علت افزایش «هزینه ویزای اربعین» اعلام شد

0

ستاد مرکزی اربعین به سازمان حج و زیارت که در موضوع اربعین مجری مصوبات و تصمیمات ستاد مذکور است، اعلام کرد که میزان هزینه‌ها در سامانه سماح طبق تصمیم مذکور جمعاً با احتساب هزینه ریالی صدور روادید ۱۹۹۵۰۰ تومان تغییر یابد و اجرایی شود.

 سازمان حج و زیارت درباره هزینه ثبت‌نام زائران اربعین اعلام کرد: همانگونه که ملت شریف ایران استحضار دارند ستاد مرکزی اربعین کشور (وزارت کشور)  مسئولیت ساماندهی حرکت عظیم اربعین را بر عهده دارد و سازمان حج و زیارت به عنوان یکی از کمیته‌های زیرمجموعه و عضو ستاد مرکزی اربعین صرفاً مسئولیت ثبت‌نام و اخذ روادید بر اساس مصوبات و ضوابط ستاد مذکور را عهده‌دار است.

همانگونه که در رسانه‌ها اعلام شد در پی تلاشهای وزارت محترم کشور به عنوان رئیس ستاد اربعین کشور با هماهنگی وزارت محترم امور خارجه و بانک مرکزی و مذاکره با سفارت عراق و مسئولان عراقی، سفارت عراق متقاعد شده که هزینه‌های صدور روادید را به‌صورت ریالی دریافت کند.

در همین راستا ستاد مرکزی اربعین (وزارت کشور) به سازمان حج و زیارت که در موضوع اربعین مجری مصوبات و تصمیمات ستاد مذکور است، اعلام کرد که  میزان هزینه‌ها در سامانه سماح طبق تصمیم مذکور جمعاً با احتساب هزینه ریالی صدور روادید و هزینه‌های پزشکی، بیمه و حق الزحمه دفاتر کارگزاران 199500 تومان تغییر یابد و اجرایی شود.

لذا هزینه ریالی صدور روادید که اخیراً مطرح شده با دستور ستاد محترم مرکزی اربعین، در سامانه سماح منظور شده است.

منبع: تسنیم

نظرات مسدود است.