روستای خالی از سکنه آراناج خرمدره به دهکده گردشگری تبدیل می شود

0

مسئول میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خرمدره گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته روستای متروک آراناج این شهرستان به دهکده گردشگری تبدیل می شود و این اقدام در راستای جذب گردشگران است.

داوود آبیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: روستای متروک آراناج از 10 سال گذشته خالی از سکنه شده و میراث فرهنگی شهرستان با ارائه برنامه ای مشخص درصدد احیای این روستا به دهکده گردشگری است.
وی اظهار کرد: تامین زیرساخت های اولیه شامل راه، و برق از مشکلات جدی در پیشبرد برنامه ها در نظر گرفته در این روستا به شمار می رود و همکاری ارگان های متولی امر به پیشبرد فعالیت ها منجر می شود.
آبیان افزود: این روستا کوهستان های بکر، آبشار بسیار ریبا و آب و هوایی دلکش دارد که ورود هر رهگذری را به خود معطوف می کند و حتی موجب ماندگار آنان برای مدت طولانی می شود.
وی بیان کرد: این دهکده گردشگری با معماری و بافت سنتی روستایی احیا خواهد شد که تحقق این امر علاوه بر جذب بیشتر گردشگران داخلی و حتی خارجی به شناساندن بیشتر شهرستان خرمدره و اشتغالزایی نیز منتهی خواهد شد.
مسوول میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خرمدره ادامه داد: سرمایه گذاران برای انجام سرمایه گذاری های لازم در این روستا تشویق شده اند و میراث فرهنگی شهرستان از هیچ اقدامی در تحقق برنامه های تعیین شده دریغ نمی کند.
وی اظهار کرد: تنوع اقلیم این منطقه،حیات وحش،و عرضه محصولات ارگانیگ از جمله مزیت های این روستای متروک است که در صورت احیا می تواند تحولاتی را ایجاد کند.
آبیان ابراز کرد: هم اکنون 5 روستای هدف گردشگری در این شهرستان در نظر گرفته شده که تحقق آنها علاوه بر احیای سنت ها در احیای صنایع دستی و بومی فراموش شده منطقه نیز موثر خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: احیای این روستاها به رونق بازارچه هایی صنایع دستی منجر خواهد شد و به نوبه خود در اقتصاد این منطقه تاثثرات فراوانی داشته باشد.
روستای متروک آراناج خرمدره در 35 کیلومتری شمال شرقی شهرستان خرمدره و با طبیعت بی نظیر واقع شده که تلاش می شود با مشارکت سرمایه گذاران به دهکده گردشگری تبدیل شود.
این روستا کوهستان های بکر، آبشار بسیار ریبا و آب و هوایی دلکش دارد که ورود هر رهگذری را به خود معطوف می کند و حتی موجب ماندگار آنان برای مدت طولانی می شود
به گزارش ایرنا، شهرستان خرمدره با 407 کیلومتر مربع مساحت معادل 1.8 درصد از وسعت کل استان و 65 هزار و 166 نفر معادل 6.4 درصد از جمعیت کل استان زنجان را تشکیل می دهد.
منبع:ایرنا

نظرات مسدود است.