ویزای اربعین حسینی فقط به‌صورت انفرادی صادر می‌شود

0

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت روند صدور ویزای اربعین را سنگین و طاقت فرسا دانست و گفت: در ایام اربعین سال گذشته ویزاها به صورت گروهی ۴۰ نفره صادر می‌شد اما امسال ویزای اربعین حسینی به‌صورت انفرادی صادر می‌شود.

محسن نظافتی درباره آخرین روند صدور ویزای اربعین حسینی در کشور اظهار کرد: در 12 استان کشور، کنسولگری موقت برای صدور ویزای اربعین حسینی ایجاد شده و به طور جد فعالیتها ادامه دارد.

وی ادامه داد: امسال صدور روادید از سال گذشته سخت‌تر است چرا که در ایام اربعین سال گذشته ویزاها به صورت گروهی 40 نفره صادر می‌شد اما امسال ویزای اربعین حسینی به صورت انفرادی صادر می‌شود.

مدیرمل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه کار دریافت مدارک و ارائه آن برای صدور ویزای اربعین حسینی در حال انجام است، گفت: روند صدور ویزای اربعین، سنگین و طاقت‌فرسا است.

نظافتی توضیح داد: تعداد همکاران برای خدمات‌رسانی به ثبت‌نام کنندگان زائران اربعین را افزایش داده‌ایم و بسیاری از کارمندان این بخشها تا نیمه‌های شب مشغول فعالیت هستند.

وی وظیفه سازمان حج و زیارت را ثبت‌نام زائران دانست و تاکید کرد: آنچه که ما به عنوان هزینه از مردم در سامانه سماح می‌گیریم مصوب ستاد مرکزی اربعین حسینی است.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: با تلاشی که ستاد مرکزی اربعین حسینی انجام داد، دریافت دلار از چرخه نام‌نویسی  حذف شد و طبیعی است که این روند پرسشهایی را برای بسیاری افراد  ایجاد کرد.

نظافتی با بیان اینکه مبلغ تعیین شده مورد توافق دستگاههای مربوطه و ذیربط محسوب می‌شود، تصریح کرد: وظیفه دریافت مبلغ مورد نظر نیز به ما سپرده شده است.

منبع: تسنیم

نظرات مسدود است.