تور برزیل

تور برزیل تور آرژانتین برزیل تور برزیل تابستان 96 تور برزیل پاییز 96 تور برزیل نوروز 97

قیمت تور برزیل

زمان حرکت تور برزیل

برزیل

نام کامل کشور: جمهوری فدراتیو برزیل

جمعیت: 207،700،000 براساس آمار سال آوریل 2017،20

پایتخت: برازیلیا

بزرگترین شهر: سائو پائولو

وسعت: 8.55 میلیون کیلومتر مربع

زبان رسمی: پرتغالی

دین رسمی: مسیحیت

واحد پولی: 1 رئال = 100 سنتاوس

صادرات : مصنوعات، سنگ آهن، قهوه، مرکبات و سایر محصولات کشاورزی

کد تلفن بین المللی: +55

تور برزیل

شعار ملی کشور برزیل

شعار ملی کشور برزیل که بر روی پرچم کشور خودنمایی میکند:

 Ordem e Progresso یعنی نظم و پیشرفت

آب و هوای برزیل

در کشور برزیل تنوع آب و هوایی زیادی وجود دارد اما قسمت وسیعی گرمسیری است و پوشیده از جنگلهای زیبا و جذاب. کشور برزیل دارای پنج آب و هواست که عبارتند از آب و هوای استوایی در شمال این کشور ،گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب.

آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می‌شود این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه‌است.

درشمال کشور در منطقه آمازون، آب و هوایی استوایی داراست و متوسط دمای سالانه آن بین ۲۷ تا ۳۲درجه با اختلاف دمای فصلی کم و متوسط بارندگی زیاد، حدود ۲۰۳۰ میلیمتر در سال، که در برخی مناطق به۵۰۸۰ میلمتر نیز می‌رسد. بیشتر سامانه بارندگی بین ماه‌های ژانویه تا ژوئن اتفاق می افتد. خصوصیت‌های آب و هوایی استوایی در جهت جنوب در سواحل شرقی حداقل تا مدار ۳۴ جنوبی یعنی شهر ریودوژانیر بیشتر قسمت‌های جلگه ساحلی را پوشش می‌دهد. در این نواحی بادهای اقیانوسی به معتدل شدن دما و رطوبت کمک می‌کند و بارندگی بین ۱۰۴۱ میلیمتر تا ۲۲۸۶ میلیمتر متغیر است. در نواحی ساحلی جنوب مدار جدی (۲۳ درجه و ۳۰دقیقه) تغییرات آب و هوای فصلی چیرگی دارد. دمای هوای زمستانی در منتهی الیه جنوب گاهی تا ۶- نیز می‌رسد. متوسط بارندگی سالیانه در نوار ساحلی جنوب، کمتر از ۱۰۱۶ میلیمتر است. در ناحیه زیر استوایی ارتفاعات شرق برزیل، ارتفاعات بالاتر باعث اختلاف دمای زیاد روزانه با شب‌های خنک می‌شود. در حالی که در ارتفاعات جنوب و غرب بارندگی کافی و در برخی مناطق زیاد است. دمای هوا در ارتفاعات جنوب شرقی بین زیر استوایی و معتدل در حال تغییر است.

جغرافیای کشور برزیل

زیبایی و جذابیت منطقه و طبیعت برزیل بازتاب گستردگی موقعیت‌های جغرافیایی از کوه‌های بلند کله قندی شکل شهر ریودوژانیر تا آبشارهای چشم نواز ایگوآسو در جنوب همه مناظر طبیعی خارق العاده ای را به وجود آورده‌اند. محدوده‌ای وسیع از سواحل شرقی آمریکای جنوبی در قلمرو برزیل است و شامل مناطق بسیاری از مرکز این قاره نیز می‌شود. و با کشورهای اروگوئه در جنوب و آرژانتین و پاراگوئه در جنوب غربی همچنین با بولیوی و پرو در غرب و با کلمبیا در شمال شرقی همسایه‌است و با ونزوئلا و سورینام و گویان و در آنطرف آب با گویان فرانسه نیز در شمال مرز مشترک دارد. این کشور از شمال به نیمکره جنوبی کشیده شده‌است.

می توان گفت برزیل ترکیبی از رودهای متراکم را دارا است که زیبایی عجیبی به این کشور بخشیده است . از دیگر ویژگی‌های جغرافیایی برزیل وجود رود آمازون در این کشور است رود آمازون که ازانشعابات آن از بابت  حجم آبدهی پر‌آب‌ترین رود جهان است. رود سائوفرانسیسکو Sãi Francisco ،تنها رود بزرگی که تمام مسیر خود را در برزیل طی می‌کند، در فلات شرقی کشور در جریان است و به اقیانوس اطلس سرازیر می شود.از دیگر رودهای مهم آن توکانتینز Tocantins است که نزدیک دهانه رود آمازون به آن می‌پیوندند.دیگر رود مهم برزیل رود پارنا Paraná است که به طرف جنوب، قسمتی از مرز برزیل و پاراگوئه را این رود تشکیل می‌دهد.

زیباترین آبشار برزیل، آبشار باشکوه ایگوآسو Iguacu بر روی رودی به همین نام در جنوب غربی برزیل و در ۲۴کیلومتری محل تلاقی رود مزبور با رود پارانا در نزدیکی مرز آرژانتین با ارتفاع حدود ۸۲متر و عرض بیش از ۳کیلومتر قرار دارد که از جالبت‌رین دیدین‌های طبیعت برزیل به شمار می‌رود و مرکز جلب توریست است.

 برزیل پنجمین کشور از لحاظ وسعت در جهان بعد از کشورهای روسیه، کانادا، چین و آمریکا است. و در قاره آمریکا(شمالی و جنوبی) سومین کشور از لحاظ وسعت می‌باشد.

تور برزیل

 عوارض زمین در برزیل نیز تنوع بسیار زیادی دارد که شامل تپه‌ها، کوهها، جلگه‌های پست کوه‌هاو زمینهای بایر است.

brazil-country-introduction3

شهرهای مهم

 • سائوپائولو
 • ریودوژانیرو
 • بلو اوریزونته
 • پورتو آلگره
 • رسیف
 • سالوادور
 • فورتالزا
 • مئریایبل
 • برازیلیا
 • بلم
 • گویانیا
 • سانتوس-پرایا گرانده
 • مانائوس
 • ویتوریا

اقتصاد برزیل

brazil-country-introduction7

تور برزیل

برزیل در حال گسترش حضور خود در بازارهای جهانی است. برزیل نهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر برابری قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ دادوستد بازار است. پتروبراس بزرگترین شرکت نفتی برزیل است.

صادرات مهم قهوه ،سنگ معدن آهن، سویا، آب پرتغال، فولاد،کفش، منسوجات، گوشت،شکر، کفش،کاغذ، وسایل برقی، وسایل نقلیه و هواپیمای دارای بال ثابت از مهمترین صادرات برزیل هستند. واردات مهم نفت خام، محصولات پتروشیمی، مواد غذایی، زغال سنگ، فرآورده‌های نفتی، وسائل و تجهیزات حمل و نقل، مهم‌ترین واردات برزیل را تشکیل می‌دهد.

منطقه شمال شرقی فقیرترین منطقه برزیل است، اما این منطقه نیز در حال جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید است.

صنایع برزیل که یک سوم تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده‌است، از صنایع خودروسازی تا صنایع فولاد، پتروشیمی، رایانه، هواپیما، و نیز کالاهای مصرفی بادوام را شامل می‌شود. سرمایه گزاران بزرگ تجاری عبارتند از ایالات متحده امریکا، آرژانتین، آلمان و ژاپن.

با وجود رودهای زیاد و پرآب، نیروی برقی آبی حاصل از سدها بیش از ۹۰ درصد کل تولید انرژی در برزیل می‌باشد .بزرگ‌ترین سد برزیل ، ایتاایپو می باشد که از نظر میزان تولید انرژی الکتریکی، بزرگترین سد جهان به شمار می‌رود و این سد بر روی رود پارانا بین برزیل و پاراگوئه ساخته شده است.

حیات وحش برزیل

8185775-6905-l

تور برزیل

یکی از زیباترین منظره های حیات وحش برزیل وجود طوطی دم بلند است که از پرندگان مختص برزیل است .برزیل منطقه زیست محیطی متنوعی دارد و تنوع زیستی جانوری و گیاهی در این کشور بسیار زیاد است .پستانداران بزرگ در این کشور شامل جگوار، لئو پارت که هر دو نوعی پلنگ هستند که نسلشان نیز در معرض خطر انقراض قرار دارد و خوکهای وحشی، خوکان خرطوم دار، مورچه خوارها، تنبلها، روباه‏ها، اپوسوم و گورکن هستند. در سفر به جنگل‌های آمازون، ممکن است با مارهای عظیم‌الجثه‌ی آناکوندا نیز روبه‌رو شوید که هم در فیلم‌ها و هم در واقعیت، بسیار ترسناک هستند. گوزن در جنوب برزیل به وفور یافت می‌شود و میمونها نیز در جنگلهای پر باران شمالی زیست می‌کنند.اما در سالیان اخیر بسیاری از عوامل انسانی و اقدامات مانند ساخت بزرگراه، قطع درختان برای مصرف چوب آنها، کشاورزی و زراعت، استخراج معادن و ساخت سد که باعث زیر آب رفتن بخشی از دره‌ها شده‌است این اکوسیستم غنی را تهدید می‌کند.

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری برزیل

 1. مسیح نجات دهنده (Christ the Redeemer)

مجسمه  معروف عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو قرار دارد . این مجسمه عظیم الجثه در ارتفاع 700 متری کوه کُرکُوادو قرار دارد. مجسمه ی مسیح نجات دهنده تبدیل به نمادی زیبا در برزیل و ریو شده است.

 1. آبشارهای ایگواکو(Iguacu)

آبشارهای ایگواکو یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی بزرگ جهان هستند که در مرز برزیل و آرژانتین قرار گرفته است. جذابترین  آبشار گلوگاه شیطان می باشد که به شکل یو است و ارتفاع آن  82 متر است. سیستم آبشارها متشکل از 275 آبشار در امتداد رودخانه ایگواکو می باشد.این آبشارها می توانند به شهرهای فوز دو ایگواکو در برزیل و پورتو یواسو در آرژانتین برسند.

 1. رودخانه آمازون(Amazon River)

رودخانه آمازون با حدود 6400 کیلومتر طول ، دومین رودخانه ی طولانی در جهان می باشد. تا کنون بیش از 3000 گونه ماهی در آمازون شناخته شده، و هنوز هم گونه های جدید در حال کشف شدن هستند. حوزه آمازون توسط باقیمانده جنگل های انبوه پوشیده شده است.

 1. کارناوال ریو(Rio Carnival)

بزرگترین و بهترین کارناوال ، بدون شک کارناوال ریو دو ژانیرو می باشد. کارناوال ریو دو میلیون نفر را هر روز در خیابان ها و تقریبا نیم میلیون خارجی را در طول جشن 4 روزه جذب می کند. کارناوال در همه جا است، در خیابان ها، میدان ها، کافه ها، باشگاه ها، و همه مکان های دیگر در ریو . و همینطور  بهترین و شناخته شده ترین کارناوال در رسیف همراه با اولیندا و سالوادور نیز برگزار می شود.

 1. پانتال(Pantanal)

پانتانال ، وسیع ترین تالاب جهان است ، که بیشتر در غرب برزیل قرار گرفته اما گسترشش به سمت بولیوی و پاراگوئه نیز می باشد. در پانتانال این تضمین به شما داده می شود که به عین حیات وحش  را ببینید. اینجا به خاطر حیات وحشش شهرت یافته است  و یکی از جاذبه های مهم گردشگری در برزیل است. همچنین محل زندگی یکی از بزرگترین یوزپلنگ های آمریکایی پانتال است

 1. سواحل سالوادور(Salvador Beaches)

تور برزیل

سالوادور شهری بندری مرکز ایالت باهیا در برزیل است ، سالوادور در شرق برزیل در ساحل اقیانوس اطلس جای گرفته، در سال۱۵۴۹ ساخته شدو دارای شهر استعماری جذاب ، موسیقی پرجنب و جوش و سواحل جذاب می باشد. همچنین سواحل توسط صخره ها احاطه شده اند و تشکیل استخری طبیعی از سنگ را داده اند که برای کودکان ایده آل است. سواحل شامل ورودی های آرام ، محیط ایده آل برای شنا ، غواصی و قایقرانی ، و همچنین ورودی های باز دریا همراه با موج های قوی محبوب موج سواران می باشد. متروی سالوادور در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده و هم‌اکنون دارای ۱ خط و ۸ ایستگاه می‌باشد.

 1. مرکز تاریخی اولیندا(Historic Center Of Olinda)

اولیندا  نیز یکی از شهرهای استعماری می باشد که خوب محفوظ شده است، واقع در سواحل شمال شرقی برزیل درست در شمال رسیف است. از جمله جاذبه های گردشگری اولیندا منطقه ای تاریخی در مرکز شهر ، کلیساها و کارناوال می باشد. کافه ها، رستوران ها، هنرمندان و صنعت گران ، جذابیت هایی را به محل های قدیمی شهر می افزاید.

 1. فرنادو د نورنها(Fernando de Noronha)

فرنادو د نورنها مجمع الجزایری زیبا با سواحلی بکر ، تور برزیل مناظر و حیات وحش ، واقع در سواحل شمال شرقی برزیل است. این جزیره ها با آب گرم در کل طول سال و دید بسیار خوب حتی در عمق 50 متر، مکان ایده آلی برای غواصان می باشند.

 1. تئاتر آمازوناس(Teatro Amazonas) مانائوس ،برزیل

تئاتر آمازوناس یا آمازون ، خانه اپرا در مانائوس ، در قلب جنگل آمازون است. این سالن در سال‌های پایانی ۱۸۰۰ توسط بارون‌ها ساخته شده است و معماری آن ترکیبی از سنگ مرمر ایتالیایی، فولاد انگلیسی و مبلمان پاریسی است که در کنار هم این سالن بین‌المللی را ایجاد کرده‌اند. در خارج از ساختمان ، گنبدی با 36000 کاشی و سرامیک با رنگ پرچم ملی برزیل پوشیده شده است.البته کشور برزیل دارای سالن‌های تئاتر دیگری نیز هست که اغلب در میان جنگل‌های بارانی قرار گرفته‌اند. اولین نمایش در 7 ژانویه سال 1897 توسط اپرای ایتالیایی اجرا شد.

 1. اورو پرتو(Ouro Preto)

اورو پِرتو یکی از بهترین شهرهای استعماری در برزیل است و به معنی “طلای سیاه” می باشد، که در پایان قرن 17 تاسیس شد. و به سرعت تبدیل به مرکز کشف طلا توسط مهاجران در ایالت میناس گِرایس گردید. این شهر شامل معماری استعماری پرتغال می باشد، در حالی که ساختمان های مدرن باید به معیارهای تاریخی پایبند باشند. کلیساهای قرن 18و19 با طلا تزئین شده اند و مجسمه های الیجادینهو ، اورو پِرتو را تبدیل به محبوب ترین جاذبه ی توریستی در برزیل کرده است.

 1. شهر برازیلیا

شهر برازیلیا در حقیقت پایتخت مدرن و سیاسی برزیل است. طراحی کلی شهر و ساختمان‌ها و ادارات دولتی این شهر دیدنی است. یادبود اسکار نیمیر (OscarNiemeyer) نیز از دیگر دیدنی‌های معماری این شهر به حساب می‌آید.شهر سائو پائولو یکی از بزرگترین شهر‌های جهان به حساب می‌آید و به بیانی جنگلی از ساختمان و آسمان خراش است. در اکثر شهر‌های برزیل از جمله سائو پائولو و ریو و براسیلیا نماها و آثار معماری جزو دیدنی ترین جاذبه‌ها هستند.

 1. کوهستان کله قند SugarLoaf Mountain))

 قله‌ای به شکل کله قند است که رفت و آمد به آن توسط تله کابین صورت می‌گیرد و تور برزیل نمای بسیار زیبایی از ارتفاعات کوه و ساحل را به شما می‌دهد.

مذهب و زبان

تقریبا۵۰۰ هزار مسلمان در برزیل ساکنند. ۷۴ درصد مردم پیرو کلیسای کاتولیک رومی هستند. ۱۶ درصد جمعیت را پروتستان‌ها و دیگر مسیحیان تشکیل می‌دهند، ۷ درصد مذهب ندارند و حدود ۴ درصد هم پیرو مذاهب بومی آفریقا هستند. از زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی در مراکز تجاری و توریستی تا حدودی استفاده می‌شود.