کربلای معلی میزبان زائران ایرانی در روز عرفه

0

سرکنسول ایران در کربلای معلی با بیان اینکه زائران ایرانی به همراه هزاران نفر از زائران اهل بیت عصمت و طهارت روز عرفه وارد کربلای معلی خواهند شد، گفت: مراسم این روز در سردابهای حضرت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و بین‌الحرمین برگزار می‌شود.

میرمسعود حسینیان درباره مراسم روز عرفه در کربلای معلی اظهار کرد: امسال نیز همانند سنوات گذشته دعای پرفیض عرفه با حضور هزاران نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در کربلای معلی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اعمال سفارش شده در روز عرفه زیارت حضرت اباعبدالله(ع)، خواندن دعای عرفه یا سایر اعمال عبادی دیگر است که به همین منظور هزاران نفر از عاشقان اهل بیت(ع) از ایران، عراق و سایر نقاط به کربلای معلی وارد می‌شوند.

 سرکنسول ایران در کربلای معلی توضیح داد: روز عرفه در ایران پنجشنبه خواهد بود اما روز عرفه در تقویم عراق جمعه در نظر گرفته شده است بنابراین برنامه‌ریزی ما برای زائرات ایرانی متناسب با تقویم عراق و برنامه‌های این کشور است.

حسینیان با بیان اینکه زائران کشورمان نیز در روز عرفه برای زیارت و مراسم دعا به کربلای معلی مشرف می‌شوند، گفت: امسال حدود  45 هزار نفر از زائران ایرانی روز عرفه در کربلا حضور می‌یابند.

وی از تدارک برنامه دعای روز عرفه در سرداب حضرت امام حسین(ع) و سرداب حضرت ابوالفضل(ع) خبر داد و تصریح کرد: مراسم دعای عرفه در روز عرفه توسط برادران عراقی در بین الحرمین برگزار خواهد شد ضمن اینکه بعثه مقام معظم رهبری نیز در سردابهای حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) مراسمی تدارک دیده است.

  سرکنسول ایران در کربلای معلی درباره اینکه چه تعداد زائر عراقی، ایرانی و … در روز عرفه در کربلا حاضر می‌شوند، گفت: هنوز آماری از حضور زائران در کربلای معلی اعلام نشده است اما تراکم جمعیت سنگینی از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برای زیارت حضور می‌یابند.

منبع: تسنیم

نظرات مسدود است.