از زیبایی تا درمان بیماری در رویایی ترین چشمه های آب گرم جهان

0
چشمه آبگرم، یکی از پدیدهای طبیعتی ست که زیبایی، آرامش و درمان بسیاری از امراض برای انسان ها فراهم کرده.  تقریباً در هر کشوری می توان چشمه های آب گرم متفاوت و خاصی پیدا کرد که در درمان بیماری های مختلف و ایجاد آرامش و تمدد اعصاب موثرند. کشورهای مختلف هم برای جذب گردشگران بیشتر، تلاش می کنند به جز خواص چشمه های آب گرم طبیعی، به زیبایی چشمه آب گرم طبیعی هم اضافه کنند تا لذت و آرامش در کنار زیبایی و رفاه قرار بگیرد. بعضی از این چشمه ها در کنار مناظر طبیعی قرار دارند و نیاز کمتری به سرمایه گذاری دولت ها احساس می شود. خوابیدن در چشمه آب گرم به مرور زمان شما را خسته می کند و بهتر است به هر کجا که می روید، نزدیک به ساعت های انتهایی روز به این چشمه ها سر بزنید. بعد از آن هم مستقیماً به هتل بروید و اجازه بدهید خواص چشمه های آب گرم طبیعی برای درمان بیماری ها، در شما اثر کند.

چشمه آبگرم بنف ، آلبرتا، کانادا

در سال 1884 میلادی، کارگران راه سازی هنگام نصب ریل های قطار به چشمه آب گرم بنف برخوردند که در چهار چشمه طبیعی هستند. دمای هوای منطقه بنف کانادا در تمام طول سال یکسان و بین 36 تا 41 درجه سانتی گراد است. مناظر طبیعی اطراف این چشمه، مناسب پیاده روی و نفس کشیدن و گشت و گذار در طبیعت هستند. همچنین می توانید در کوهستان های اطراف اسکی سواری کنید و هنگام خستگی، سری به بنف کانادا بزنید.
چشمه های آب گرم بنف

چشمه آب گرم بلولگون، گریندیویک، ایسلند

بلو لاگون یا The Blue Lagoon ، چشمه آب گرم طبیعی کشور ایسلند است. کشوری که به سرما و یخبندان می شناسیم. اما این چشمه طبیعی، باعث شده است که گردشگران زیادی از داخل ایسلند و کشورهای همسایه و همین طور دیگر کشورهای اروپایی به این جا بیایند. آب این چشمه خاصیت لطیف کردن پوست را دارد و شاید در درمان بیماری خاصی موثر نباشد، اما به زیبایی کمک می کند. مواد معدنی موجود در این چشمه آب گرم به اندازه ای زیاد است که هر 40 ساعت یک بار، خود به خود پاکسازی می شود. اگر به ایسلند سفر کنید، در کمتر از یک ساعت از فرودگاه ریکجاویک که در پایتخت ایسلند قرار دارد می توانید خود را به چشمه آب گرم بلو لاگون برسانید. البته عجله نکنید، دسترسی شما به این چشمه ها چندان سخت نخواهد بود. بنابراین خواص چشمه های آب گرم این منطقه را از دست ندهید.
بلو لاگون چشمه آب گرم ایسلند

چشمه آبگرم های آرنال، کاستاریکا

حضور آتشفشان همیشه خطرناک و ناخوشایند نیست. گاهی وقت ها هم در نزدیکی آتشفشان چشمه های آب گرمی مانند آرنال کاستاریکا پیدا می شود. دمای طبیعی آب در این حوضچه های آب گرم، بین 25 تا 500 درجه متغیر است. قبل از رفتن به این چشمه ها، می توانید در رودخانه های اطراف به قایق سواری بپردازید، پیاده روی کنید یا در مناظر طبیعی اسب سواری کنید. بعد از آن نیز سری به این چشمه ها بزنید از خواص چشمه های آب گرم استفاده گرده و خستگی را از تن بیرون کنید.
چشمه اب گرم آرنال

چشمه آب گرم تسرونویا، ژاپن

کشور ژاپن را باید یکی از غنی ترین کشورها در داشتن چشمه های آبگرم دانست. این کشور با داشتن بیش از 3000 چشمه طبیعی آب گرم، یکی از مقاصد گردشگری برای درمان بیماری با آب گرم معدنی است. در کنار تمام این چشمه ها، مهمانخانه های کوچکی قرار دارد که در زبان ژاپنی به ریوکانز شهرت دارد. چشمه های آبگرم تسرونویا هم از این قاعده مستثنی نیست. این چشمه طبیعی قدیمی، حدود 350 سال عمر دارد و برای استفاده از آن می توانید بین استخرهای سرپوشیده و روباز، یکی را انتخاب کنید. دیدن مناظر طبیعی و کوهستان های برفی ژاپن از درون چشمه های جوشان طبیعی، لذتی وافر خواهد داشت.
مناظر طبیعی چشمه آب گرم ژاپن

 چشمه آبگرم پاموک کاله، دنیزلی، ترکیه

کشور ترکیه هم از داشتن چشمه طبیعی آبگرم بی بهره نیست و پاموک کاله به معنای قصر پنبه ای، یکی از این چشمه ها است. استخرهای طبیعی که به شکل تراس های به هم پیوسته هستند، پاموک کاله را تشکیل می دهند. برای رفتن به این چشمه ها، باید به استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه بروید. سطح استخر این چشمه های جوشان آب گرم، در اثر قرن ها از سنگ آهک که نوعی سنگ رسوبی است تشکیل شده است. خود پاموک کاله جزو مناظر طبیعی به حساب می آید و کشور ترکیه به خوبی از آنها محافظت می کند.
پاموک کاله چشمه اب گرم طبیعی

چشمه آب گرم کالیستوگا، کالیفرنیا

قدمت این چشمه های طبیعی به حدود 200 قبل باز می گردد. یکی از معدود چشمه های آبگرم که در قلب شهر کالیفرنیا قرار دارد و برای استفاده از آن نیازی به مسافرت بیرون شهری ندارید. حوضچه های آب گرم از رسوبات آتشفشانی به وجود آمده اند و کالیستاگو را به یک مقصد گردشگری ایده آل تبدیل کرده اند.
کالیستوگا کالیفرنیا چشمه آب گرم طبیعی در شهر

چشمه آبگرم ترمال، سن میگول النده، مکزیک

برای دیدن این چشمه های آبگرم باید کمی در این غار زیرمینی شنا کنید تا به یکی از آرامش بخش ترین چشمه های آبگرم جهان برسید. انبوه درختان که این چشمه ها را احاطه کرده است، مناظر طبیعی بی نظیری را ایجاده کرده و همه ساله گردشگران زیادی را به طرف خود می کشاند. بهترین زمان برای رفتن به سن میگول آلنده، فصل تابستان است.
سن میگول ترمال چشمه اب گرم

چشمه آب گرم باث، انگلستان

قدمت آبگرم باث به حدود 2000 سال قبل برمی گردد و یکی از قدیمی ترین چشمه های آبگرم دنیا به حساب می آید. هنوز هم در کنار استخرهای آب گرم آماده که گردشگران درون آن قرار می گیرند، بقایای شهر تاریخی باث و حمام های رومی باستانی دیده می شوند که قدمت این منطقه را نشان می دهند. مناظر طبیعی بی نظیر، تاثیر آن در درمان بیماری و خواص شفابخشی این چشمه ها، از مدت ها پیش برای مردم ثابت شده است.
باث انگلستان چشمه آب گرم طبیعی

چشمه آبگرم ساتورنیا، ایتالیا

ساتورنیا هم یکی از چشمه های آب گرم باستانی دنیا است که بومیان منطقه، افسانه هایی در مورد آن دارند. افسانه هایی که به خدای رومی ساترن برمی گردد و این طور بازگو می کند که این رب النوع اسطوره ای، هنگامی از جنگ بین انسان ها به ستوه آمده و کلافه شده است، چشمه ای جادویی را از طریق برخورد رعد و برق به زمین ایجاد می کند. به این امید که بشر با قرار گرفتن در آن، دست از جنگ و خونریزی بردارد. با این که این داستان ها، افسانه ای بیش نیستند، اما تصویر دیدنی این چشمه ها، انسان را حیرت زده می کند. چشمه های اب گرم ساتورنیا خاصیت درمان بیماری ها را دارد و فاصله آن تا شهر سیه نا حدود یک ساعت است.
چشمه افسانه ای اب گرم ایتالیا ساتورنیا

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.