۳۰ اتوبوس «تبریزگردی» به مسافران نوروزی تبریز خدمات ارائه می‌کنند

0
رضا خلیلی مدیرعامل گردشگری شهرداری تبریز

مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، گفت: امسال ۳۰ دستگاه اتوبوس برای تبریزگردی پیشبینی کرده‌ایم و انجمن علمی گردشگری دانشگاه‌های تبریز هم در این اتوبوس‌ها حضور یافته و تورها را در کنار شهرداری هدایت می‌کند.

رضا خلیلیگفت با اشاره به اینکه شهرداری تبریز بیش از 900 عنوان برنامه از اول اسفند 95 تا 15 فروردین 96 برنامه‌ریزی کرده و به مناسبت نوروز اجرا می‌کند اظهار داشت: نوروز مقدمه تبریز 2018 است و باید با قدرت در این ایام در جهت جذب گردشگر تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته اتوبوس هاس تبریزگردی داشتیم که امسال تبریزگردی را متفاوت برگزار می‌کنیم، افزود: امسال 30 دستگاه اتوبوس برای تبریزگردی پیشبینی کرده‌ایم و انجمن علمی گردشگری دانشگاه‌های تبریز هم در این اتوبوس‌ها حضور یافته و تورها را در کنار شهرداری هدایت می‌کند.

مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، از فعالیت 20 تاکسی مدل 95 در طرح «از من بپرسید» در ایام نوروز خبر داد و گفت: تمامی موزه‌های شهرداری نیز با اجرای زنده صنایع دستی در خدمت گردشگران خواهند بود.

خلیلی عمارت شهرداری تبریز را دارای بالاترین میزان بازدید در بین موزه‌های کشور دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس آمار، بازدید از این موزه بسیار بیش از سایر موزه‌ها بوده است ولی به دلیل اینکه متعلق به شهرداری است و نه میراث فرهنگی، زیاد بولد نمی‌شود.

وی در پاسخ به سؤال تسنیم در مورد خرید اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری برای ارائه خدمات به گردشگران، گفت: به دلیل اینکه شهرداری به صورت مستقیم امکان واردات این خودروها را ندارد، یک بخش خصوصی در تهران اقدام به وارد کردن این اتوبوس‌ها کرده که با نظر شهردار از این نوع اتوبوس‌ها خریداری می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، افزود: در نمایشگاه برلین هم با چند شرکت در این مورد مذاکره کردیم و باید بخش خصوصی در این موضوع ورود یابد.

وی با بیان اینکه به درست یا غلط برخی تبریزگردی را در تابستان و بهار می‌دانند، ادامه داد: هر فصل تبریز جذابیت خاص خود را دارد، تنها شهری هستیم که در کنار ما دو کویر و دو پیست اسکی وجود دارد و اینها ظرفیت‌های بالای این شهر برای حضور گردشگر را نشان می‌دهد.

خلیلی تصریح کرد: این آب و هوا و جذابیت‌ها واقعاً در هیچ نقطه ایران به صورت یکجا وجود ندارد و باید در تمام فصول برای جذب گردشگر نه تنها برای تبریز بلکه برای سایر شهرهای استان و حتی شمال غرب کشور تلاش کنیم.

منبع : تسنیم

ارسال نظر