سرنوشت مشکلات گردشگری پایتخت

0

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از احتمال نامه‌نگاری با رهبرمعظم انقلاب برای حفظ دو میراث مهم مردم خبر داد و گفت: مشکلات کنونی گردشگری پایتخت از جمله اتوبوس گردشگری را با کمک اعضای جدید شورای شهر تهران برطرف می‌کنیم.

ادامه عدم‌همکاری بنیاد مستضعفان

در این رابطه احمدی‌پور با توجه به برخی موضوعات مهم و فوری که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با آن مواجه است، در زمینه عدم همکاری بنیاد مستضعفان با سازمان میراث فرهنگی درباره سرنوشت کاخ‌موزه‌های سعدآباد و نیاوران عنوان کرد: این اختلاف و عدم همکاری بنیاد همچنان ادامه دارد و ما نگران میراثی هستیم که متعلق به مردم است و طبق دستورالعمل امام(ره) در سال 59، کاخ‌هایی که خاندان پهلوی در آن زندگی می‌کردند متعلق به آنان نبوده و بیت المال مردم است و باید تحت حفظ و حراست سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد.

احمدی‌پور با ابراز اینکه “بیشترین نگرانی ما این است که با تغییر مسئولیت این دو کاخ‌موزه، شاهد تغییر کاربری آنها در مسیر فعالیت‌های انتفاعی باشیم”، افزود: این در حالی است که دیدگاه سازمان میراث فرهنگی براساس وظایف ذاتی که دارد حفظ و حراست از این بناها با نگاه غیرانتقاعی و حاکمیتی است.

نامه مکتوبی برای رهبر معظم انقلاب ارسال می‌کنیم

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: در حال حاضر رویه همکاری اداری را با بنیاد مستضعفان پیگیری می‌کنیم ولی اگر به نتیجه نرسیدیم نامه مکتوبی را که برای رهبر معظم انقلاب آماده خواهیم کرد برای ایشان ارسال می‌کنیم.

اتوبوس گردشگری پایتخت بدون پارکینگ، ایستگاه و پلاک‌

همچنین احمدی‌پور درباره مشکل اتوبوس گردشگری در تهران که هم‌اکنون جایگاه پارکینگ، ایستگاه و حتی دچار مشکل پلاک‌گذاری است، گفت: ما این مشکل را به‌مانند دیگر مشکلات گردشگری در تهران با اعضای جدید شورای شهر تهران در میان خواهیم گذاشت.

حل مشکلات گردشگری تهران با اعضای جدید شورای شهر

معاون رئیس جمهور بیان داشت: براین‌اساس طی جلسه‌ای که با اعضای جدید شورای شهر تهران خواهیم داشت مشکلات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران را به آنها انتقال می‌دهیم، زیرا برخی مشکلاتی که پیش‌ِروی گردشگری تهران است از جمله این اتوبوس گردشگری، جزو مواردی است که دنیا سالهاست با آن دیگر مشکلی ندارد و از این امکانات استفاده می‌کند.

تعیین سرنوشت عمارت مسعودیه در مردادماه

رئیس سازمان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره وضعیت دادگاه و سرنوشت عمارت مسعودیه نیز عنوان کرد: در اسفند ماه قرار بود دادگاه این عمارت برگزار شود که با مشکل بیماری قاضی پرونده مواجه شدیم و دادگاه جدید در مردادماه برگزار خواهد شد.

احمدی‌پور خاطرنشان کرد: هم‌اکنون یک اعتبار دو میلیارد ریالی برای مرمت یک بخشی از این عمارت مطرح است و مردم نیز فعلاً از بخش‌هایی از این بنای منحصربه‌فرد تهران قدیم بازدید می‌کنند.

منبع: تسنیم

نظرات مسدود است.