۲۳ اردیبهشت تا ۴ خرداد؛ نمایشگاهی از آثار صنایع دستی در رسانه ملی

0
به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پویا محمودیان مدیر کل صادرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه ارگانی در سال ۹۶ در رسانه ملی گفت: این نمایشگاه که از ۲۳ اردیبهشت تا ۴ خرداد در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود به همت و تلاش دفتر صادرات معاونت صنایع دستی کشور در راستای افزایش امکان فروش و توسعه بازارهای موقت فروش صنایع دستی در کشور فراهم شده است، که خود می‌تواند در توانمندسازی هنرمندان و آشناسازی اقشار مختلف با انواع صنایع دستی در کشور مؤثر باشد.
وی افزود: به همین منظور هنرمندانی از سه استان تهران؛ اصفهان و البرز با آثاری در رشته‌های خاتم کاری، میناکاری «زیورآلات»، مینای خانه بندی، قلمکار، فیروزه کوبی؛ شیشه سنتی (شیشه حرارت مستقیم) و محصولات چرمی در این نمایشگاه حضور فعال دارند.
مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی افزود: به هر یک از هنرمندان و صنعتگران غرفه ۹ مترمربعی واگذار شده است که در مجموع آثار هنرمندان صنایع دستی در ۸ غرفه در این نمایشگاه به نمایش و فروش گذاشته شده است.
وی در پایان تأکید کرد: این طرح از پارسال و در راستای برگزاری نمایشگاه‌های ارگانی آغاز شده و نمایشگاه رسانه ملی نخستین نمایشگاه صنایع دستی امسال در ادارات و سازمان‌ها است.
این نمایشگاه صبح روز ۲۳ اردیبهشت در سازمان صدا وسیمای کشور با آثار هنرمندانی از چند استان کشور آغاز به کار کرده و تا ۴ خرداد نیز در همین مکان دایر است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات مسدود است.