فعال صنعت گردشگری فرانسه:ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری بزرگ برای فرانسوی هااست

0

«الکساندر دومَی Alexandre Demaille»ازفعالان صنعت گردشگری فرانسه با انتشار مقاله ای تاکید کرد که ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری بزرگ برای فرانسوی ها است.

 ازتارنمای آژانس «رَپید ویزا RapideVisa»، نویسنده این مطلب در مقاله خود با عنوان «آیا به زودی روند طولانی صدور ویزای ایران خاتمه می یابد؟» آورده است: صدور ویزا را می توان مانعی در سر راه توسعه گردشگری فرانسه در ایران ارزیابی کرد. اگر نتوان حذف آن را ممکن دانست، اما آسان سازی فرایند آن را می توان متصور بود.
دراین مقاله با اشاره به توافق هسته ای در سال 2016 آمده است که ایران با دستیابی به این توافق توانست بیش از گذشته از مزیت های گشایش های جهانی بهره ببرد.
نویسنده این مطلب با اشاره به میراث و فرهنگ هزاران ساله ایران، تاکید می کند که این کشور به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری بزرگ برای فرانسوی هاست.
این فعال صنعت گردشگری با بیان اینکه توسعه گردشگری توسط فرایند دست و پاگیر صدور ویزا محدود شده است، یادآوری می کند که برای صدور ویزای ایران دو روش صدور ویزا پیش از خروج در کنسولگری و دریافت ویزا در فرودگاه هایی چون تهران، مشهد و شیراز پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه از سال 2008 و بر اساس اصل عمل متقابل توسط مقام های ایرانی، فرانسوی ها نیز باید اثر انگشت خود را در کنسولگری ایران برای کسب ویزا ثبت کنند، می افزاید: از ابتدای سال جاری میلادی ساده سازی تشریفات اداری توسط مقام های ایرانی اجرا می شود و فرم های کاغذی جای خود را به فرم های آنلاین داده اند.
نویسنده این مقاله معتقد است که اگر ایران خواستار توسعه بیشتر بخش گردشگری است، باید تشریفات صدور ویزا در این کشور بر اساس توافقنامه های بین المللی صورت گیرد.
به گفته وی بسیاری از متخصصان صنعت گردشگری در انتظار حذف فرایند ثبت اثر انگشت در کنسولگری هستند.
چندی پیش تارنمای روزنامه پرشمارگان فیگارو نیز با تشریح مزیت های گردشگری کشورمان در دو گزارش مجزا، ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال 2017 معرفی کرد و از گردشگران دعوت کرد که سفر به ایران و دیدن شگفتی های این کشور را از دست ندهند.
در تارنمای این روزنامه فرانسوی آمده است: ایران یک سال پس از لغو تحریم ها بیش از پیش میزبان گردشگران فرانسوی بوده است؛ گردشگرانی کنجکاو و روشنفکر که قدم بر کشور تضادها می گذارند و آژانس های گردشگری بر غنای فرهنگی این کشور تاکید دارند.
دراین گزارش با اشاره به آمار اتحادیه «ستو Seto» (اتحادیه شرکت های گردشگری فرانسه) آمده است: در یک سال گذشته و پس از لغو تحریم ها علیه ایران، شاهد افزایش 144 درصدی سفرها یعنی افزایش چهار هزار نفری مشتریان سفر به این کشور بودیم.
این گزارش آمار یاد شده را هرچند کم، اما در حال تبدیل شدن به یک گرایش ارزیابی و ایران را مقصد گردشگری برای کسانی معرفی می کند که دوستدار فرهنگ، هنر و ادب هستند و قصد اسکی کردن و آفتاب گرفتن در سواحل خلیج فارس و دریای خزر دارند.
بازگشایی خط هوایی پاریس-تهران در ماه آوریل سال گذشته میلادی(بهار 1395)از دیگر مزیت هایی است که در این گزارش به آن اشاره و آن را عاملی برای اضافه شدن نام ایران به فهرست مقاصد گردشگری آژانس های مسافرتی ارزیابی شده است.
براساس این گزارش، دو کشور فرانسه و ایران سال گذشته میلادی توافقنامه همکاری مشترک امضاء کرده اند که بر اساس آن ایران از تجربه فرانسه در توسعه خدمات و زیرساخت های گردشگری به منظور بهود وضعیت پذیرش گردشگران، بهره می گیرد.
محور دیگر این توافق دو جانبه، بر فراهم کردن فرصت های سرمایه گذاری برای شرکت های فرانسوی در ایران اشاره دارد.
بهمن ماه سال گذشته نیز «ژان مارک ارو» وزیر امور خارجه فرانسه در سفر به تهران، اظهار کرد که مایل هستیم اعطای ویزا را به تمامی ایرانیانی که خواستار سفر به فرانسه هستند آسان و دو برابر کنیم تا توریست های ایرانی را در فرانسه داشته باشیم و جوامع ما همدیگر را بهتر بشناسند و سهم خود را در فصل جدید از روابط تاریخی دو کشور ایفا کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر