سفر به آمستردام هلند | سفری به شهر گل ها

0

آمستردام پایتخت کشور هلند می باشد. کشوری که به کشور گل لاله معروف است. اما غیر از گل، جاذبه های گردشگری زیادی در این شهر زیبا وجود دارد. شهری که چند مدتیست، تعداد گردشگرانش روز به روز در حال افزایش است. با ما همراه باشید تا در سفر به آمستردامما را همراهی کنید و با جاهای دیدنی آمستردام بیشتر آشنا شوید.

آمستردام

بودجه لازم برای سفر به آمستردام

اگر شما در بودجه صرفه جو هستید، توصیه می کنیم در سفر به آمستردام، بودجه بندی 40 تا 80 یورو در روز داشته باشید. البته شما به راحتی می توانید بیشتر یا کمتر خرج کنید.سفر به آمستردام در مقایسه با شهرهای دیگر کمی گرانتر است. اقامتگاه ها و جاذبه ها هر دو گران هستند، بنابراین اگر بخواهید یک سفر کم هزینه داشته باشید، می توانید تنها چند روز در اینجا صرف کنید.

سفر به آمستردام

زمان لازم برای سفر به آمستردام

این شهر نسبتا جمع و جور است، بنابراین در سفر به آمستردام تنها چند روز طول می کشد تا دیدنی های مهم را ببینید. توصیه می کنیم که سه یا چهار روز را کامل در شهر صرف کنید. البته می توانید بیشتر بمانید، اما سه یا چهار روز به شما یک نمای کلی خوب از شهر ارائه می دهد.

آمستردام

نکاتی در مورد شهر آمستردام

دوچرخه های Kamikaze. در آمستردام، دوچرخه سواران بر خیابان حکومت می کنند و همه جا هستند. یک دوچرخه را اجاره کنید و این شهر را با آرامش با دوچرخه بپیمایید. اما وقتی که گردشگران در کوچه ها با دوچرخه رفت و آمد می کنند، مردم محلی خشمگین می شوند.

ریف راف. آمستردام یک مقصد محبوب برای دوستداران مهمانی است، بنابراین اگر شما قصد مهمانی رفتن دارید، می توانید این شهر را انتخاب کنید.

آشپزی نه چندان خوب. در آمستردام حتی رستوران هایی که چندان بزرگ نیستند، گرایش به گران فروشی دارند، بنابراین بهتر است که در خارج از مرکز شهر توریستی برای خرید بهتر اقدام کنید.

زیبایی شهر. قسمت اصلی آمستردام و کانال های آن به عنوان میراث جهانی یونسکو طبقه بندی شده است. در واقع، آمستردام دارای آبراه های بیشتری نسبت به ونیز است و دارای 1500 پل است. راه رفتن در اطراف این آبراه ها بسیار لذت بخش است.

نگرش های قدیمی و بسته. شهروندان آمستردام می دانند که چگونه باید با آرامش و لذت زندگی کنند.

دوچرخه سواری در هلند

دوچرخه سواری در هلند

بازدید از آمستردام

جاهای دیدنی آمستردام

موزه ها. از جمله جاهای دیدنی آمستردام که تعدادشان نیز زیاد است، موزه ها هستند. آمستردام بیش از 60 موزه دارد و چند مورد آن در سطح جهانی هستند. موزه Rijks (ورودی: 17.50 یورو) یک موزه زیبا است که هنر و تاریخ هلندی را از قرون وسطی تا امروز به تصویر می کشد. مجموعه شامل رامبراند، هالس، ورمیر و استین است. موزه بعدی که باید ببینید، موزه ون گوگ Van Gogh است (ورودی: 17یورو) که دارای مجموعه ای بزرگ از آثار هنرمندان معروف است. موزه Stedelijk (ورودی: 15یورو)، یک موزه عالی هنر مدرن است که کمی شبیه به یک وان حمام است. موزه عکاسی FOAM  (ورودی: 10یورو) شامل عکس هایی از عکاسان حرفه ای و عکاسان مبتدی می شود. موزه عکاسی Huis Marseilles ( ورودی: 8 یورو) یکی دیگر از موزه های عکاسی است که با نمایشگاه های گردان نمایش داده می شود یا یک کلیسای زیبای کاتولیک که در اتاق زیر شیروانی یک خانه قرن هفدهم در ناحیه ی Red Light پنهان شده. شما می توانید از موزه پروردگار آتن را با هزینه ورودی 8 یورو بازدید کنید. موزه ای که  درآن فهرست همه افراد موجود است، خانه موزه آنه فرانک Anne Frank (ورودی: 14یورو ) است که شما را به دیدن اتاق زیر شیروانی که در آن خانواده فرانک از نازی ها در جنگ جهانی دوم پنهان شده اند، می برد. موزه Verzets/ موزه مقاومت (ورودی: 10 یورو)، یک موزه جالب است که زندگی تحت کنترل نازی ها و جنبش مقاومت زیرزمینی را توصیف می کند. موزه دریای هلند (ورودی: 15 یورو) به بررسی تاریخ طولانی دریایی هلند می پردازد. موزه آمستردام (ورودی: 12.50یورو ) به شما در مورد تاریخ آمستردام و صعود به قدرت جهانی توضیح خواهد داد.

نکته: تقریبا همه موزه های آمستردام به شما این امکان را می دهد تا بلیط آنلاین خریداری کنید. به شدت پیشنهاد می شود که شما بلیط های آنلاین را برای موزه های محبوب تر خریداری کنید تا بتوانید از صف طولانی خرید بلیط رهایی یابید.

پارک ها. بزرگ ترین و محبوب ترین پارک آمستردام Vondelpark است که از پر رفت و آمدترین جاهای دیدنی آمستردام محسوب می شود. این پارک 110 هکتار زمین دارد و میلیون ها بازدید کننده را به چمنزارهای عظیم، باغهای آراسته، مسیرهای پیاده روی، حوضچه ها، کانال زمین های بازی و درختان سایه دار می کشاند. اینجا مکانی عالی برای استراحت و یک پیک نیک در یک روز خوب است. Museumplein (میدان موزه) پارک دیگری است که در مقابل موزه ریجکس و موزه ون گوگ واقع شده، بنابراین مکان مهمی برای استراحت، پس از بازدید از موزه هاست. در نزدیکی بزرگترین بازار آمستردام، پارک Sarphatipark واقع شده است. این پارک، یک پارک کوچک بسیار زیبا برای آرامش بعد از خرید است.

بازار ها. Albert Cuypmarkt (روزهای دوشنبه تا شنبه؛ از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر بازاست ) از بزرگ ترین بازارهای آمستردام و اروپا می باشد. در محله Pijo واقع شده و همه چیز از غذا گرفته تا لباس و خرده ریز ها در آن پیدا می شود. Noordermarkt  (شنبه، 9 صبح تا 3 بعد از ظهر باز است) در جردن یک بازار بزرگ است که عمدتا غذاهای تازه می فروشد. در بازار Marqt ( روزهای شنبه، 8 صبح تا 9 بعد از ظهر باز است)، محصولات کشاورزان به فروش می رسد. Nieuwmarkt / Boerenmarkt ( شنبه، 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است) اغلب محصولات تازه و گل هایی که توسط کشاورزان محلی پرورش داده شده است، به فروش می رساند. بازار کیک IJ-Hallen بزرگترین بازار کیک در اروپا و بهترین مکان برای پیدا کردن جواهرات منحصر به فرد است. هزینه ورودی آن، 5 یورو بوده و تنها یک هفته آخر هر ماه برگزار می شود. صفحه فیس بوک به روز شده آن ها را چک کنید. گل دوست دارید؟ بازار گل آمستردام (از دوشنبه تا جمعه از 8:30 تا 19:00 و شنبه از 8:30 تا 19:30 باز است) تنها بازار گل دائمی در جهان است. این گل ها در تمام طول سال وجود دارند و محل خوبی برای دیدن لاله های معروف آمستردام (و گل های دیگر) است.

موزه های هلند

موزه های هلند

پارک های هلند

پارک های هلند

بهترین محله های آمستردام

آمستردام دارای محله های بزرگ و زیادیست که خود این محله ها به تنهایی از جذاب ترین جاهای دیدنی آمستردام به شمار می آیند.

جردن. اینجا محله طبقه کارگر بود (و قبل از آن محله کلیمی ها)، اما به محله هنرمندان، دانشجویان و متخصصان جوان تبدیل شده است. این محله دارای کافه ها، رستوران ها، بازار کشاورزان، بازار های کیک، خرید و تقریبا هر چیز دیگری است که شما نیاز دارید.

De Pijp.  محله De Pijp در خارج از مرز جنوبی مرکز آمستردام واقع شده و بیش از 100 سال مرکزی برای هنرمندان و روشنفکران بوده است. اکنون، این محله برای همه سنین، ملیت ها و حرفه ها محبوب است و از جذاب ترین جاهای دیدنی آمستردام محسوب می گردد. اینجا پر از رستوران ها، کافه ها، مغازه ها و فروشگاه و بازار است. Albert Cuypmarkt، یکی از بزرگ ترین و بهترین بازارهای اروپاست که در De Pijp واقع شده است. این محله به خوبی به تراموا خدمات دسترسی دارد و فقط یک پیاده روی 20-30 دقیقه ای به مرکز شهر فاصله دارد، بنابراین میتوانید به راحتی پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید.

Negen Straatjes. محله De Nergen Straatjes (خیابان نه) یک محله کوچک است که از 9 خیابان کوچکتر تشکیل شده است. اینجا بیشتر به خاطر خیابان های سنگ فرش شده که با فروشگاه های پر از کالا طراحی شده و فروشگاه های ویژه و مستقل و کافه های دنج، مشهور است. De Nergen Straatjes در مرکز شهر واقع شده، اما برای دفاع از استقلال خود تلاش می کند، بنابراین شما فروشگاه های زنجیره ای زیادی را مشاهده نخواهید کرد.

محله های آمستردام

محله های آمستردام

غذاها و نوشیدنی های ارزان

آمستردام به طور سنتی یک مقصد غذایی نیست. با این حال در هر شهر، گزینه های وجود دارد که نیازی به هزینه زیاد نیست. شما فقط باید تلاش کنید که آنها را بیابید. به طور کلی شما باید از مرکز شهر دور شوید تا خریدی با کیفیت بهتر داشته باشید. وعده های غذایی آماده مانند کباب ترکی با سیب زمینی سرخ کرده و یا غذای مشابه از یک فروشگاه حدود 5 یورو هزینه دارد. پیتزای ارزان قیمت حدود 5 یورو خواهد بود. اگر تحت تاثیر قرار گرفته باشید، ممکن است بخواهید یک رستوران منحصر به فرد به نام FEBO را بررسی کنید. این اساسا یک رستوران فروش ماشینی است که غذای سرخ شده را ارزان تر ارائه می کند.

رستوران های آمستردام

رستوران های آمستردام

سفر به شهر آمستردام

بهترین اقامتگاه های آمستردام

اقامتگاه ها در آمستردام بسیار گران هستند و شما خوابگاه هایی با امتیاز بالانسبت به سایر شهرها را نمی توانید پیدا کنید. خوابگاه های ارزان تر بیشتر در خارج از مرکز شهر واقع شده اند، اما حمل و نقل عمومی خوب است، بنابراین مسئله بزرگی نیست. در آمستردام، ایر بی ان بی ها و هاستل های خوبی نیز وجود دارد.

می توان از HostelWorld برای رزرو هتل استفاده کرد. در زیر لیستی از بهترین هتل های آمستردام آورده شده است:

STAYOKAY AMSTERDAM VONDELPARK، هتل ساحلی خوک پرنده، مرکز تجاری خوک پرنده، هتل بالای شهر خوک پرنده، هتل STAYOKAY AMSTERDAM ZEEBURG، هتل CLINKNOORD، هتل نگهبان جردن

هتل های آمستردام

هتل های آمستردام

هتل های آمستردام

سفر به اطراف آمستردام

آمستردام یک شهر جمع و جور است، بنابراین به بیشتر جاها با پیاده روی می توان رسید. علاوه بر این، آمستردام شهری مجلل است، بنابراین راه رفتن لذت بخش است و شما همیشه نباید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. قدم بزنید یا در اطراف شهردوچرخه سواری کنید و هنگام دوچرخه سواری، جاهای دیدنی آمستردام را ببینید.

به هر حال، استفاده از حمل و نقل عمومی آسان است و هزینه بلیط برای اتوبوس و تراموا یکسان است.

تک بلیط (1 ساعت اعتبار):  2.80 یورو

بلیط نامحدود:

 • 24 ساعت (1 روز)  7.50 یورو
 • 48 ساعت (2 روز) 12.00 یورو
 • 72 ساعت (3 روز) 16.50 یورو
 • 96 ساعت (4 روز)  21.00 یورو
 • 120 ساعت (5 روز)  26.00 یورو
 • 144 ساعت (6 روز) 29.50 یورو
 • 168 ساعت (7 روز) 32.00 یورو
 • OV Chipkaart (کارت مسافرتی قابل حمل):  7.50 یورو (برای کارت) +  1.50 یورو در هر بار سوار شدن
 • اجاره دوچرخه:  روزی/ 3 یورو- 10یورو
 • قطار بین فرودگاه و مرکز شهر:  5 یورو

آمستردام

سفر به اطراف آمستردام

نکاتی درباره سفر به آمستردام

 1. بلیط موزه های محبوب را برای جلوگیری از منتظر ماندن در صف از قبل رزرو کنید. کارت خرید شهر آمستردام را از موزه های چندگانه بخرید که شامل حمل و نقل، سفر دریایی و چند مورد دیگر است.
 2. از قایق تفریحی کانال توریستی قایق رانی استفاده کنید.
 3. به دوچرخه و دوچرخه سواری در کوچه های تنگ توجه کنید.
 4. با دوچرخه سواری شهر را جستجو کنید. شرکت های اجاره ی دوچرخه متعددی وجود دارند. Black Bike دوچرخه ها را راحت ارائه می دهند.
 5. بسیاری از مغازه ها در طول هفته 5 یا 6 بعد از ظهر بسته می شوند، اما تا ساعت 9 شب روز پنجشنبه باز هستند.
 6. نگران صحبت کردن به زبان هلندی نباشید. آنها بهتر از شما انگلیسی صحبت می کنند.
 7. کمی پول اضافی خرج کنید.  یک خانه قایقی در Airbnb اجاره کنید.
 8. آیا می خواهید منظره عالی شهر را ببینید؟ به بالای «کتابخانه عمومی آمستردام» (Bibliotheek Amsterdam) بروید. هزینه ای ندارد و یک کافه زیبا روی پشت بام وجود دارد.

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.