تور کنیا تانزانیا

 1 

تور کنیا تور کنیا تابستان 96 تور کنیا پاییز 96 تور کنیا نوروز 97

قیمت تور کنیا

زمان حرکت تور کنیا

کنیا

نام کامل كشور: جمهوری کنیا (Republic of Kenya )

جمعيت: 47،251،000 نفر براساس آمار سال ژوئیه 2016،1

پايتخت: نایروبی

بزرگ ترین شهرها: مومباسا، کیسومو و ناکورو

مساحت: کیلومتر مربع 582650

زبان رسمی: زبان سواحلی و زبان انگلیسی

مذهب رسمي: مسيحي

واحد پول: شیلینگ کنیا (KSH)

نوع حکومت: جمهوری

کد تلفن بین المللی: 254+

 شعار ملی کشور کنیا

شعار زیبای ملی کشور کنیا که نشان از همدلی دارد:

بیایید همه با هم شویم


kenya-lake-nakuru-national-park

آب و هوای کنیا

کشور کنیا  که از لحاظ فرهنگی بسیار غنی است، در تمام طول سال آب‌وهوای بسیار خوبی نیز دارد، کنیا آب و هوای معتدلی دارد در مناطق شمالی و شمال شرقی هوا بسیار گرم و خشک است.مناطق ساحلی آب و هوای مرطوب داغ و استوایی دارد . در ارتفاعات – که خنک تر است – میزان بارندگی بالاست . شمال کشور کم آب و بسیار داغ است.

با عبور خط استوا از کمربند میانی کنیا، مناطق مرکزی، شمال و شمال شرقی بسیار خشک و گرم است. اما مناطق ساحلی که در کنار اقیانوس هند قرار دارد آب و هوایی گرم و مرطوب دارد.

گرمترین دوره از فوریه تا مارچ و سردترین دوره از ژوئیه تا آگوست میباشد که مهاجرت سالانه در ماسای مارا بین ژوئیه و سپتامبر رخ میدهد که میلیون ها جانور وحشی در آن حضور دارند که یکی از محبوب ترین لحظات برای فیلمسازان است.

جغرافیای کشور کنیا

جمهوری کنیا در شرق قاره آفریقا قرار گرفته است، با مساحت ۵۸۲۶۴۶ کیلومتر مربع، و بعد از ماداگاسکار، چهل و هفتمین کشور وسیع دنیاست. همسایگان کنیا کشورهای تانزانیا در جنوب، اوگاندا در غرب، سودان در شمال غربی، اتیوپی در شمال، سومالی در شمال شرقی می باشند و اقیانوس هند نیز در شرق آن قرار گرفته است.شیبهای تند دره ریفت ارتفاعات مرکز کنیا را که از شمال تا جنوب امتداد دارد تقسیم می کند . با عبور خط استوااز کمربند میانی کنیا، مناطق مرکزی، شمال و شمال شرقی بسیار خشک و گرم است. اما مناطق ساحلی که در کنار اقیانوس هندقرار دارد آب و هوایی گرم و مرطوب دارد.

مساحت کنیا 582646 کیلومتر مربع (224961 مایل مربع) است که از مقدار یاد شده “569250 کیلومتر مربع آن خشکی و مابقی را آب‌های داخلی از چمله دریاچه‌های ویکتوریا و رودلف را تشکیل داده‌است. فلاتها در غرب تا دریاچه ویکتوریا و در شرق تا زمینهای پست ساحلی گسترده است . مناطق ساحلی آب و هوای مرطوب داغ و استوایی دارد . در ارتفاعات – که خنک تر است – میزان بارندگی بالاست . شمال کشور کم آب و بسیار داغ است.

در طول سال نور خورشید زیادی به کشور می‌تابد و بیشتر لباسهای تابستانی همیشه مورد استفاده‌ قرار می گیرند. همچنین معمولاً شبها و صبح زود کمی هوا سرد می‌شود. فصل طولانی بارش باران از آوریل تا ژوئیه ‌است. فصل کوتاه بارش باران از اکتبر تا دسامبر است. بارش باران گاهی در بعدازظهر و عصر سنگین می‌شود. گرم‌ترین دوره از فوریه تا مارچ و سردترین دوره از ژوئیه تا آگوست است.

شهرهای مهم

 • نایروبی
 • مومباسا
 • کیسومو
 • ناکورو
 • الدورت
 • رویرو
 • تیکا
 • کاکامگا
 • مالیندی
 • مومیاس
 • ماراگوئا

اقتصاد کنیا

پس از استقلال، کنیا بواسطه سرمایه گذاری عمومی، تشویق تولیدات کشاورزی و توسعه سرمایه گذاری صنعتی بخش خصوصی، شاهد رشد اقتصادی بود. تولید کشاورزی به 7.4درصد افزایش یافت که عوامل موثر بر آن توزیع در میان استانها و افتتاح مناطق جدید زراسمت بود. با وجود بارش باران قوی در سال 2001، به علت ضعف در قیمت کالاها، فساد همه گیر، سرمایه گذاری کم در منطقه اقتصادی کنیا تنها به 1.2% رشد پیدا کرد.
کشاورزی 23.8 ٪ ، صنعت 16.7 ٪ و خدمات 59.55 ٪ اقتصاد كنيا را به خود اختصاص داده است .

صادرات مهم چاي، قهوه، گل و گياه، محصولات نفتي، ماهي و سيمان می باشد. واردات مهم تجهيزات حمل و نقل و ماشين آلات، محصولات نفتي، وسايل نقليه موتوري، آهن و فولاد، صمغ و پلاستيك مهم ترین واردات کشور کنیا هستند.

ميزان صادرات و كشور هاي هدف
اوگاندا 16%، انگليس 9%، تانزانيا 8%، هلند 8%، امريكا 6%، پاكستان 5%
ميزان واردات و كشور هاي مرجع
امارات 11%، چين 9%، هند 8%، عربستان 8%، امريكا 6%، ژاپن 5%، انگلستان 44%

 محصولات کشاورزی کنیا چای، قهوه، ذرت، گندم، نیشکر، میوه و سبزیجات و محصولاتش لبنی، گوشت گاو، گوشت خوک، مرغ و تخم مرغ مي‌باشد . داراي صنعت پلاستیک، مبلمان، باتری ها، منسوجات، لباس، صابون، سیگار، آرد، تصفیه روغن، آلومینیوم، فولاد، سرب، سیمان، تعمیر کشتی های تجاری و گردشگری مي‌باشد.

حیات وحش کنیا

10707

منطقه حفاظت‌شده آمبوسلی در دره ریفت کنیا واقع‌شده است. این منطقه بهترین ناحیه آفریقا برای از نزدیک دیدن گله‌های فیل آفریقایی است. گاه گردشگران آن‌قدر به فیل‌ها نزدیک می‌شوند که می‌توانند آن‌ها را از نزدیک لمس کنند.  در منطقه  حفاظت‌شده ماسایی مارا کنیا، دسته‌های شیر که آزادانه در طبیعت زندگی می‌کنند را می‌توان از چند صد متری دید. در میان کشورهای آفریقایی، آنچه کنیا را متمایز می‌کند تلاش مردم محلی این کشور برای حفظ حیات‌وحش و جلوگیری از شکار غیرقانونی حیوانات در این کشور است. مردم این کشور سعی می‌کنند با حفظ طبیعت زیبا و گونه‌های حیوانی منحصربه‌فردشان، با ساخت مهمانسراها و کمک به گردشگران برای بازدید از مناطق حفاظت‌شده، امرارمعاش کنند. در کنیا ۲۵ منطقه حفاظت‌شده طبیعی وجود دارد که هریک شگفتی‌های منحصربه‌فردی را در خود جای‌داده‌اند در مناطق حفاظت‌شده کنیا، خبری از آسمان‌خراش‌های مزاحم و آلودگی‌های نوری در آسمان نیست، در میان طبیعت بکر و حتی گاه در قلب گله‌های گورخر یا گاومیش‌ها می‌توان به تماشای دل‌انگیز غروب خورشید نشست، منظره‌ای که کمتر کسی شانس دیدن آن را خواهد داشت.   هر تابستان ( و به طور معمول در ماه آگوست ) گله‌های گاومیش از منطقه حفاظت‌شده سرنتگی به ماسایی مارا مهاجرت می‌کنند، یکی از بهترین لحظات بازدید از پارک ملی نایروبی، ماسایی مارا و پارک ملی آمبوسلی لحظه مواجه‌شدن با یوزپلنگ‌ها و پلنگ‌های نادر این منطقه است. این یوزپلنگ‌ها و پلنگ‌های نادر در معرض انقراض قرارگرفته‌اند و به‌سختی می‌توان آن‌ها را از نزدیک دید.
منطقه ملی حفاظت‌شده نایروبی که در ۷ کیلومتری شهر نایروبی واقع‌شده، تنها ۱۱۷ کیلومترمربع وسعت دارد اما زیستگاه گونه‌هایی جانوری بسیار نادری ازجمله گورخرها، زرافه‌ها و کرگدن‌ها به‌حساب می‌آید. این منطقه حفاظت‌شده یکی از معدود مکان‌های کنیاست که در آن می‌توانید گونه کرگدن‌های در حال انقراض را از نزدیک ببینید.

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری کنیا

11950

 1. پارک ملی نایروبی

اولین پارک ملی کنیاست پارک نایروبی است که در سال ۱۹۴۵ تاسیس شد و در پایتخت آن قرار گرفته است. این پارک محل زندگی گله های بزرگ گورخر، حیوانات وحشی آفریقایی، بوفالو، زرافه، شیر، چیتا، اسب آبی، کرگدن و بیش از ۴۰۰ گونه پرنده می باشد. در این پارک می توان به سافاری واک نایروبی، مرکزی آموزشی درباره حیات وحش و حفاظت از محیط زیست رفت و همچنین از پرورشگاه حیوانات نایروبی دیدن کرد.

 1. مرکز زرافه ها

این مرکز که در لانگاتا قرار گرفته است برای حفاظت از خطر انقراض زرافه های رات چایلد در نظر گرفته شده و گردشگران می توانند لذت غذا دادن به این حیوانات و راه رفتن در این منطقه را تجربه کنند. در این منطقه گرازهای مختلف بسیاری نیز یافت می شود.

 1. موزه ملی نایروبی

موزه ملی نایروبی شامل جاذبه های متنوعی از این کشور است و بخش های جالبی از هنر، زمین شناسی، حیات وحش و تاریخ محلی نایروبی را در خود قرار داده است. بنای این موزه در خانه ای قدیمی و بزرگ ساخته شده است.

 1. موزه ملی راه آهن

کلکسیونی از لوکوموتیوهای بخار، گردونه های ریل دار و موتورهای مختلف دوران استعماری کشور در این موزه قرار گرفته است. موزه راه آهن در یک بنای قدیمی راه آهن قرار دارد و تاریخچه خط آهن کنیا را به نمایش می گذارد. از جمله وسیله های موجود در این موزه میتوان به کالسکه ای که از آن برای رفتن به شکار حیوانات وحشی استفاده می شده اشاره کرد.

 1. دریاچه ناکورو

کانون های جذب توریست در کشور کنیا دریاچه ناکورو است در واقع از آب های کم عمقی که در شکاف های یک دره جمع شده اند شکل گرفته است. وجود و فراوانی جلبک در این دریاچه دسته های زیادی از فلامینگوها را به خود جذب می کند. بعضی وقتها تا یک میلیون از این نوع پرنده در این ناحیه قابل مشاهده است. این واقعه که اغلب تماشایی ترین گردهمایی پرندگان روی زمین نامیده می شود باعث می گردد که خطوط ساحلی این ناحیه به رنگ صورتی دیده شود.

مذهب و زبان مردم کنیا

زبان رسمی: ‌سواحلي رسمي،انگليسي،كيكويو 21%، لوهيا 14% ، لوئو 11% ، كامبا 11%

مذهب: كاتوليك رومي 27%، كليساهاي مختلف پروتستان 19%، آنيميست 19% ، اسلام سني6%

تانزانیا

 

 

تانزانیا

نام کامل کشور: جمهوری متحد تانزانیا

جمعیت: 43٬739٬۰۰۰ براساس آمار سال 2009

پایتخت: دودوما ( پايتخت قانون‏گذاري و رسمي ), دارالسلام ( پايتخت اداري )

بزرگترین شهر: دارالسلام

وسعت: 945٬203 کیلومتر مربع

زبان رسمی: زبان سواحلی / زبان انگلیسی

دین رسمی: اسلام، مسیحیت و آئین‌های بومی

واحد پولی: شیلینگ

صادرات : قهوه، بادام هندي، تنباكو، پنبه، چاي و مواد معدني

کد تلفن بین المللی: +255

شعار ملی کشور تانزانیا

شعار ملی کشور تانزانیا که بر روی نشان این  کشور قرار دارد:

آزادی و یک‌پارچگی tanzania

 

آب و هوا تانزانیا

تانزانیا در مجاورت خط استوا واقع شده است ولی مرتفع بودن آن موجب شده هوای کاملا معتدلی داشته باشد با این حال در جلگه‌های ساحلی تانزانیا ، آب و هوا گرمسیری است و مقیاس بارندگی آن، به ۱۰۶-۵۷ سانتی متر در سال رسیده است . فصل بارش های طولانی در تانزانیا از اول ماه مارس شروع می شود و تا پایان ماه می و جون ادامه دارد . از ماه ژانویه تا مارس معمولا هوا گرم و خشک است. جولای تا اکتبر هوا خنکتر از سایر فصلهاست و بهترین زمان برای مسافرت به سواحل تانزانیا است. در این ماهها بارندگی کم است و نسیمی ملایم می وزد. اکتبر، نوامبر و دسامبر هم به عنوان فصل بارندگی کوتاه شناخته می‌شود.

در کشور تانزانیا سه ناحیه آب و هوایی وجود دارد:ناحیه گرم و مرطوب ساحلی،  ناحیه فلات خشک مرکزی با گرماهای گوناگون فصلی ، ناحیه گرمای کوهستانی

دودوما در ژانویه 23.9 و در جولای 19.4 درجه گرما و سالانه 572 میلی متر باران – دارالسلام در ژانویه 27.8 و در جولای 23.3 درجه گرما و سالانه 1064 میلی متر باران دارد.

جغرافیای کشور تانزانیا

کشور تانزانیا در مبنای جغرافیایی در قسمت شرقی آفریقا قرار دارد و کشورهای  هم مرز با تانزانیا عبارتند از کنیا ، زامبیا ، روآندا ، مالاوی ، بوروندی و موزامبیک. مرز آبی تانزانیا در شرق دریاچهٔ تانگانیکا با کنگو  و در شمال دریاچهٔ ویکتوریا با اوگاندا می باشد. رودهاي مهم : پانگاني، روفيجي، روووما . بلندترين نقطه : قلة كيليمانجارو 5894 متر مرتفع ترین نقطة افريقا. دریاچه مشهور:دریاچه ویکتوریا در شمال ، تانگانیکا در مغرب ، نیاسا در جنوب. بندر مهم دارالسلام، تانگا، امتوارا و زنگبار است. بر اساس شرايط منابع طبيعي، تانزانيا از مناطق فوق العاده عالي حيات وحش و تنوع غني زيست محيطي و مناظر بي نظير بهره مند است. حدود يك هفتم اين كشور از پاركهاي ملي و مناطق حفاظت شده پارك طبيعي تفريحي پوشيده شده است.

طبیعت زیبا و جذاب کشور تانزانیا هر سال تعداد فراوانی از گردشگران داستدار طبیعت را به سوی خود جذب می کند. بیشتر خاک آن متشکل از یک فلات باپوشش گیاهی بوته زار و علفزار است که در شمال به منطقه آتشفشانی کلیمانجارو، در شرق به دریاچه تانگانیکا، و در جنوب به زمین‌های بلند ، متناهی می‌شود. جزیره زنگبار در اقیانوس هند یکی از بخش‌های این کشور است.زنگبار از سه جزيرة كوچك تشکیل شده است. سرزمين اصلي تانگانيكا از فلاتهاي پوشيده از علفهاي استوايي كه به واسطة دره‏هاي نشستي و سلسله كوههاي شمال به جنوب تقسيم مي‏گردد . کشور تانزانیا از مهمترین کشورهای تولید کننده الماس دنیاست. با این حال اقتصادش به مقیاس وسیعی بر پایه کشاورزی استوار می باشد. بیشتر مردم به کشت غله و لوبیا و ذرت اشتغال دارند.

شهرهای مهم

 • دارالسلام (تانزانیا)
 • موانزا
 • زنگبار
 • آروشا
 • امبیا
 • موروگورو
 • تانگا
 • دودوما
 • کیگوما
 • موشی
 • تابورا
 • سانگی
 • ماسوما
 • شینیانگا

اقتصاد تانزانیا

پایه اصلی اقتصادی تانزانیا کشاورزی می باشد. محصولات مهم کشاورزی در تانزانیا قهوه، پنبه،چای، توتون و بادام هندی است. یکی دیگر از بخشهای مهم اقتصاد تانزانیا صنعت گردشگری است.

مزرعه چای

تانزانیا از بزرگترین تولیدکنندگان ماهی در شرق افریقا ست. ماهی از سواحل دریا و آب‌های داخلی، بویژه دریاچه‌های ویکتوریا و تانگانیکا و نیاسا، صید می‌شود.

تانزانیا منابع معدنی فراوانی چون طلا، الماس، فسفات، زغال سنگ، آهن، اورانیوم، نیکل، کروم، پلاتین و قلع دارد. تانزانیا همچنین سومین تولیدکننده بزرگ طلا در آفریقا پس از آفریقای جنوبی و غنا می باشد.

صادرات مهم تانزانیا قهوه، الماس‌ ،بادام هندي، ميخك‌، تنباكو، پنبه، چاي ،كنف‌ ، بابونه‌ و مواد معدني. واردات مهم تانزانیا ماشين آلات و تجهیزات ، مواد اولیه صنعتي، فرآورده هاي غذايي، كود شيميائي، نفت خام، کالاهای مصرفی.

 مقصد بزرگ كالاهای صادراتی: اتحادية اروپا ،آفريقا ، چين ،هند.

مبدا بزرگ كالاهای وارداتی: آفريقا ، اتحادية اروپا ، چين ، هند ، امارات متحده عربي.

حیات وحش تانزانیا

طبیعت جذاب تانزانیا ترکیبی از دریا و دشت و کوه و حیات‌وحش بی همتا است که هر گردشگر ماجرا جو را به سوی خود می کشاند. زرافه حیوان ملی در تانزانیا محسوب می گردد. از جمله مناطق حیات وحش تانزانیا پناهگاه حیات وحش سلوس یکی از بزرگترین منطقه های حفاظت شده حیات وحش در جهان است که در جنوب تانزانیا قرار دارد.  این منطقه در سال ۱۹۸۲ توسط یونسکو به عنوان یکی از میراث‌های جهانی شناخته شد زیرا هم تنوع جانوری بسیار داشت و هم از نظر وضعیت دست‌نخورده بود. همه انسان‌ها و توریست هایی که به ناحیه حیات وحش وارد می‌شوند باید با محافظان محیط زیست وزارت منابع طبیعی و گردشگری تانزانیا همراه باشند.

2959

از جمله جانورانی که در مناطق ساوانایی پارک زندگی می‌کنند: فیل، اسب آبی، سگ وحشی آفریقایی، گاومیش آفریقایی، و تمساح نیل هستند. جمعیت‌های این گونه‌ها که در این پارک موجود هستند بیشتر از تعداد آن‌ها در هر پارک ملی یا پناهگاه حیات وحش در سراسر آفریقا  است.

از دیگر مناطق حیات وحش پارک ملی سرنگتی پارکی ملی در ناحیه سرنگتی در تانزانیا است. این ناحیه به خاطر مهاجرت سالانه بیش از یک و نیم میلیون گاو وحشی آفریقایی و ۲۵۰٬۰۰۰ زبرا در آن معروف شده است. به جز مکانی مناسب برای مهاجرت سم‌داران، این پارک حفاظت شده دیگر جانوران از جمله درندگانی چون شیر است.

با اهمیت ترین حیوانات این پارک طبیعی و زیبا عبارتند از: فیل آفریقایی، شیر، پلنگ آفریقایی، گاومیش آفریقایی، کرگدن سیاه،و همینطور این زیستگاه جذاب حیوانات دیگری را در پناه خود دارد که یوز، آهو، توپی، کفتار، انتر، ایمپالا، سگ وحشی آفریقایی، و زرافه من جمله از آنهاست.

سفر به این سرزمین زیبا را با مناظر بکرش از دست ندهید.

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری تانزانیا
کشور تانزانیا از نظر گردشگری بسیار جذاب است . تانزانیا به علت سافاری های هیجان انگیز و جزایر زیبا و چشم نواز ، یکی از مقصدهای اصلی گردشگری در آفریقا و دنیا می باشد. ما در اینجا چند مورد از جاذبه های اصلی تانزانیا را به شما معرفی میکنیم امیدواریم از خواندن مطالب لذت ببرید:

 • پارک ملی سرنگتی (Serengeti National Park)

سرنگتی

پارک ملی سرنگتی در کشور تانزانیا قرار دارد و قطعاً به علت زیبایی های شگفت انگیزش در لیست مقاصد گردشگران حرفه ای دنیا قرار دارد. پارک ملی سرنگتی (Serengeti) با وسعتی به اندازه 30 هزار کیلومتر مربع، تا جنوب غرب کنیا امتداد دارد. در واقع این پارک قدیمی ترین پارک ملی این کشور است و میراث جهانی محسوب می شود و هفتمین مورد از عجایب دنیا است. این پارک بخاطر مهاجرت سالانه حیوانات وحشی از جمله صدها هزار گورخر و میلیون ها حیوان دیگر بسیار مشهور است.

 • زنگبار (Zanzibar)

زنگبار، مجمع الجزایری در سواحل شرق آفریقاست. مجمع الجزایر نیمه خودمختاری در نزدیکی تانزانیا که شامل جزیره اصلی زنگبار و یک سری جزایر کوچکتر می شود.این مکان زیبا برای تماشای سواحل شنی سفید و پایتختی در فهرست میراث جهانی بسیار مناسب است. مهم ترین مرکز گردشگری زنگبار، شهر استون با وجود خانه هایی با سیمان سفید و دیگر جاذبه مهم این منطقه سواحل زیبای شنی می باشد.آبهای فیروزه ای اقیانوس هند این مجمع الجزایر را احاطه کرده اند و بخاطر تاریخ رنگارنگ و کاخ سلطان، مسجدها و معماری سنتی شهر اصلی و و سواحل زیبای آن باید حتماً سفری به این منطقه داشته باشید. سرزمینی گرمسیری که وسعت اقیانوس فیروزه ای رنگ هند رو کنار شن های سفید رنگ ساحل براتون کنار گذاشته تا بتونین برای اولین بار معنی زیبایی غروب رو تجربه کنید. تجربه قدم زدن در جنگلهای بکر، شنا و قایق سواری تو آب های گرم اقیانوس، خرید کردن از مغازه های عجیب و امتحان کردن مزه های جدید، همه در زنگبار امکان پذیرِ. تاریخ و فرهنگ مردم این شهر اصیل و غنی هم مثل طبیعت فوق العادش دست نخورده و بکرِ.

 • نونگوی (Nungwi)

شهر ساحلی نونگوی در نزدیکی زنگبار است. زیباتری و جذاب ترین ساحل تانزانیا در این دهکده کوچک واقع شده است. غروب آفتاب شگفت انگیز نیز از جذابیت های دیگر این منطقه است. شهر نونگوی در اصل، پایتخت منطقه زنگبار است . سواحل این ناحیه روزها شاهد توریست هایی است که در زیر نور آفتاب به خواب رفته اند، یا شنا می کنند و یا در حال لذت بردن از ماساژ هستند.

با وجود نفوذ صنعت توریسم به درون نونگوی، این شهر هنوز حالت سنتی و قدیمی خود را حفظ کرده است. این ناحیه یکی از آخرین نواحی ساحلی کشور زنگبار بود که به هتل و سایر امکانات توریستی مجهز شد. امروزه، اهالی مستقل دهکده با افتخار ابراز می دارند که توریست ها در این ناحیه رضایت خاطر دارند و اوقات خوشی می گذرانند.

 • کیلیمانجارو (Kilimanjaro)

کیلیمانجارو

کیلیمانجارو آتشفشانی خاموش با سه مخروط آتشفشانی (کیبو، ماونزی و شیرا) است و 19336 فوت (5893 متر) ارتفاع دارد و بلندترین قله قابل صعود در دنیاست. با وجود نزدیکی به خط استوا، کوه کلیمانجارو به خاطر قله های برف پوش مشرف به دشت های ساوانا، بسیار شهرت دارد. همچنین با گذر از سطح های متنوعی از حیوانات و گیاهان می توانید به تماشای این مکان زیبا  و رویایی بروید. منتظر باشید که در مسیرتان از مزارع کشاوری در پای جنگل های بارانی، علفزارهای باطراوت، بیابان و برف رد شوید تا به قله برسید.

 • جزیره منمبا (Mnemba Island)

جزیره منمبا به شکل یک قلب است . در این جزیره کوچک قلبی شکل همه چیز زیبا و رمانتیک است. جزیره بهشت گونه منمبا درست در ساحل شرقی زنگبار قرار دارد. گردشگران ماجراجو به سمت این منطقه خلوت جذب می شوند. این جزیره با آبهای زلال و فیروزه ای محاصره شده که غنی از حیات دریایی هستند و گردشگران حتماً چشمشان به لاکپشت ها، دلفین ها و ماهی های زیادی خواهد افتاد. همچنین این جزیره به خاطر غواصانی شهرت دارد که برای غواصی در آب های مرجانی بکر و زندگی دریایی فوق العاده زیبای این منطقه، به اینجا می آیند.

 • پارک ملی رواها (Ruaha National Park)

بزرگترین پارک ملی کشور تانزانیا پارک ملی رواها است. . نام این پارک از کلمه «روآها» به معنای رودخانه گرفته شده است. منتظر چشم اندازهای وحشی وسیع پر از سنگ ها و صخره های بزرگ و درختان بائوباب و حیوانات وحشی از جمله شیر، فیل، پلنگ، سوسمار ،چیتا، زرافه، شغال، سگ های وحشی ، امپالا، خفاش ،گورخر و گله های عظیمی از بوفالو باشید. گردشگران کمتری به سمت این جاذبه تانزانیا جذب می شوند . این پارک به علت دور افتاده بودن در دسترس بودنش نسبت به پارک های دیگر کمتر است، هرچند که مناظر و حیات وحش آن ارزش سفر به این کشور را دارند.گردشگران می توانند به دور از شلوغی از دیدن حیات وحش این منطقه لذت ببرند.

مذهب و زبان

اسلام، مسیحیت و آئین‌های بومی سه دین اصلی در این کشور هستند. در جزیرهٔ زنگبار جمعیت مسلمانان حدود ۹۹٪ برآورد می‌شود. اکثر مسلمانان شافعی و صوفی‌مسلک اند. سواحیلی زبان ملی دوفاکتو کشور است. پس از استقلال کاربرد زبان انگلیسی همچنان در برخی مسائل رسمی ادامه یافته‌است .از دیگر زبان‌های کشور می‌توان به زبان‌های هندی، بویژه گجراتی، زبان پرتغالی که هر دو توسط سیاهان موزامبیکی و گوان‌ها استفاده می‌شود و در سطح محدودتری زبان فرانسوی در همسایگی رواندا، بوروندی و کنگو اشاره کرد.