تور مراکش

مراکش

تور مراکش تور مراکش تابستان 96 تور مراکش پاییز 96 تور مراکش نوروز 97

قیمت تور مراکش

زمان حرکت تور مراکش

مراکش

نام کامل کشور: مراکش یا مغرب

جمعیت: 34،314،600 بر اساس آمار سال مه 14, 2017

پایتخت: رباط

بزرگترین شهر: کازابلانکا

وسعت: 712،550 کیلومتر مربع

زبان رسمی: آمازیغی و عربی

دین رسمی: اسلام

واحد پولی: درهم مراکش

صادرات : فسفات، اسید فسفریک، محصولات دریایی، کشاورزی(میوه و سبزیجات)، سرب، مس و روی و منسوجات

کد تلفن بین المللی: 212+

شعار ملی و نشان ملی کشور مراکش

نشان ملی

” الله، وطن، ملک “

جغرافیا و آب و هوا کشور مراکش

کشور مَراکِش یا مغرب در شمال غربی قاره آفریقا واقع شده است. مراکش از شمال به جبل‌الطارق و دریای مدیترانه  اتصال دارد و همینطور با اقیانوس اطلس امتداد ساحلی بلندی دارد. کشورهای هم مرز با مراکش عبارتند : الجزایر، اقیانوس اطلس، موریتانی و دریای مدیترانه .

مهم‌ترین بندرهای مراکش: کازابلانکا (دارالبیضاء)، طنجه، ناظور، محمدیه، آسفی و اگادیر. و البته نا گفته نماند که طنجه، اگادیر (شهرهای توریستی) کشور مراکش هستند.

نزدیکترین کشور آفریقایی به اروپا مراکش است که به واسطه تنگه جبل الطارق از اروپا جدا می‌گردد ، فاصله بین مراکش و اسپانیا تقریبا ۱۵ کیلومتر است. مراکش از طریق شهرهای سبته و ملیلا با اسپانیا نیز هم مرز است که البته بر سر حاکمیت آن هنوز اخلاف دارند . دو شهر سبته و ملیلا رو به دریای مدیترانه هستند در حاکمیت ۵ قرنی اسپانیا قرار دارند و دولت مراکش این دوشهر و چند جزیره کوچک دیگر را متعلق به خود می داند اما کشور اسپانیا نیز این سرزمینها را از آن خود می‌داند.

آب و هوای کشور مراکش معتدل و بارانی است. در ناحیه داخلی، مراکش آب و هوای قاره‌ای دارد و در ناحیه شمالی تحت تأثیر آب و هوای مدیترانه‌ای و در ناحیه غربی و شمال غرب متأثر از آّب و هوای اقیانوس اطلس است.در ناحیه جنوبی آب و هوای گرم و بیابانی و بارش برف و باران در رشته کوه‌های اطلس بسیار زیاد است.
نقشه_مراکش.

شهرهای مهم

کازابلانکا، رباط، فاس، مراکش، اگادیر، محمدیه، آسفی، ایفرن، طنجه، مکناس، وجده، تطوان، قنیطره، ناظور.

اقتصاد مراکش

ساحل کشور مراکش بیش از ۳۵۰۰ کیلومتر می باشد ، به همین علت این کشور از منبع عظیم دریایی و اجتماع گونه‌های متفاوت ماهیان بهره مند شده است و شرایط فوق العاده ای را برای مراکش ایجاد کرده ‌است. مراکش گونه های مختلف ماهی مانند ساردین و نرم تنانی همچون هشت پا را به اروپا، آمریکا و آسیا صادر می کند. اقتصاد مغرب بر چند عنصر ماهیگیری، کشاورزی، تجارت و صنعت گردشگری متمرکز است. منطقه مرکزی و شمالی این کشور دارای درختان زیتون و میوه‌است و مراکش را به صادر کنندگان عمده زیتون ، مبدل کرده‌است، میوه و سبزیجات نیز از اقلام دیگر صادراتی این کشور می‌باشد. کشورهای سرمایه گزار اصلی صادرات و واردات : فرانسه، اسپانیا ،انگلستان، ایتالیا ، چین ، آلمان ، عربستان.

صادرات مهم: فسفات، اسید فسفریک، محصولات دریایی، کشاورزی(میوه و سبزیجات)، سرب، مس و روی و منسوجات. واردات مهم: نفت خام، گاز، گندم، مواد شیمیایی، ماشین آلات، گوگرد، لوازم الکترنیکی، روغن نباتی، آهن و فولاد بصورت کابل، شمش و ورق، شکر، لوازم خانگی و مواد پلاستیک.

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری مراکش

جاذبه های خاص دیدنی مانند ساحلهای زیبا و کویرهای بی نظیر باعث شده مراکش یکی از مقاصد مهم گردشگری در اروپا گردد و در سال اخیر بعد از تمام شدن مشکلات سیاسی بین ایران و مراکش سفارت این کشور دوباره در ایران باز گشته که باعث شروع تورهای مراکش شده است.

  • کازابلانکا

casablanca-morocco-city-africa

ادامه دارد…

باختر گشت سفرهای خوشی را برای شما آرزو میکند.