برنامه ریزی برای ایده آل ترین ماه عسل

0

ماه عسل قطعا رمانتیک ترین سفری است که ممکن است در طول زندگی مشترک خود با همسرتان تجربه کنید. از این رو انتخاب یک مکان مناسب برای سفر و برنامه ریزی یک ماه عسل ایده آل می تواند کمی نگرانی برای شما به همراه داشته باشد. ما در این بخش تصمیم داریم نکاتی را  یادآوری کنیم که می تواند در داشتن یک ماه عسل خوب، سفر شاد و خاطره انگیز به شما کمک کند. برای دانستن نکات داستن یکبرنامه ریزی برای ماه عسل ادامه ی مطلب را دنبال نمایید.

برنامه ریزی برای ماه عسل

طبقه بندی علایق و در نظر گرفتن امکانات

در برنامه ریزی برای ماه عسل، برای داشتن یک ماه عسل ایده آل، پس از پیدا کردن علایق خود و همسرتان، آن ها را دسته بندی کرده و الویت ها را تعیین کنید. چه نوع سفری را دوست دارید؟ چه آب و هوایی را ترجیح می دهید؟ مخارج سفر برای شما چقدر اهمیت دارد؟ برای اقامت خود چه مکانی را در نظر دارید؟ دوست دارید در فصل های شلوغ سفر کنید یا فصول کم گردشگر را ترجیح می دهید؟

نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید هزینه ی سفر شماست؟ اگر هزینه ی سفر برای شما اهمیت دارد، قطعا باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. باید به دنبال راهکارهایی باشید که باعث کمتر شدن مخارج سفر شما می شوند. به عنوان مثال برخی از هتل ها برای ماه عسل زوج های جوان پیشنهادهای ویژه ای برای داشتن یک ماه عسل ایده آل و مناسب را ارائه می دهند . می توانید این هتل ها را شناسایی و آن ها را از قبل رزرو نمایید. همچنین می توانید در زمان هایی سفر کنید که مکان مورد نظر شما خلوت تر باشد و گردشگران کمتری در آن بازه ی زمانی داشته باشد. در فصل های توریستی معمولا هزینه ها بالاتر و گران تر می باشد. اگر هزینه برای شما اهمیتی ندارد، بهترین فصول را برای سفر خود انتخاب نمایید. فصل هایی که شرایط آب و هوایی خوبی داشته باشند و یا بتوانید در جشنواره ها و فستیوال های باشکوهی که سالی یک بار برگزار می شوند شرکت کنید. قطعا این زمان ها جزو زمان های پرگردشگر بوده و سفرتان گران تر در خواهد آمد.
اگر نگران وضع سلامتی خود هستید، بهتر است برخی از کشورهای آسیایی یا آفریقایی را برای سفر انتخاب نکنید. یا شاید لازم باشد برای رفتن به برخی مکان ها واکسن بزنید.
در هر حال برنامه ریزی زمان و مکان سفر باید متناسب با الویت های شما انجام گیرد. در این مورد حتما سعی کنید با همسرتان مشورت کرده و به نتیجه ی مشترکی برسید.

طبقه بندی علایق

ماه عسل رویایی

انتخاب زمان مناسب

اولین مرحله برای برنامه ریزی برای ماه عسل انتخاب زمان مناسب برای مسافرت می باشد. به هر کشور یا شهری که سفر می کنید باید یک زمان مناسبی را برای رفتن انتخاب نمایید تا ماه عسل ایده آلی ی داشته باشید. پس اگر مکان خاصی مد نظر شماست، در مورد آن مکان تحقیق کرده و بهترین زمان سفر به آن جا را پیدا کنید. آن گاه سعی کنید تا تاریخ عروسی خود را طوری قرار دهید که در همان ماه قرار گیرد.
البته می توانید سفر خود را با توجه به تاریخ عروسی تان برنامه ریزی کنید، ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که عروسی شما فقط یک روز است اما سفر شما ممکن است حتی بیشتر از یک هفته طول بکشد. پس عاقلانه تر آن است که تاریخ عروسی خود را با زمان سفرتان تطبیق دهید نه بالعکس. در هر حال بهتر است در این مورد با همسر خود نیز مشورت کنید.

زمان سفر

انتخاب مکان مناسب

یکی از مهم ترین مراحل برنامه ریزی برای ماه عسل، انتخاب مکان مناسب برای سفر است. باید ببینید شما و همسرتان چه مکانی را برای استراحت و گذراندن بهترین روزهای زندگی تان ترجیح می دهید. معمولا چه سفرهایی را بیشتر دوست دارید؟ از دیدن مناظر طبیعی زیبا لذت می برید یا این که دوست دارید در شهرها گشت و گذار کنید و در کنار مردم دیگر خوش بگذرانید؟ روزهای گرم تابستانی را می پسندید یا هوایی بارانی و برفی را دوست دارید؟ عاشق دریا و ساحل هستید یا دوست دارید در یک فضای سرسبز و آرام اوقات خود را بگذرانید؟ در هر حال باید سفر خود را مطابق با علایق خود برنامه ریزی نمایید تا بتوانید از انجام دادن فعالیت های مورد علاقه تان لذت ببرید.
ماه عسل اولین سفر دو نفره ی شماست. تجربه ی چیزهای جدید و انجام فعالیت هایی که تاکنون نداشته اید، می تواند خاطرات شیرین تر و به یادماندنی تری از ماه عسل خوب شما را برایتان بسازد. از این رو پیشنهاد می کنیم جایی را برای سفر خود انتخاب کنید که هیچ کدامتان قبلا به آن جا نرفته اید.

انتخاب مکان مناسب

آشنایی با کشورهای مختلف

برای این که بتوانید انتخاب درست تر و برنامه ریزی برای ماه عسل خوب داشته باشید، باید با فصول مختلف کشورها و وضعیت آب و هوایی و توریستی آن ها آشنایی داشته باشید. فصل های سال در کشورهای مختلف باهم فرق دارند. به عنوان مثال زمانی که در آفریقای جنوبی و برزیل تابستان است، مصر در فصل زمستان خود به سر می برد. در مورد کشورهای اروپایی و نیوزلند نیز به همین ترتیب است. این اختلاف آب و هوایی می تواند تاثیر زیادی در انتخاب و برنامه ریزی شما داشته باشد. پس باید بدانید که:
کشور های شمالی: تمامی کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و بخش کوچکی از آمریکای جنوبی، حدود دو سوم از آفریقا، بخش زیادی از آسیا در دسته ی کشورهای شمالی قرار دارند.
کشور های جنوبی: آمریکای جنوبی، نیمه ی جنوبی آفریقا، بخش گسترده ای از اندونزی، استرالیا و  نیوزیلند در دسته ی کشورهای جنوبی قرار دارند.
کشور های معمولی: این کشورها آب  و هوایی معمولی دارند و فصل های آن ها به دو دسته ی فصول  بارانی و فصول خشک تقسیم می شوند. در این فصل ها روزهای تابستانی گرم، روزهای پاییزی بارانی و روزهای زمستانی برفی می باشد. این کشورها در بخش میانی کره ی  زمین قرار دارند.

آشنایی با کشورهای مختلف

تحقیق در مورد مکان انتخاب شده

حال که مکان مورد نظر برای ماه عسل خوب خود را انتخاب کردید، باید سعی کنید تا اطلاعات لازم در مورد آن را به دست آورید. اگر در بین آشنایان کسی را می شناسید که قبلا به آن جا رقته باشد، با او صحبت کرده و از تجربیاتش استفاده نمایید. در غیر این صورت بهتر است وقت بگذارید و اطلاعات موجود در سایت ها و رسانه های اجتماعی را دنبال نمایید. تمامی جوانب سفر خود را بسنجید و بهترین برنامه ریزی را برای آن انجام دهید. این سفر باید بهترین سفر زندگی شما باشد و بدون اطلاعات و برنامه ی درست نمی توانید انتظار یک سفر ایده آل را داشته باشید.

سفر رویایی

پیشنهادهایی برای زوج های جوان

بهتر است طولانی ترین مسیر و دورترین مقصد  را انتخاب کنید. شما می توانید به شرق، شمال و جنوب آمریکا یا بخش جنوبی آفریقا سفر کنید.
پیشنهاد می کنیم برای داشتن ماه عسل خوب، یک سفر ده روزه را برنامه ریزی کنید.
شاید دیگر هرگز نتوانید چنین سفری را در زندگی خود تجربه کنید. پس از این فرصت نهایت استفاده را برده و بهترین سفری که می توانید را داشته باشید.

زوج های جوان

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.