تور استرالیا

تور استرالیا، تور استرالیا تابستان 96 تور استرالیا پاییز، تور استرالیا زمستان، تور استرالیا نوروز 97  استرالیا

استرالیا

نام کامل کشور: مشترک‌المنافع استرالیا

جمعیت: 25،401،496 بر اساس آمار سال مه 11, 2017

پایتخت: کانبرا

بزرگترین شهر: سیدنی

وسعت: 7،686،850 کیلومتر مربع

زبان رسمی: انگلیسی 

دین رسمی: مسیحی

واحد پولی: دلار استرالیا

صادرات : زغال سنگ، سنگ آهن، طلا، گوشت، پشم، اکسید آلومینیوم، گندم و ماشین‌آلات و تجهیزات

کد تلفن بین المللی: 61+

شعار ملی و نشان ملی کشور استرالیا

نشان ملی استرالیا

خدا نگهدار ملکه باد

جغرافیا و آب و هوا کشور استرالیا

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است. بزرگترین شهرهای استرالیا سیدنی و ملبورن  هستند. استرالیا با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد و از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج این کشور را احاطه کرده است. کشور استرالیا در میان آب‌های اقیانوس آرام قرار دارد و کشورهای همجوار با استرلیا : اندونزی، تیمور شرقی و پاپوآ گینه نو در شمال، جزایر سلیمان، وانواتو، و کالدونیای جدید در شمال شرق ونیوزیلند در جنوب شرقی هستند. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. استرالیا اقیانوس آرام جنوبی را از اقیانوس هند جدا می‌کند. استرالیا ۲۵٬۷۶۰ کیلومتر مرز دارد که تماماً مرز آبی است. در سال 1901 این کشور به عنوان یکی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلیس معرفی شد. از نظر مساحت ششمین کشور جهان است و از این جهت گوناگونی گیاهی و جانوری بسیاری داراست. یکی از دلایل اصلی مهاجرت به استرالیا بخصوص مهاجرین نیمکره شمالی، آب و هوای معتدل و شیوه ی زندگی در این کشور است. گرمترین ناحیه استرالیا شمال و سردترین ناحیه آن جنوب است. ماربل بار گرمترین منطقه استرالیا است که عموما دمایی بین ۳۸ درجه تا ۴۲ درجه دارد. فصل بارانی (از نوامبر تا آوریل) و فصل خشک و کم باران (از می تا اکتبر) در حالی که در جنوب استرالیا تمام فصول دیده میشوند :بهار (سپتامبر تا نوامبر) ، تابستان (دسامبر تا فوریه) ، پاییز (مارس تا می) و زمستان (ژوئن تا آگوست)

Australiaj_4022

شهرهای مهم

سیدنی، ملبورن، بریزبِن، پرت، آدلاید، تانزویل، کانبرا.

اقتصاد استرالیا

مهمترین منابع اقتصادی استرالیا بازرگانی و کشاورزی است. محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است. این کشور معادن زیادی دارد. کشورهای سرمایه گذار بازرگانی استرالیا بیشتر چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و نیز ایالات متحده آمریکا هستند.

صادرات مهم: زغال سنگ، سنگ آهن، طلا، گوشت، پشم، اکسید آلومینیوم، گندم و ماشین‌آلات و تجهیزات. واردات مهم: ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، کامپیوتر و ماشین‌های اداری، تجهیزات مخابراتی، نفت خام و محصولات پتروشیمی

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری استرالیا

یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان استرالیا می باشد. بسیاری از گردشگران هر سال از همه کشورها به این کشور زیبا و جذاب سفر می کنند و از مکان های گردشگری توریستی استرالیا دیدن می کنند و لذت می برند.  از مکانهای دیدنی و جذاب استرالیا می توان به  چشمه های آلیس استرالیا، پل بندرگاه استرالیا، برج سیدنی استرالیا، باغ یخی استرالیا، آکواریوم سیدنی استرالیا، ساختمان نمایشگاه سلطنتی، ساحل بوندی استرالیا، خانه اپرای سیدنی استرالیا، موزه ملی استرالیا، مرکز خرید وست فیلد استرالیا، صخره های مرجانی بزرگ استرالیا اشاره کرد.

  • چشمه های آلیس استرالیا

چشمه های آلیس، منطقه ی پهناوری است که از میان دامنه های «مک دونل» قابل مشاهده  است «اولورو» یکی از معروفترین مناطق استرالیاست که همجوار «آلیس» هم راستای «ُالگاس» و «رسیرت یولارا» در پارک ملی «اولورو» قرار گرفته است. «صخره ی آلیس» یکی از بزرگترین و زیباترین جاذبه‌های طبیعی استرالیا است.

اولورو

  • پل بندرگاه استرالیا

یکی از بهترین معماری و مهندسی استرالیا پل سیدنی است که تقریبا با پنجاه متر عرض، پهن‌ترین پل قوسی جهان محسوب می شود. پل هاربرپل و بندرگاه سیدنی از نمادهای مهم و از راههای مهم رفت و آمد شهر سیدنی در استرالیا است. پل بندری سیدنی و اپرای سیدنی قطب توریستی شهر هستند که در بندرگاه سیدنی قرار دارند.

بندرگاه

  • برج سیدنی استرالیا

نام دیگر برج سیدنی AMP  می باشد، یکی از مرتفع ترین برجها و دومین برج بلند استرالیا و همچنین دومین برج بلند در نیمکره جنوبی محسوب می شود. ارتفاع برج زیبا و جذاب سیدنی ۳۰۵ متر می‌باشد .

برج سیدنی

  • باغ یخی استرالیا

یکی از جاذبه های توریستی استرالیا باغ یخی استرالیا می باشد که تقریبا ۱۵۰ سال دیرینگی دارد و چنین جاذبه ای را در کمتر شهری نزدیک به مرکز شهر می توان یافت. این باغ یخی زیبا هر سال حدودا ۲ میلیون گردشگر خارجی و محلی را به سوی خود جذب می کند.

باغ یخی

  • آکواریوم سیدنی استرالیا

عمده ترین بخش نمایشی اکواریوم سیدنی تونل شیشه ای آن است که به نحوی خاص در زیر آب طراحی شده و کوسه های عظیم الجثه و ماهیهای زیبا از بالای سر تماشاگران عبور کرده و منظره ای شگفت انگیز و دلهره آور را به نمایش می گذارند. آکواریوم سیدنی در سال ۱۹۸۸ همزمان با دویستمین سالگرد اکتشاف قاره استرالیا افتتاح شد و در حال حاضر یکی از وسیع ترین آکواریوم های موجود در دنیا محسوب می شود.

آکواریوم

  • ساحل بوندی استرالیا

بوندی

  • داروین استرالیا

داروین

  • خانه اپرای سیدنی استرالیا

اپرای سیدنی

  • موزه ملی استرالیا

موزه ملی

  • صخره های مرجانی بزرگ استرالیا

صخره مرجانی

 باختر گشت سفرهای خوشی را برای شما آرزو میکند.