رویداد «تبریز ۲۰۱۸» می‌تواند منجر به افزایش ورود گردشگر و درآمدزایی شود

0

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه مراسم گشایش رویداد «تبریز ۲۰۱۸» سوم فروردین ۹۷ برگزار می‌شود، گفت: برنامه ریزی برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ باید به‌گونه‌ای باشد که هزینه‌ها باعث کسب درآمد و افزایش جذب گردشگری شود.

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، ​صنایع دستی و گردشگری، معاون گردشگری در ششمین جلسه سیاست‌گذاری «تبریز ۲۰۱۸» افزود: در این باره با همکاری صدا و سیما موضوع گردشگری سلامت در تبریز را در برنامه‌ریزی‌هایی جداگانه دنبال می‌کنیم تا این نوع از گردشگری در تبریز رونق پیدا کند.

محب خدایی خاطرنشان کرد: برنامه‌های «تبریز ۲۰۱۸» باید به‌گونه‌ای باشد که برای سال‌های آینده نیز در تبریز برنامه داشته باشیم و هزینه‌هایی که می‌شود بتواند باعث افزایش ورود گردشگر و درآمدزایی شود.

وی ادامه داد: درسند چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام و هدف‌گذاری برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر خارجی تا سال ۱۴۰۴ باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از رویداد «تبریز ۲۰۱۸» بتوانیم در این خصوص به نحو مطلوب استفاده کنیم.

خدایی تاکید کرد: برگزاری رالی خانوادگی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این خصوص است و به همین منظور قصد داریم تور رالی خانوادگی ایران را به مقصد تبریز برگزار کنیم.

همچنین در این جلسه مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: برای میزبانی شایسته از گردشگران در تبریز زیرساخت‌های اقامتی ارتقا پیدا می‌کند.

وی افزود: همچنین در صورت اتمام هتل‌های در دست ساخت در تبریز تعداد تخت‌های اقامتی رسمی در این استان که در حال حاضر ۷ هزار تخت است تقریبا دوبرابر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات مسدود است.