نقشه گردشگری پایتخت اصلاح می‌شود

0

نقشه گردشگری تهران

معاون گردشگری استان تهران از اصلاح و تکمیل نقشه گردشگری تهران در چاپ جدید خبر داد.

این سخنان واکنش علی رفیعی – معاون گردشگری استان تهران – درباره نقشه گردشگری تهران است که به شکلی ناقص و با داده‌هایی مربوط به دست کم چهار – پنج سال پیش منتشر شده و در اختیار گردشگران نوروزی قرار گرفته است. نقشه‌ای که مسیرهای دقیق دسترسی به جاذبه‌های گردشگری را نشان نمی‌دهد و بیشتر از آن‌که مصرف گردشگری داشته باشد، کاربری شهری دارد، اما با عنوان «نقشه کاربردی گردشگری» توزیع می‌شود و نمونه ناخواناتر آن را نیز شهرداری تهران توزیع کرده است.

معاون گردشگری استان تهران با عنوان «گاف ۱۰۰ هزار نسخه‌ای در تهران»  و با بیان این‌که نقشه‌های گردشگری شهر تهران نقص‌هایی در جانمایی کامل مقاصد و اماکن مورد نیاز گردشگران در محورهای مواصلاتی و ارتباطی دارند، تاکید کرد: در چاپ جدید، نقشه گردشگری پایتخت با ظاهری متفاوت و کاربردی، اصلاح و تکمیل خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، رفیعی ادامه داد: ۱۰۰ هزار نقشه گردشگری که در خبرها عنوان شده برای شهرهای استان از جمله تهران، ری، شمیرانات است که با مشارکت شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها  برای مسافران و گردشگران نوروز ۹۶ استان تهران چاپ و توزیع شده است.

او اظهار کرد: از سال‌های گذشته، تعداد قابل توجهی نقشه گردشگری تهران باقی مانده بود و امسال فقط سه هزار نسخه برای اطمینان بیشتر با همان طرح و جانمایی گذشته بازنشر شد و اعلام ۱۰۰ هزار نقشه گردشگری، به تمام استان تهران مربوط است.

رفیعی همچنین بیان کرد: اتوبوس دوطبقه گردشگری نقشه مختص به خود را دارد که در آن، مسیرهایی که این اتوبوس قابلیت تردد و توقف دارد، جانمایی شده است.

معاون گردشگری استان تهران گفت: چاپ نقشه گردشگری شهرستان ری با جانمایی کامل مقاصد گردشگری و اماکن مورد نیاز مسافران، یکی از مهمترین اقدامات سال جدید در حوزه گردشگری بود که با مشارکت فرمانداری شهرستان ری و شهرداری منطقه ۲۰ تهران انجام شد

منبع : ایسنا

ارسال نظر