پر بازدیدترین شهرهای دنیا | 20 شهر از توریستی ترین شهرهای دنیا

0

شاید برای کسانی که قصد دارند به سفر های خارجی رفته و بهترین مقصد ممکن را انتخاب کنند، جالب باشد که بدانند مسافران بیشتر عاشق بازدید از کدام شهر ها هستند و مردم جهان معمولا به کدام شهرها سفر می کنند. از این رو تیم همگردی با اقتباس از  مقاله ای که به تازگی در  سایت یورو مانیتور منتشر شده که طی آن  100 شهر برتر را از لحاظ تعداد ورود گردشگر بین المللی در سال 2014 را معرفی کرده است، اقدام به معرفی 20 شهر ابتدای پر بازدیدترین شهرهای دنیا در این مطلب کرده است. جالب است بدانید که از میان این 20 شهر ، 3 شهر متعلق به کشور محبوب تایلند است. ضمنا قاره آسیا نیز نسبت به  دیگر قاره ها از نظر تعداد شهر در اولویت قرار دارد. هرچند متاسفانه هیچ شهری از کشور عزیزمان ایران  به چشم نمی خورد. پس اگر مشتاق شده اید تا درباره این 20 شهر از توریستی ترین شهرهای دنیا اطلاعاتی داشته و آن ها را بشناسید، تا پایان با ما و همگردی همراه شوید.

شهر اول شهر  هنگ کنگ با 27 میلیون و 800 هزار گردشگر

برویم ب  سراغ معرفی شهری که در صدر فهرست  توریستی ترین شهرهای دنیا قرار گرفته است. هر  چند گردشگران و مسافران هنگ کنگ در سفر به این کشور باید هزینه های گزافی را بپردازند، اما جالب است بدانید که این شهر 27 میلیون و 800 هزار گردشگر بین المللی دارد که در نوع خود کم نظیر و بی نظیر است. علت این استقبال می تواند پر زرق و برق بودن این شهر مدرن و شلوغی آن باشد که این دیدنی ها ارزش آن همه گرانی را نیز دارد. ضمنا بهتر است بدانید که منطقه هنگ کنگ یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است.

20 شهر محبوب و پر بازدید از سراسر دنیا

شهر دوم شهر لندن انگلستان با  17 میلیون و 400 هزار گردشگر

شهر لندن پایتخت انگلستان و بریتانیا، پرجمعیت ترین شهر در بریتانیا و بزرگ ترین ناحیه شهری در اروپا با 10 مکان پر بازدید از جمله موزه بریتانیا، برج ساعت بیگ بن و موزه مادام توسو در رده دوم این فهرست قرار می گیرد. حال نوبت می رسد به معرفی دومین توریستی ترین شهرهای دنیا که جایی نیست جز شهر لندن پایتخت انگلستان و بریتانیا این شهر را احتمالا با 10 جاذبه گردشگری پر بازدید از جمله موزه بریتانیا، برج ساعت بیگ بن و موزه مادام توسو آن می شناسید که با وجود این اماکن این شهر بزرگترین ناحیه شهری در اروپا شناخته شده است. ضمنا لندن پر جمعیت ترین شهر در بریتانیا نیز هست. این عوامل دست در دست هم داده اند تا تعداد 17 میلیون و 400 هزار گردشگر بین المللی از این شهر دیدن کنند. که این رقم نیز رقم بسیار شگفت انگیزی است.

شهر دوم شهر لندن انگلستان با  17 میلیون و 400 هزار گردشگر بین المللی

شهر سوم  شهر سنگاپور با  17 میلیون و 100 هزار گردشگر

شاید بپرسید که چرا شهر سنگاپور باید در این فهرست آن هم در رده ی سوم قرار بگیرد؟ در پاسخ به شما باید گفت که عواملی از جمله جاذبه های طبیعی بسیار، تنوع قومی، استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های اصلی و شبکه حمل و نقل کار آمد و گسترده باعث این حجم از استقبال از شهر سنگاپور پایتخت مدرن کشور سنگاپور شده که 17 میلیون و 100 هزار گردشگر بین المللی را به خود اختصاص داده است.

 شهر سنگاپو

شهر چهارم شهر  بانکوک، تایلند با 16 میلیون و 200 هزار گردشگر

حال نوبتی هم که باشد ، نوبت می رسد به شهر فرشته ها که همان بانکوک پایتخت کشور تایلند است. اگر از عوامل موثر در بوجود آمدن و سفر 16 میلیون و 200 هزار گردشگر بین المللی به این کشور بدانید، باید گفت وجود آسمان خراش های بزرگ و بلند، هتل های بسیار مجلل، مراکز خرید و فرودگاهی مدرن و بین المللی باعث این امر شده است.

شهر  بانکوک

شهر پنجم شهر  پاریس، فرانسه با 14 میلیون و 970 هزار گردشگر

شاید کمتر کسی در دنیا وجود داشته باشد که آرزوی سفر به شهر پاریس و دیدن برج ایفل، نماد شهر پاریس و قدم زدن در خیابان شانزالیزه زیباترین خیابان جهان را نداشته باشید. در واقع باید گفت غیر از شما افراد بسیاری در دنیا وجود دارند که برای دیدن  این شهر بسیار مشتاق هستند که در میان آن ها 14 میلیون و 970 هزار گردشگر بین المللی موفق به بازدید می شوند.

 شهر  پاریس

شهر ششم شهر  ماکائو، چین با  14 میلیون و 960 هزار گردشگر

این شهر نیز از آن شهرهایی است که شاید کمتر کسی به آن فکر کند. اما ششمین شهر از توریستی ترین شهرهای دنیا است. احتمالا در جریان هستید که ماکائو در گذشته یکی از مستعمرات کشور پرتغال بوده است. اما عواملی که باعث شده است تا این کشور به استقلال و خودمختاری 50 ساله برسد ، این بود که پرتغال با باز پیوستن ماکائو به چین، مشروط به تبدیل این شبه جزیره به یک منطقهٔ اداری، تجاری و بازرگانی موافقت کرد. البته الزام چین مبنی بر اعطای خودمختاری اقتصادی و اجتماعی به ماکائو نیز بی تاثیر نبود. این عوامل همگی دست به دست هم داده اند تا امروز ماکائو مستقل تعداد 14 میلیون و 960 هزار گردشگر بین المللی داشته باشید.

 شهر  ماکائو

شهر هفتم شهر شنزن، چین با 13 میلیون و 100 هزار گردشگر

شاید تصور نمی کردید که شهر شنزن دومین  شهر به نمایندگی از کشور چین باشد. اما از آنجایی که خرید کردن فرآیند محبوب و دلنشینی بخصوص برای خانم ها است. شهری که به مراکز خرید متعددی مجهز باشد می تواند تعداد گردشگران خود را نیز بالا ببرد و از توریستی ترین شهرهای دنیا به حساب می آید. شهر شنژن چین یکی از این شهرهاست که در کنار مراکز خرید متعدد ، بسیار خوش آب و هوا بوده و با مناظر طبیعی زیبایش هر چشمی را می نوازد. اگر بخواهید از تعداد این گردشگران بدانید باید گفت 13 میلیون و 100 هزار گردشگر بین المللی جذب این کشور می شوند.

شنژن

شهر هشتم شهر نیویورک، آمریکا با 12 میلیون و 200 هزار گردشگر

شاید تصورتان این بود که شهر نیویورک با وجود آسمان خراش های بلند و خیابان های شلوغ  در ابتدای فهرست،  توریستی ترین شهرهای دنیا قرار بگیرد. اما باید گفت هر چند این شهر میزبان میلیون گردشگر خارجی است که برای دیدن مجسمه آزادی و دیگر جاذبه های دیدنی و مشهورش به این شهر سفر کرده اند، اما با این حال تعداد گردشگران نیویورک 12 میلیون و 200 هزار گردشگر بین المللی است.

  نیویورک

شهر نهم شهر  استانبول، ترکیه با 11 میلیون و 900 هزار گردشگر

حال نوبتی هم که باشد نوبت می رسد به شهری که احتمالا بسیاری از شما نیز از آن دیدن کردید. این شهر، شهری نیست جز شهر استانبولترکیه که اتفاقا بزرگ ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی  این کشور نیز هست. از دیدنی های ترکیه و عواملی که باعث بازدید 11 میلیون و 900 هزار گردشگر بین المللی از این کشور شده است باید از مسجد و موزه ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد، تنگه بسفر و جزیره بیوک آدا نام برد. البته این اماکن را احتمالا شما بیشتر از ما و بیشتر از هر قوم دیگری در دنیا می شناسید. استانبول هم از آن شهر هایی است که انتظار می رفت در رتبه بالاتری از پر بازدیدترین شهرهای دنیا قرار گیرد.

شهر نهم شهر  استانبول، ترکیه با 11 میلیون و 900 هزار گردشگر بین المللی

شهر دهم شهرکوالالامپور، مالزی با 11 میلیون و 600 هزار گردشگر

با وجود برج های و قلوی پتروناس که یکی از مشهور ترین دیدنی های دنیا و شهر کوالالامپور کشور مالزی است دیگر می شود انتظار این را داشت که این شهر تعداد 11 میلیون و 600 هزار گردشگر بین المللی را به خود جذب می کند. البته تنها این نیست بلکه این شهر یکی از زیبا ترین و مدرن ترین شهر های آسیای جنوب شرقی نیز هست.

شهر دهم شهر  کوالالامپور، مالزی با 11 میلیون و 600 هزار گردشگر

شهر یازدهم شهر  آنتالیا، ترکیه با 11 میلیون و 500 هزار گردشگر

حال می رویم سراغ دومین شهر پربازدید از کشور ترکیه که جایی نیست جز شهر آنتالیا که احتمالا ایرانیان دریا دوست این شهر را به خاطر ساحل زیبایش که یکی از شهر های ساحلی و مهم ترکیه است،  به خوبی شناخته و به این شهر سفر کرده اند. این شهر علاوه بر ساحل دارای بلوار های زیبا و پر از درختان نخل و لنگر گاه ها نیز هست که همین عوانل در مجموع این شهر را به مرکزگردشگری و تفریحی ترکیه  مبدل کرده اند. اگر از تعداد گردشگران این شهر بدانید، باید گفت 11 میلیون و 500 هزار گردشگر بین المللی از این شهر بازدید می کنند.

شهر  آنتالیا

شهر دوازدهم شهر دبی، امارات متحده عربی با  11 میلیون و 400 هزار گردشگر

اگر شهری بزرگترین مرکز خرید جهان را در خود جای داده باشد ، شکی نیست که بازدید کنندگان بیشماری نیز خواهد داشت. این مرکز خرید دبی مال و این شهر دبی است که دارای 70 مرکز خرید بزرگ دیگر نیز هست. تازه تنها این نیست بلکه این شهر زادگاه  برج العرب، آسمان خراش های دبی مارینا و مرکز تجارت جهانی دبی  نیز هست که باعث شده اتد تا تعداد 11 میلیون و 400 هزار گردشگر بین المللی از این شهر بازدید کنند.

 دبی

شهر سیزدهم شهر  سئول، کره جنوبی با 9 میلیون و 400 هزار گردشگر

حال برویم سراغ شهری که بخاطر داشتن سومین شبکه بزرگ مترو در جهان به شهرت رسیده است . شهر سئول پایتخت کره جنوبی است که متروی این شهر سالانه .200 میلیون مسافر را جابه جا کرده و همین امر باعث پیشرفت ساختار زیربنایی و جذب 9 میلیون و 400 هزار گردشگر بین المللی در این شهر شده اند.

سئول

شهر چهاردهم شهر رم، ایتالیا با 8 میلیون و 800 هزار گردشگر

از عواملی که باعث شده اند تا شهر رم پایتخت ایتالیا نیز در این لیست خودنمایی کند آثار باستانی این کشور که از میان آنها بقایای کولوسئوم، آمفی تئاتر مشهور رومی که از معروف ترین آثار باستانی جهان است نیز در این شهر قرار گرفته است. ضمنا همانطور که در مطلب کوچکترین کشور های جهان گفته شد ، کشور واتیکان که کوچکترین کشور جهان و مقر پاپ نیز هست در رم واقع شده است. این عوامل باعث شده اند تا مرکز امپراتوری کهن روم ، امروزه نیز 8 میلیون و 800 هزار گردشگر بین المللی  داشته باشد. ضمنا این شهر بر خلاف انتظار ، تنها شهر نماینده کشور ایتالیا است.

شهر رم، ایتالیا

شهر پانزدهم شهر تایپه، تایوان با 8 میلیون و 600 هزار گردشگر

اما عامل دیگری که می تواند در جذب گردشگر برای یک شهر موثر باشد این است که آن شهر یکی از بزرگ ترین مراکز اقتصادی قاره ای همچون آسیا باشد. شهر تایپه پایتخت کشور تایوان این عنوان را در کنار شهر توکیو ژاپن به یدک کشیده و احتمالا همین امر نیز باعث شده است تا این شهر 8 میلیون و 600 هزار گردشگر بین المللی داشته باشد.

 تایپه، تایوان

شهر شانزدهم گوانجو، چین با  8 میلیون و 200 هزار گردشگر

اگر اهل ورزش باشید احتمالا نام شهر گوانجو را از بازی های آسیایی سال 2010  به یاد دارید. شاید همین امر یعنی میزبانی بازی های آسیایی و تغییرات حاصل از آن در جذب 8 میلیون و 200 هزار گردشگر بین المللی و آوردن نام این شهر در فهرست پر بازدیدترین شهرهای دنیا موثر بوده است.

 گوانگ ژو

شهر هفدهم شهر پوکت، تایلند با  8 میلیون و 100 هزار گردشگر

اگر علاقه مند به جزایر گرمسیری باشید ، احتمالا تاکنون نام جزیره پوکت را که از این حیث بسیار مغنی و معروف است را شنیده اید. این جزیره که با نام جزیزه ی روشنایی ها شناخته شده است، یکی از زیبا ترین جزایر گرمسیری در جهان و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری کشور تایلند است که از این رو می تواند برای تایلندی ها بسیار عزیز باشد. این شهر تعداد 8 میلیون و 100 هزار گردشگر بین المللی را به خود اختصاص داده است.

پوکت

شهر هجدهم شهر میامی، فلوریدا، آمریکا با  7 میلیون و 300 هزار گردشگر

احتمالا نام این بندر آمریکا را که یکی از بزرگ ترین و مهم ترین بنادر این کشور است را تاکنون شنیده اید. شهرت این شهر که پایتخت آمریکای لاتین  نیز هست بخاطر وجود امور مالی، تجارت، فرهنگ، سرگرمی، مد، آموزش و پرورش بوده که باعث جذب … در این شهر شده است. این شهر همچنین به شهر جادو (Magic City)  شهرت دارد. ضمنا میامی رتبه هفتم آمریکا را به خود در پر بازدیدترین شهرهای دنیا اختصاص داده است.

میامی، فلوریدا

شهر نوزدهم شهر پاتایا، تایلند با 6 میلیون و 400 هزار گردشگر

یکی دیگر از شهر های گردشگری کشور تایلند شهر پاتایا است که احتمالا بخاطر منطقه دیدنی و جزیره ی مرجانی پای آن به خوبی معرف حضور شما عزیزان است. این شهر ساحلی و محبوب ما ایرانیان تعداد 6 میلیون و 400 هزار گردشگر بین المللی را به خود جذب کرده است. این شهر به عنوان آخرین نماینده تایلند در فهرست پر بازدیدترین شهرهای دنیا آمده است.

شهر پاتایا

شهر بیستم  شهر شانگهای، چین با 6 میلیون و 390 هزار گردشگر

و در انتها می پردازیم به معرفی پرجمعیت ترین شهر جهان که در کشور چین قرار دارد. این شهر ، شهر شانگهای بوده که احتمالا تعداد گردشگران که شمار آن ها به 6 میلیون و 390 هزار گردشگر بین المللی می رسد ، در مقایسه با جمعیت ساکن و بومی این شهر بسیار اندک است. ضمنا بهتر است بدانید شانگهای پرجمعیت ترین شهر جهان نیز هست و این یکی دیگ از عوانل شهرت این شهر در جهان شده است. در این مطلب قصد داشتیم تا با معرفی 20 شهر از پر بازدیدترین شهرهای دنیا و مقاصد برای سفر، شما را در انتخاب بهترین آنها یاری کرده تا بهترین سفر  ممکن را در کنار خانواده تان تجربه کنید و تا سالیان سال به یاد داشته باشید. به امید روزی که کشور زیبا و غنی مان ایران نیز در این فهرست ها چندین نماینده داشته باشد.

 

شانگهای

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.