حضور 333 گردشگر خارجی در مراسم تاسوعا و عاشورای ابیانه

0

دهیار روستای ابیانه نطنز گفت: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، تعداد 333 گردشگر خارجی از آئین کهن این روستا بازدید کردند.

محمد عادلی پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ایام تاسوعا و عاشورا ۳۳۳ گردشگر خارجی در روستای ابیانه حضور داشتند که از این تعداد ۱۸۰ گردشگر در روز تاسوعای حسینی و ۱۵۳ گردشگر در روز عاشورای حسینی در این مکان تاریخی حضور یافته و از نزدیک شاهد برگزاری مراسم‌های سنتی عزاداری ویژه این روستا بودند.

وی افزود: این گردشگران اتباع کشورهای اسلواکی، اسپانیا، جمهوری چک، چین، فرانسه، آلمان، ایتالیا، استرالیا، سوئیس، پرتغال، نیوزیلند، لهستان، تایلند، هلند، بلژیک، نروژ، روسیه، مراکش، مجارستان و کانادا بوده که در ایام تاسوعا و عاشورا میهمان مردم این روستا بودند.

دهیار روستای ابیانه گفت: با توجه به ازدحام بالای جمعیت در روزهای تاسوعا و عاشورا در این روستا از پذیرش گردشگران داخلی خودداری شد که از همه این عزیزان پوزش می‌خواهیم.

وی تصریح کرد: آئین کهن نخل گردانی، پرسه زنی، ذاکری، جغجغه زنی و غیره برخی از آداب و رسوم کهن این مردم در ایام محرم است که همه‌ساله برگزار می‌شود.

عادلی خاطرنشان کرد: قانون عدم حضور گردشگران داخلی در روستای تاریخی ابیانه فقط متعلق به روزهای تاسوعا و عاشورا بوده و از امروز این روستا پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

منبع: ایسنا

نظرات مسدود است.