تور آرژانتین

تور آرژانتین تور آرژانتین تابستان 96 تور آرژانتین پاییز 96 تور آرژانتین نوروز 97

قیمت تور آرژانتین

زمان حرکت تور آرژانتین

آرژانتین11

نام کامل کشور: جمهوری آرژانتین  República Argentina

جمعیت: 43٬590٬400 براساس آمار سال( 1 ژوئیه 2016 )

پایتخت: بوئنوس آیرس

بزرگترین شهر: بوئنوس آیرس

وسعت: 2،780،400 کیلومتر مربع

زبان رسمی: زبان اسپانیایی

دین رسمی: مسیحیت کاتولیک

واحد پولی: پزو آرژانتین (ARS)

صادرات : سویا و روغن‌های گیاهی گندم، ذرت، بلوط، ذرت خوشه‌ای، و دانه‌های آفتابگردان، گوسفند گوشت گاو، شیر، محصولات چرم، پنیرصنایع پتروشیمی، نفت، و گاز طبیعی

کد تلفن بین المللی: 54+

شعار ملی کشور آرژانتین

شعار ملی کشور آرژانتین که بر روی نشان این  کشور قرار دارد:

 یکپارچگی و آزادی      12

آب و هوا آرژانتین

کشور آرژانتین به علت وسیع بودن طول خاک، آب و هوای متنوعی را داراست. در شمال آرژانتین،جنگلهای انبوه و علفزار های وسیع و جنوب آن ،بیابان های سرد و یخزده واقع شده است. به علت حاصلخیز بودن خاک این کشور و ترویج دامپروری و کشاورزی , تقریبا ٦٠% صادرات آرژانتین را گوشت گاو ،گندم ,جو,ذرت ,نیشکر تشکیل میدهد. بیشتر آرژانتین آب و هوای معتدل ملایمی دارد، هر چند جنوب خنک تر و شمال شرق نیمه استوایی است، کوههای بلندتر آند آب و هوایی نیمه قطبی دارد. میزان بارندگی در کوههای آند و شمال شرقی دور بسیار سنگین است، ولی به سمت جنوب و جنوب غربی کاهش پیدا می کند در جنوب رود کلرادو ناحیه پاتاگونی قرار دارد که هر چند بخش عمده ای از آن نیمه بیابانی است با این حال مرتع مهمی است. جلگه های نیمه استوایی شمال شرقی آرژانتین بخشی از چمنزار گران چاکو و جنگلهای استوایی را در بر دارد.

جغرافیای آرژانتین

آرژانتین در فهرست وسعت کشورها هشتم در جهان است. آرژانتین وسعتی به مساحت ۲۷۹۱۸۱۰ کیلومتر مربع از این قاره را اشغال کرده که بین آند (رشته کوه) در غرب و اقیانوس اطلس جنوبی در شرق و جنوب واقع شده‌است. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه، و از جنوب و غرب با شیلی مرز مشترک دارد.

رشته کوههای آند مانند سد ناهمواری در امتداد مرزشیلی قرار دارد نزدیک به ٨٠% از جمعیت در منطقه پامپاس زندگی میکنند که مزارع آن یکی از پر تولید کننده ترین مناطق کشاورزی دنیا را تشکیل میدهد. مرکز جغرافیایی کشور در بخش مرکزی جنوب لاپالما واقع شده‌است.

مرز آرژانتین تقریباً از شمال تا جنوب ۳۷۰۰ کیلومتر، و از شرق تا غرب ۱۴۰۰ کیلومتر می‌باشد. این کشور را می‌توان تقریباً به چهار قسمت تقسیم نمود: دشت‌های حاصلحیز پامپا در مرکز کشور، قسمت کشاورزی در فلات، جلگه غنی از نفت پاتاگونیا در نیمه جنوبی پایین ایالت تییرا دل فیوگو؛ فلاتهای نیمه گرمسیری گرانچاکو در شمال، و رشته کوه‌های پرپیچ و خم آند در امتداد مرز غربی با شیلی.

بلندترین نقطه از سطح دریا در آرژانتین در ایالت مندوزا واقع شده است. کوه آکنکاگوا، در ارتفاع ۶۹۶ متر از سطح دریا، بلند ترین کوه کشورهای آمریکایی، در نیمکره جنوبی می‌باشد، و پست‌ترین نقطه در لاگونا دلکاربیون در ایالت سانتاکروز با ارتفاع ۱۰۵- متر (۳۴۴- فوت) زیر سطح دریا است. این نقطه همچنین پست‌ترین نقطه بر روی قاره آمریکای جنوبی می‌باشد.

این کشور نسبت به بخشی از جنوبگان ادعای ارضی دارد، جایی که برای مدت بیش از یک قرن پایگاه اورکاداس از آغاز سال ۱۹۰۴، تحت حضور اشغالگرانه و پیوسته دیگر کشورها قرار گرفته‌است.

رودهای مهم: پارانا، کلرادو،نگرو، سالدو، چوبوت.  بلندترین نقطه:قله آکونکاگوا با ارتفاع ٦٩٦٠ متر

شهرهای مهم

 • بوئنوس آيرس
 • کوردو با
 • رزایو
 • مندوزا
 • لاپلاتا
 • روساریو، سانتا فه
 • سانتیاگو دوتوکومان
 • ماردل پلاتا
 • سان خوان
 • سالتا
 • رزیستنسیا
 • سانتیاگو دل استرو

اقتصاد آرژانتین

کالاهای اصلی صادراتی آرژانتین سویا و روغن‌های گیاهی با میزان %۲۴ کل صادرات هستند. آرژانتین یکی از موفق ترین تولیدکنندگان گوشت گاو وگوسفند، پشم، گندم در جهان است. در منطقه پامپاس غلات تولید میشود، در حالی که میوه و انگور از محصولات مهم شمال غرب کشور محسوب می شود. صنایع تولید ی شامل مواد شیمیایی، فولاد, سیمان، کاغذ، خمیر کاغذ، منسوجات هم اکنون بزرگترین سهم را در اقتصاد داراست. آرژانتین از نظر منابع طبیعی من جمله نفت، گاز طبیعی، سنگ آهن و فلزات کمیاب غنی است و امکان بالقوه زیادی برای تولید نیروی هیدروالکتریک دارد. آرژانتین فوق العاده خودکفاست، با وجود این، موقعیتش به عنوان قدرتی اقتصادی به دلیل بی ثباتی سیاسی و میزان بالای تورم نزول کرده است. منابع تامین انرژی عمدتا ذغال سنگ‌، نیروگاههای اتمی و نیروگاههای آبی تشکیل میدهند. گوسفند نیز یک کالای صنعتی اصلی است، گوشت گاو، شیر، محصولات چرم، پنیر %۶ کل صادرات را تشکیل می‌دهند. گندم، ذرت، بلوط، ذرت خوشه‌ای، و دانه‌های آفتابگردان کلاً بالغ بر %۸ صادرات را تشکیل می‌دهند . صنایع گوشت و پشم گوسفند بیشتر در پاتاگونیا اهمیت دارند، و گوشت خوک و بز در نقاط دیگر. بازارهای هدف آرژانتین برای صادرات گوشت گاو بازارهای بین المللی چین، اسرائیل، و روسیه هستند .

صادرات مهم : ذرت ، گندم ، گوشت ، پشم ، پوست خام ، دانه های روغنی و کالاهای تولیدی .

واردات مهم : ماشین آلات ، مواد سوختی و روغنی ، آهن و فولاد، کالاهای تولیدی واسطه ای .

حیات وحش آرژانتین

باغ وحش بوینس آیرس مجموعه‌ای بزرگ گونه های مختلف حیوانات را دارد. این باغ وحش منطقه خوبی برای دیدن حیات وحش آرژانتین است که توریست ها می‌توانند به حیوانات غذا بدهند و از تماشای آنها لذت ببرند. کشورهای حوزه آمریکای لاتین دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی می‌باشند که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود جذب می‌کنند.

13

باغ وحش بوینس آیرس جاذبه‌های متنوعی از جمله حیات وحش، باغ وحش و باغ‌های گیاه  شناسی دارد. باغ وحش بوینس آیرس مجموعه‌ای بزرگ از انواع و اقسام حیوانات دارد. این باغ وحش مکان خوبی برای مشاهده حیات وحش آرژانتین است. در سفرر به آرژانتین حتما گونه‌ای خاص از پنگوئن‌ها را که «پنگوئن‌های ماکارونی» نام دارند را مشاهده خواهید کرد. این گونه از پنگوئن‌ها به دلیل پرهای زینتی زرد رنگ به این نام شهرت یافته اند که در بالای چشمشان قرار دارد. این گونه از پنگوئن‌ها را می‌توان در مناطق جنوب آرژانتین و جزایر مجاورش مشاهده کرد.

 

آشنایی با جاذبه های گردشگری آرژانتین

 • بوینس آیرس

بوینس آیرس را با عنوان  پاریس آمریکای جنوبی می شناسند، بوینس آیرس شهری است  پر از جاذبه‌های گوناگون وفرهنگی غنی  . در خیابان‌ها صدای موسیقی خواهید شنید، مردم خوب لباس می‌پوشند و اگر به کافه‌ی فرهنگ  بروید این‌طور به نظر می‌رسد که به اروپا رفته‌اید. تفریح و سرگرمی های  شبانه‌ی زیبا ، غذا و خرید در این شهر بسیار رایج و مرسوم است. مردم این شهر عاشق خرید و غذا خوردن هستند.

 • آبشارهای ایگواسو

ایگواسا، آبشاری است که به عنوان مادر آبشارها شناخته شده، 3 کیلومتر طول دارد و در مرز آرژانتین و برزیل قرار دارد. بازدید از آبشار‌های با شکوه ایگواسو یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز‌ترین سفر‌ها به خارج از بوینس آیرس است.

ارتفاع آبشار‌های ایگواسو مرتفع تر از آبشار نیاگارا است و عرضشان نیز دو برابر آن است.ارتفاع این آبشار تقریبا هم ارتفاع یک ساختمان 24 طبقه است ؛ این آبشار جزو اعجاب 100 گانه جهان قرار دارد. این آبشار در بین مردم محلی به عنوان خطرناک‌ترین آبشار جهان شناخته می‌شود.ایگواسا به معنی آب بزرگ است و ریشه هندی دارد. این آبشار 120 میلیون سال قبل شکل گرفته است.اسم این ناحیه را نیاگارا در ویاگارا گذاشته‌اند. اینجا بدون‌شک یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در آرژانتین است.

 • سالتا پرووینس سفر به ابرها با قطار

14

سفر به ابرها، یک سرویس راه آهن توریستی در شهر «سالتا پرووینس» آرژانتین است این قطار شگفت انگیز شمال غربی آرژانتین را به رشته کوه های آند متصل می کند. گذر از میان ابر‌ها و جنگل رود لاش بسیار نفس‌گیر است. این راه آهن، سومین راه آهن بلند دنیاست، این سفر ۴۰۰ کیلومتری طی ۱۶ ساعت از شهر سالتا شروع به حرکت می‌کند و به سمت رشته کوه‌های آند می‌روند. قطار به ارتفاع ۴۲۰۰ متری رفته از میان جنگل‌ها، دره‌ها و کوه‌ها عبور می‌کند. می توانید ابرهای در حال حرکت را در پایین، بالا و دور تا دور قطار ببینید.

 • کوه آکونکاگوا(Aconcagua)

آكونكاگوا، قله اى كه در رشته كوه هاى آند در آمریکای جنوبی در مرز آرژانتین و شیلی قرار دارد. بلندترين قله ى كشور آرژانتين است. کوه آکونکاگوا با ارتفاع ٦٩٦٢ متر ٢٢٨٤١ پا نه تنها بلند‌ترین کوه آرژانتین، بلکه بلند‌ترین کوه در آمریکای جنوبی است. این کوه مرتفع ترین قله خارج از آسیا و یکی ازقله‌های هفت‌گانه می‌باشد. نزدیکترین شهرها برای صعود به این قله مندوزا در آرژانتین و سانتیاگو پایتخت شیلی هستند.

کوه‌نوردی در این کوه فقط برای افراد با تجربه امکان‌پذیر است و دو هفته تا صعود به قله طول خواهد کشید. هر ساله تعداد زيادى از مردم براى بالا رفتن از اين كوه و ديدن آند، بلندترين رشته كوه جهان، به آرژانتين سفر مى كنند.

 • یخچال طبیعی پریتو مورنو((Perito Moreno

یخچال طبیعی پریتو مورنو در پارک ملی وس گلاسیارس در ایالت سانتاکروز کشور آرژانتین  و تجملی یخچال طبیعی واقع شده است. نقطهٔ انتهایی این یخچال 5 کیلومتر پهنا دارد و متوسط ارتفاع‌اش 54 متر از سطح دریاچه است. نکته قابل توجه آن است که یخچال طبیعی پریتو مورنو هنوز هم در حال رشد است.این یخچال با مساحتی به طول ۱۵۰۰۰ فوت و عرض ۲۰۰ فوت یکی از سرد‌ترین جاذبه‌های کشور آرژانتین به حساب می آید. این منطقهٔ یخی، سومین ذخیرهٔ بزرگ آب شیرین جهان است.

این یخچال از نزدیک‌ترین شهر، ال‌کالافاته، با اتوبوس دو ساعت فاصله دارد و بسیاری از تورهای گردشگری، بازدیدهای روزانه برگزار می‌کنند.

 • تماشای نهنگ ها در پاتاگونیا

15

برای تماشای نهنگ های زیبا از ماه‌های ژوئن تا دسامبر می‌توانید به شهر پاتاگونیا سفر کنید. تماشای نهنگ‌ها فوق العاده جذاب است، گردشگران زیادی برای دیدن نهنگ ها به این منطقه سفر میکنند.

 • اوسوایا(Ushuaia)

اوسوایا جنوبی‌ترین شهر در دنیا است و محل گردشگری محبوب میان مسافران به جنوبگان (Antarctica) و مسافرانی است که به پایان سفر خود به آمریکای جنوبی رسیده‌اند. در کنار موزه‌های این شهر، اوسوایا با مناظر زیبایی از خانه‌های چوبی رنگی در کنار کوه‌های آند که پشت آن‌ها قرار دارد، بسیار دیدنی است.

 • کوه های آند

رشته کوه آند بزرگترین رشته‌کوه جهان است. آند با شکل زنجیره‌ای در کرانهٔ باختری آمریکای لاتین واقع شده است. وسعت آن در بعضی منطقه ها ۵۰۰ کیلومتر است و میانگین ارتفاع این رشته‌کوه در حدود ۴۰۰۰۰ متر است. چه بخواهید در کوه‌پایه بمانید و چه به ارتفاع‌های بالا صعود کنید، رفتن به کوه‌های آند تجربه‌ای جالب و هیجان‌انگیز خواد بود. آند از دو رشتهٔ اصلی به نام‌های کوردیلرای خاوری و کوردیلرای باختری تشکیل شده. مهم‌ترین رشته‌کوه‌های فرعی، کوردیلرا دلا کوستا در شیلی است.رشته‌کوه آند با درازای ۷۰۰۰ کیلومتر، بلندترین رشته‌کوه دنیاست. این کوه‌ها بدون شک شما را شیفته‌ی خود می‌کنند.

 • کاررا دریاچه سنگ مرمر

16

کاررا دومین دریاچه عمیق در جنوب امریکا است با داشتن آب شیرین و رنگی بین زمردی و فیروزه ای متمایل به زمرد کبود و لاجوردی با غارهای سنگ مرمر احاطه شده است هیجان انگیز ترین چیز برای انجام در اینجا شرکت در یک تور قایق سواری در کلیسای جامع سنگ مرمری است. این دریاچه به دریاچه بوئنوس آیرس هم معروف است که نام دیگر کاررا از سمت کشور آرژانتین است، مساحت این دریاچه 1850 کیلومتر می باشد که  970 کیلومتر آن متعلق به شیلی و 8800 کیلومتر مربع آن متعلق به کشور آرژانتین است.کاررا Carrera ) همانطور که اشاره نمودیم در شیلی و آرژانتین واقع شده  است.

کاررا آبش را از ذوب شدن برف های کوهستان آند تامین می کند و یک رودخانه ی خروجی هم دارد که در نهایت به اقیانوس آرام منتهی می گردد، کاررا علاوه بر زیبایی خاص و کمک به آب و هوای منطقه، محیط زسیت مناسبی را هم برای ماهی های قزل آلا و آزاد فراهم آورده که همین امر سبب علاقمند شدن ماهیگیران منطقه به این دریاچه هم شده است.

مذهب و زبان

اکثر مردم آرژانتین اروپایی‌تبار هستند. در آرژانتین حدود ۸۰ % مسیحی کاتولیک، ۷ % بی دین، ۱۰ % پروتستان انجیلی، ۱.۲ % از فرقه شاهدان یهوه، ۰.۹ % مورمون، ۱ % مسلمان و ۰.۲ % یهودی زندگی می‌کنند. تنها زبان ملی رسمی در آرژانتین زبان اسپانیایی است که به آن کاستیایی هم می‌گویند، زبان گوارانی آمریندی در استان کورینتس جایگاه رسمی دارد.