مونسان:سهم گردشگری و صنایع ‌دستی ازطرح اشتغال روستایی 2400 میلیارد تومان است

0

رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری گفت: سهم گردشگری و صنایع ‌دستی در طرح حمایت از اشتغال در روستاها 20 درصد و در مجموع معادل 2 هزار و 400 میلیارد تومان است.

علی اصغر مونسان روز یکشنبه در دیدار با مردم نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان افزود: آیین ‌نامه مربوط به طرح حمایت از اشتغال روستایی در دولت نهایی و ابلاغ شد که فرصتی بی ‌نظیر برای حمایت از اشتغال در روستاهاست.
وی ادامه داد: 1.5‌ میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی و 1.5‌میلیارد دلار از بانک‌های عامل برای این طرح اختصاص یافته که سهم هر استان از این طرح مشخص شده است.
مونسان اظهار کرد: دولت توجه ویژه به صنایع ‌دستی و گردشگری به دلیل تاثیر بالای آن در امر اشتغال دارد.
وی گفت: کشورهایی با تاریخ و میراث‌ فرهنگی کمتر توانسته ‌اند با توسعه پروژه‌های مختلف در حوزه گردشگری درآمد زیادی را به‌ این واسطه کسب کنند.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه این صنعت مهم شاید در کشور تاکنون مغفول مانده بود ابراز امیدواری کرد با مواهب طبیعی، تمدن گرانبها و سایر ظرفیت‌های منحصر به فرد، گردشگری نقش خود را در اقتصاد کشور ایفا کند.
وی افزود: از هر 11 شغل یک شغل به گردشگری اختصاص دارد که این امر نشان از اهمیت این صنعت در دنیاست.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه دولت دوازدهم به وعده‌های خود به مردم سیستان ‌و ‌بلوچستان و فادار است اظهارکرد: دولت به استان‌هایی همانند این استان که ظرفیت‌های تاریخی زیادی دارند توجه ویژه در بخش های مختلف از جمله صنایع دستی و گردشگری دارد.
مونسان با اشاره به اهمیت گردشگری گفت: امروز گردشگری در دنیا به اقتصاد سوم جهانی تبدیل شده و به‌ صورت مستقیم در تولید ناخالص جهانی اثر دارد.
وی تصریح کرد: صنایع ‌دستی و گردشگری ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال دارند به طوری که در این بخش برخلاف سایر صنایع می توان با حداکثر 500 میلیون ریال شغل ایجاد کرد.
روحانی و هیات همراه در نخستین سفر استانی خود در دولت دوازدهم روز شنبه وارد منطقه سیستان در شمال سیستان و بلوچستان شدند و بعد از دیدار با مردم منطقه سیستان و شرکت در نشست های مختلف و افتتاح طرح ها در زاهدان، شب گذشته وارد چابهار شدند و امروز فاز نخست بندرشهید بهشتی چابهار با دستور رئیس جمهوری به بهه برداری رسید.
در این سفر وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان میراث فرهنگی، رئیس سازمان بهزیستی و معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده دکتر روحانی را همراهی می کنند.

منبع: ایرنا

نظرات مسدود است.