تامین فضا برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری پارسه پاسارگاد

0

مدیرکل پایگاه‌های میراث جهانی پس از افتتاح پروژه ساماندهی و تجهیز کتابخانه تخصصی تخت‌جمشید از اقدامات صورت گرفته برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مناسبتر در پارسه و پاسارگاد خبر داد.

«فرهاد عزیزی» با اعلام این خبر گفت: در شرایط فعلی که موضوع گردشگری و سفر تبدیل به یکی از اولویت مهم زندگی مردم و دولت شده است لازم است که اقدامات در جهت رونق توسعه گردشگری سرعت بگیرد.

وی افزود: در حال حاضر اولویت سازمان میراث فرهنگی در پایگاه‌های جهانی رفع کمبودها و نواقص در زیرساخت‌های گردشگری و حوزه اشتغال است. به طوری که هم اکنون با همراهی بخش خصوصی، انجمن‌های مردم نهاد عزم جدی ایجاد شده است.

او با بیان این که در حال حاضر کشورهایی در دنیا در عرصه گردشگری موفق شده‌اند که علاوه بر سازمان‌های مربوط به بحث میراث فرهنگی، Ngo ها، جوامع بومی و بخش خصوصی در حفظ و نگهداری، معرفی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری نقش‌آفرینی می‌کنند، تاکید کرد: اتفاقات جدیدی قرار است در تخت جمشید و پاسارگاد در زمینه مباحث عمرانی و زیرساخت‌هایی که مورد نیاز گردشگران است رخ دهد که. در حال حاضر با برنامه ریزی های صورت گرفته و اقدامات اجرایی امیدواریم شرایط بهتری نسبت به سالهای قبل در پارسه و پاسارگاد رخ دهد.

مدیرکل پایگاه‌های میراث ملی و جهانی در ادامه نقش نوروزگاه‌ها در پایگاه‌های ملی و به ویژه جهانی را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: امسال با برگزاری نوروزگاه‌ها در پایگاه‌های ملی و به خصوص جهانی ما شاهد یک همگرایی عظیم در کلیه نهادها بودیم به طوری که این اتفاق سبب شد که امسال با برگزاری آیین‌های محلی و سنتی، شاهنامه خوانی، موسیقی زنده و محلی، فضای فرهنگی و جذابی برای گردشگران ایجاد شود و نوروزی متفاوت و ماندگار در ذهن مردم نقش ببندد.

منبع: ایسنا

نظرات مسدود است.