

فروزان افزود: با راه‌اندازی فرودگاه و هتل‌های 5 ستاره‌ای که تا دو سال آینده به ثمر می‌رسند، می‌توانیم تعداد زیادی از مسافران را به این منطقه بکشانیم، البته این مسئله زمانی اتفاق خواهد افتاد که بتوانیم اقدامات لازم را برای ورود این حجم مسافر انجام داده باشیم.

مدیر عامل منطقه آزاد ماکو خاطر نشان کرد: در نوروز سال 93 با وجود تاکیدات مدیران ارشد دبیرخانه مناطق آزاد برای جذب گردشگر، ماکو پذیرای تقریباً هیچ مهمانی نبود اما در نوروز 94 با گذشت تنها یک سال توانسیم پذیرای 400 هزار نفر مهمان باشیم و در عید سال 95، این رقم به 800 هزار نفر رسید.

وی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ماکو در عید 96، آمادگی حضور بیش از یک میلیون مسافر را در خود دارد و این در شرایطی است که ماکو شهر سردی برای ایام عید به شمار می‌رود اما ایجاد امکانات مناسب می‌تواند مردم را جذب منطقه کرده و شاهد یک شهر زنده و پویا در ایام عید بود.

منبع : تسنیم

ارسال نظر