نشست کمیسیون مشترک بررسی وزارت گردشگری با تشکل‌های مربوطه

0

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست کمیسیون مشترک وزارت گردشگری با دستگاه‌ها و تشکل‌های مربوطه خبر داد.

سیده فاطمه ذوالقدر اظهار کرد: جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح تشکیل وزارت گردشگری با سازمان میراث فرهنگی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، تشکل‌های گردشگری، انجمن‌ها و بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری و کارشناسان جهانگردی و ایرانگردی و رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری امروز (سه‌شنبه) برگزار شد.

وی با اشاره به موافقت نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های حوزه گردشگری و همچنین نمایندگان با تشکیل وزارت گردشگری، گفت: در این جلسه تاکید شد که زیرساخت‌های این حوزه باید مورد توجه قرار گیرد و بودجه مناسبی به این منظور اختصاص یابد. همچنین وزارت راه باید اقداماتی برای بهبود وضعیت راه‌ها انجام دهد و وزارت خارجه سیاست‌های خود را در راستای ایجاد ثبات و امنیت در کشور قرار دهد.

ذوالقدر یادآور شد: براساس جمع‌بندی صورت‌گرفته در جلسه امروز، مقرر شد دستگاه‌ها و تشکل‌های مربوطه پیشنهادات خود را به کمیسیون مشترک ارائه کنند. با توجه به این‌که این طرح توسط بیش از 100 نماینده ارائه شده و کلیات آن به تصویب رسیده است، احتمالا مانعی برای ایجاد وزارت گردشگری نخواهد بود.

منبع: ایسنا

نظرات مسدود است.