ینی شفق: گردشگران ایرانی اقتصاد شهر وان را احیا کردند

0

روزنامه ینی شفق طی گزارشی اعلام کرد: اقتصاد وان با افزایش 40 درصدی گردشگران ایرانی احیا شده و حضور ایرانیان خنده بر چهره صاحبان کسب و کار این شهر نشانده است.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی به شکوفایی اقتصاد شهر وان در پی افزایش حضور ایرانیان پرداخت و چنین نوشت: امسال چهره صاحبان اصناف شهر وان در سایه افزایش 40 درصدی حضور گردشگران کشور همسایه ایران خندید و بازار وان دوباره احیا شد.
این روزنامه نزدیک به دولت ترکیه در ادامه گزارش خود نوشت: در ماه های اخیر تاثیرات گسترش روابط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی میان ایران و ترکیه در ابتدا در شهر وان خود را نشان داد به طوری که تب بازار خرید و فروش کالاها، پرشدن اتاق های هتل ها بالا گرفت و بازار شهر وان پر جنب و جوش تر از گذشته شد.
ینی شفق افزود: با سفر رجب طیب اردوغان به تهران و دیدار با مقامات عالی ایران، چندین تفاهم نامه اقتصادی و فرهنگی به امضا رسید که انتظار می رود تحول شگرفی در اقتصاد به خصوص بازار گردشگری بین دو کشور ایجاد کند.
این روزنامه با اشاره به افزایش گردشگران ایرانی نوشت: تعداد گردشگران ایرانی که سال گذشته به شهر وان آمدند 238 هزار نفر بود که امسال فقط در هشت ماه گذشته تعداد گردشگران ایرانی در شهر وان به 335 هزار نفر رسید که انتظار می رود تا پایان سال میلادی بیش از 400 هزار ایرانی از شهر وان دیدن کنند.
ینی شفق ضمن با اهمیت خواندن ورود و خروج گمرگی میان دو کشور به نقل از استاندار وان نوشت: گذرگاه مرزی کاپی کوی ـ رازی در مرز مشترک با ایران بسیار با اهمیت است و با توجه به مهم بودن روابط تجاری با ایران، در آینده نزدیک یک گذرگاه مدرن در این منطقه ایجاد خواهد شد و حتی کامیون های قدیمی حمل بار به ایران تعویض و وسایل نقلیه مدرن تر برای رفت و آمد در این گذرگاه خریداری خواهد شد.
ترکیه با ایران 560 کیلومتر مرز مشترک دارد و دو کشور دارای سه واحد گمرک و مرز زمینی شامل بازرگان ـ گوربولاغ، رازی – کاپی کوی و سرو ـ اسندره هستند.

منبع: ایرنا

نظرات مسدود است.