تور کوبا

Flag_of_Cuba.svg

  کوبا

نام کامل کشور: جمهوری کوبا

جمعیت: 11،239،363 بر اساس آمار سال 2010

پایتخت: هاوانا

بزرگترین شهر: هاوانا

وسعت: 109،884 کیلومتر مربع

زبان رسمی: اسپانيايي

دین رسمی: مسيحي ( پيرو مذهب كاتوليك )

واحد پولی: پزو کوبا

صادرات : شکر، نیکل، تنباکو، ماهی، محصولات پزشکی، مرکبات و قهوه

کد تلفن بین المللی: 53+

شعار ملی کشور کوبا

شعار و نشان ملی کشور کوبا را در زیر مشاهده می کنید:

Coat_of_arms_of_Cuba.svg

“یا میهن یا مرگ”

آب و هوا کوبا

کشور كوبا از نظر آب و هوايي گرم و در عين حال مرطوب است و همینطور آب و هوا یی نيمه استوايي دارد . ميانگين دما 24 درجه سانتيگراد و بارندگي بسیار است . اين جزيره در معرض توفند قرار دارد. به سبب رطوبت و گرماي زياد، در كوبا جنگلهاي انبوهي به وجود آمده است .

جغرافیای کشور کوبا
کوبا

جمهوری کوبا در آمریکای جنوبی واقع شده است . کوبا جزیره‌ای است در میان دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی  و دارای مساحتی برابر ۱۱۰٬۸۶۱ کیلومتر مربع  می‌باشد.مرز زمینی آن تنها با پایگاه دریائی ایالات متحده‌است که خلیج گوانتانامو نام دارد. موقعیت جغرافیایی آن ۰۰ ۸۰ غربی و ۳۰ ۲۱ شمالی است. این کشور بزرگترین جزیره دریای کارائیب است و در محل تلاقی خلیج مکزیک با دریای کارائیب و اقیانوس اطلس واقع شده است.کشورهای هم مرز با کوبا عبارتند از : از آب‌های شمالی با آمریکا، از شرق با هائیتی، از شمال شرق با باهاماس و جزایر ترکز، از جنوب با جامائیکا و از غرب با مکزیک. کوبا یکی از متنوع‌ترین فرهنگ‌ها را در منطقه کارائیب دارد. رود مهم : كائوتو . بلندترين نقطه : قله‌ي توركينو ، 1971 متر .

شهرهای مهم

هاوانا، سانتياگو دو كوبا، كاماگواي، گوانتانامو، هولگوين ،سانتار كلارا

اقتصاد کوبا

شكر (كالاي اصلي صادرات) و تنباكو و قهوه محصولات عمده هستند . نيكل دومين كالاي اصلي صادرات كشور در حال افزايش است و با در نظر گرفتن اقتصاد بازار در اروپاي شرقي اختلالي در الگوهاي تجارتي ایجاد شده كه تأثير بدی بر اقتصاد كوبا داشته است. واردات مهم ـ مواد غذائي ، دارو ، وسايط نقليه ، اسلحه ، ماشينهاي مختلفه صنعتي . صادرات مهم ـ چوب ، شكر ، سيگار ، ميوه هاي جنگلي ، سنگهاي فلزات

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری کوبا
کشور کوبا  منظره های جذاب و زیبا و چشم اندازهای نفس گیری دارد، اما از آنجا که مدت زیادی در تحریم بوده و کسی نتوانسته از این جزیره سرسبز و جذاب عکس های هوایی بگیرد طبیعت کوبا همچنان ناشناخته باقی مانده است.شما می توانید در ادامه این تصاویر را مشاهده بفرمایید.

  • مسیر اِل پردراپلن

مسیر اِل پردراپلن یکی از جاذبه های گردشگری کوبا است. این مسیر زیبا که برای یک سفر گردشگری بهترین لحظه ها را میسازد  به طول 48 کیلومتر در سال 1999 احداث شده است.

کوبا3

  • آبسنگی

آبسنگی در نزدیکی سواحل شمالی “کایو سانتا ماریا ” است .یکی از مکانهای تفریحی جذاب با منظره های چشم نواز ، در سفر به کوبا دیدن این منظره ها را از دست ندهید.

کایو سانتا ماریا

  • پلایا پرلا بلانکا (Playa Perla Blanca)

ساحل پلایا پرلا بلانکا در منطقه  کایو سانتا ماریا  واقع شده است. ساحلی زیبا که یکی از مراکز تفریحی و گردشگری کشور کوبا محسوب میشود.این ساحل یکی از پر زرق و برق‌ترین سواحل در ناحیه است. احساس دست‌نخورده‌ای در این ساحل نهفته است و سفر به آن می‌تواند ارزشش را داشته باشد. شن‌های موجود در این ساحل بسیار ریز و زیبا هستند.

ir3320-2

  • مجمع الجزایر دیسابانا کاما گوئی (De Sabana-Camagüey)

کوبا5

  • پیکو تورکوئینو

بلندترین نقطه کوهستانی کوبا به نام پیکو تورکوئینو (Pico Turquino) در قسمت های غربی استان «سانتیاگو دیکوبا» که در ارتفاعات 6500 متری نسبت به سطح دریا قرار دارد.

کوبا6

  • هاوانا

هاوانا شهر زیبایی که پاینخت کشور کوبا است جاذبه های گردشگری هاوانای قدیم، سنترو هاوانا و میرامار در این شهر است. وقتی شما وارد خاک کوبا میشوید به احتمال زیاد وارد هاوانای قدیم می شوید که می توان از اول سفر از کوبا لذت کافی را برد.

کوبا2

  • تیرینداد

شهری که در آن ساختمانهای شهر به صورت قدیمی باقی مانده است و گردشگران که برای آنها موزه های کوچک و ساختمانها جذاب می باشد بهترین گزینه است.

کوبا1