پرواز هواپیماهای ایرانی به فرودگاه نجف متوقف شد

0

ایرلاین‌های ایرانی در اعتراض به افزایش هزینه‌های مختلف پروازی و دریافت عوارض ۱۰ دلاری از زائران ایرانی، تا اطلاع ثانوی به این فرودگاه پرواز نمی‌کنند؛ فرودگاه بغداد برای مسیر رفت و برگشت مسافران ایرانی تعیین شده است.

ایرلاینهای ایرانی از فردا (دوشنبه ششم آذر) تا اطلاع ثانوی پروازهای خود را به فرودگاه نجف اشرف متوقف کردند.

دلیل این اقدام ایرلاینهای ایرانی هزینه‌های اضافی همانند افزایش پول بنزین هواپیما، دریافت 5 دلار بابت هندلینگ، دریافت مبلغ 10 دلار از زائران به عنوان عوارض ورود و …عنوان شده است.

بنابراین از این پس تمامی ایرلاینهای ایرانی مسافران خود را به فرودگاه بغداد رهسپار خواهند کرد و مسیر بازگشت مسافران ایرانی نیز از همین فرودگاه تعیین شده است.

غالب مسافران کشور عراق را زائران ایرانی عتبات عالیات تشکیل می‌دهند که تا امروز بخشی از آنها از مسیر فرودگاه نجف به این سفر عزیمت می‌کردند اما از این پس مقصد رفت و بازگشت زائران تا اطلاع ثانوی از فرودگاه بغداد انجام می‌گیرد.

بسیاری از مسافران ایرانی به کشور عراق نیز در سنوات گذشته از پرداخت وجه 10 دلاری بابت عوارض ورود گلایه داشتند و آن را هزینه‌ای غیر منطقی و بیشتر از قیمتهای مصوبه سایر فرودگاهها عنوان کرده بودند.

پیشتر نیز ایرلاینهای ایرانی در مقطعی اخطارهایی را بابت عدم پرواز به فرودگاه نجف اعلام کرده بودند و مسئولان ذیربط طرف مقابل نیز قولهایی بابت مساعدت داده بودند اما تغییرات محسوسی نسبت به مسائل پیش آمده در هزینه‌های فرودگاه نجف انجام نگرفت و ایرلاینهای ایرانی سرانجام تصمیم خود برای عدم پرواز به فرودگاه نجف را قطعی کردند و این مهم از فردا تا اطلاع ثانوی انجام می‌گیرد.

منبع: تسنیم

نظرات مسدود است.