برف و باران در راه است/ ابرهای باران زا بر فراز ۷ استان کشور

0

آب و هوا

سازمان هواشناسی کشور از بارش برف و باران در برخی از مناطق کشور برای ساعات آینده خبر داد.

 براساس تازه‌ترین اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور،‌ بارش برف و باران توام با رگبار و رعد و برق برای ارتفاعات نیمه غربی البرز و مناطق شمالی زاگرس در راه است.

اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور حاکی است که با تقویت یک سامانه بارشی از فردا (جمعه)، انتظار می رود از ظهر جمعه تا اواخر شنبه 12 فروردین ماه، بارش برف و باران توام با رگبار و رعد و برق غرب و جنوب غرب کشور را در برگیرد.

همچنین بعد از ظهر جمعه تا شنبه، گذر این سامانه در برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، مرکز، غرب، جنوب غرب و جنوب کشور همراه با رشد ابرهای جوششی و رگبار و رعد و برق خواهد بود.

همچنین پیش بینی می شود که بعد از ظهر جمعه تا شنبه بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد، استان های کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، اردبیل، گیلان، غرب مازندران را تحت تاثیر قرار دهد و در ارتفاعات این استان ها نیز بارش برف را شاهد باشیم.

بارش باران، گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید برای استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب فارس و خوزستان در راه است که به تدریج از روز شنبه استان های مرکزی و تهران را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر