ویزای زائران حسینی فقط مخصوص ایام اربعین نیست

0

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه با بیان اینکه امسال روادید زائران اربعین ۳ ماهه در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به مدت اعتبار صادر شده برای ویزاها، این ویزا فقط مخصوص اربعین حسینی نیست ضمن اینکه بر روی روادید اسم اربعین ثبت نمی‌شود.

مجتبی کریمی درباره مدت اعتبار ویزای زائران اربعین حسینی اظهار کرد: مشکلات سال گذشته در رابطه با مدت اعتبار ویزای اربعین حسینی حل شده و مدت اعتبار ویزای زائران برای عزیمت به سفر عتبات عالیات افزایش یافته است.

وی ادامه داد: امسال روادید زائران اربعین حسینی سه ماهه در نظر گرفته شده و آنها بعد از عزیمت نیز می‌توانند تا یک ماه در کشور  عراق حضور داشته باشند.

 رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه تصریح کرد:‌ با توجه به رایزنی‌ها و مدت اعتبار صادر شده برای ویزاها، این ویزا فقط مخصوص اربعین حسینی نیست ضمن اینکه بر روی روادید اسم اربعین ثبت نمی‌شود.

به گفته کریمی، ویزای صادر شده به صورت عام‌تر و برای سه ماه گرفته شده بنابراین فرد دریافت کننده ویزا تا این مدت زمان تعیین شده فرصت لازم برای سفر به عتبات عالیات را دارد.

وی با بیان اینکه زائران باید برای سفر به عتبات عالیات ویزا و مدارک قانونی را دریافت کنند، توضیح داد: مسئولان دو کشور به هیچ عنوان از تردد افراد بدون مدارک قانونی در مراسم اربعین حسینی خشنود نمی‌شوند و به طور حتم امسال تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از تردد افراد فاقد مدارک به عتبات عالیات اندیشیده خواهد شد و برخورد جدی در این رابطه صورت می‌گیرد.

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه به کسانی که قصد سفر در ایام اربعین حسینی را دارند توصیه کرد که دریافت ویزا را به روزهای آخر و پر ازدحام موکول نکنند و هر چه زودتر به دفاتر مجاز و قانونی مطرح شده مراجعه کنند.

کریمی اظهار کرد: در حال حاضر چهار مرکز کنسولگری و سفارت عراق در ایران و 12 دفتر موقت این کشور در استانهای مختلف به صدور ویزای اربعین حسینی اقدام می‌کنند.

گفتنی است، سال گذشته کسانی که ویزای اربعین حسینی را دریافت می‌کردند فقط تا روز اربعین فرصت داشتند تا به این سفر عزیمت کنند اما امسال با رایزنیهای انجام شده این امر تغییر کرده و تمامی دریافت‌کنندگان ویزا تا سه ماه فرصت دارند تا به عتبات عالیات عزیمت کنند.

منبع: تسنیم

نظرات مسدود است.