نمره 18 معاون رئیس جمهور به گردشگری

0
874063_778
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ارائه خدمات سفرهای گردشگری نوروز 96 نمره « 18» داد.
زهرا احمدی پور در حاشیه نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور در جمع خبرنگاران گفت: نمره گردشگری در نوروز 96 از جمله نمره های عالی در کشور است.
وی افزود: در سال 96 حدود 24 میلیون نفر اقامت شب داشته ایم .
احمدی پور افزود: حدود یک میلیون سفر ریلی، دو میلیون سفر هوایی و چهار میلیون سفر جاده ای در نوروز 96 انم انجام  شده است.
وی اضافه کرد: 36 میلیون دیدار از موزه ها ، اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری کشور در نوروز 96 صورت گرفته است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اجرای طرح ویژه سال اقتصاد مقاومتی با رویکرد تولید و اشتغال در این سازمان خبر داد و گفت: این سازمان به عنوان پیشران اقتصاد مقاومتی طرح هایی در زمینه اشتغال و تولید ارائه کرده است.
احمدی پور با اشاره به اجرای طرح ضربتی در این زمینه افزود: ایجاد صد هزار شغل در زمینه صنایع دستی در دو قالب کارگاه های مرمتی و صنایع دستی در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در سال 95 حدود 50 درصد واردات صنایع دستی خارجی به کشور کاهش یافته است.
احمدی پور با بیان اینکه در بازارچه های نوروزی امسال تنها صنایع دستی داخلی عرضه می شود افزود: دستگاههای اجرایی نیز از این پس نمی توانند برای هدیه یا استفاده از صنایع دستی دیگر کشورها استفاده کنند که این امر موجب رضایت شهروندان و امیدواری تولیدکنندگان صنایع دستی کشور می شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 360 رشته صنایع دستی از 460 رشته صنایع دستی موجود در جهان به صورت فعال در تمام استان های ایجاد می شود.
احمدی پور با اشاره به اینکه در نوروز 96 خدمات متفاوتی مبتنی بر منظور حقوق شهروندی به منظور افزایش رضایتمندی گردشگران با همکاری دستگاه های مرتبط با سفر ارائه شده است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر