درآمد 27 میلیارد دلاری هند از محل گردشگری در سال 2017

0

 دولت هند گزارش داد، ورود بیش از 10 میلیون جهانگرد خارجی به این کشور در سال میلادی گذشته (2017) درآمدی بالغ بر 27 میلیارد دلار به ارمغان آورده است.

به نقل از روزنامه تایمز ایندیا، کی جی آلفونز وزیر جهانگردی هند ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد بخش جهانگردی هند گفت: 6.8 درصد از تولید ناخالص داخلی هند به بخش جهانگردی اختصاص دارد و این بخش 12 درصد از کل اشتغال زایی در هند را در سال 2017 به خود اختصاص داده است.
افزایش سفر گردشگران خارجی به هند در سال 2017 به این کشور کمک کرده است تا رتبه بندی کلی خود را در شاخص جهانی جهانگردی ارتقا دهد.
هند در سال 2013 از نظر مقصد های جهانگردی جهان، در رتبه 65 جهانی قرار داشته است، اما این رتبه پارسال به 40م ارتقا یافت.
وزارت جهانگردی هند افزایش سفر جهانگردان خارجی به این کشور را نتیجه تلاش دولت برای بهبود زیرساخت ها و همچنین معرفی جهانگردی موضوعی ( طبیعت، مذهبی، تاریخی و غیره) دانسته است.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که دولت هند به منظور ترویج صنعت جهانگردی در ایالت های شمال شرق این کشور سیاست ‘نگاه به شرق’ را اجرایی کرده است.
هند با داشتن جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی، یکی از قطب های توریستی دنیا محسوب می شود. تاریخ پر فراز و نشیب این کشور کهن، با تمدن های مختلف دنیا، از مغول و چینی و ایرانی گرفته تا پرتقالی و انگلیسی برخورد داشته است و از همین رو فرهنگ حاکم بر هند فضای خاصی دارد که تجربه آن از نزدیک برای بسیاری از گردشگران جذاب است.
از سوی دیگر جاذبه های تاریخی مثل بناهای چندهزار ساله، موزه های مختلف و روستاهایی با شیوه ی زندگی قدیمی جذابیت جهانگردی هند را چند برابر کرده است.
در کنار تمام اینها، طبیعت بکر هند گردشگران را بیشتر برای سفر به هند ترغیب می کند. هند با داشتن جنگل های گرمسیری، نواحی استوایی، بیابان ها و البته قله هیمالیا یکی از خاصترین طبیعت های جهان را به خود اختصاص داده است.

منبع: ایرنا

نظرات مسدود است.