جاذبه های طبیعی و گردشگری چین

0

 

جاذبه های طبیعی و گردشگری چین

کشور چین کشوری بزرگ و پر از شگفتی های طبیعی، جواهر تاریخی و شهرهای پیشرفته است. برای اینکه بتوانید تمام قسمت های این کشور را کشف کنید باید تمام عمر خود را وقت بگذارید. در سفر به کشور چین باید از قبل بدانیم که می خواهیم به کجا برویم و چه کارهایی را در آن انجام دهیم تا در فرصت محدود سفر به درک درستی از زیبایی های این کشور برسیم. می خواهیم از کارهایی بگوییم که حتما باید در این کشور باشکوه انجام دهید، در ادامه با ما همراه باشید.
منطقه تماشایی هانگ لونگ که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد در زبان چینی به معنی اژدهای زرد است و در رشته کوه مینشان واقع شده است. در این منطقه، شگفتی های طبیعی بسیاری وجود دارد که از بین آن ها استخرهای رنگارنگ شناخته شده ترین و تماشایی ترین جاذبه این محل هستند. در این محل عبادتگاه ها و مجسمه های زیادی وجود دارد که در جای جای پارک پراکنده شده اند.

در دیوار بزرگ چین قدم بزنید
دیوار بزرگ چین دیواری است که از فضا هم دیده می شود و قرن هاست که ساخته شده است. دیوار چین برای اولین بار در قرن هفتم قبل از میلاد در دوره سلسله مینگ ساخته شد و هم اکنون تبدیل به یکی از بزرگ ترین سازه های نظامی جهان شده است. دیوار بزرگ چین معروف ترین اثر تاریخی چین است و تاریخی دراز و میراثی پربار دارد.
در شهر باستانی فنگهوانگ قایق سواری کنید
شهر باستانی فنگهوانگ در استان هونان قرار دارد و به داشتن طبیعتی باشکوه و کوه های منحصر بفرد تیانمن معروف است. رسم و رسومات، زبان های قومی قبیله ای، هنر و معماری در این شهر تاریخی نشان دهنده این است که این مکان فرهنگ پرباری دارد. ساختمان هایی که به شیوه مینگ و کینگ ساخته شده اند به خوبی حفظ شده اند و در لیست میراث یونسکو قرار دارند. فنگهوانگ را اغلب زیباترین شهر چین می دانند به این دلیل که دور آن را طبیعتی حیرت آور احاطه کرده و خانه های تاریخی زیادی دارد.به کوه تیانمن شان بروید
از کوه دروازه بهشت شاهد چشم انداز حیرت آوری از اطراف هستید، کوهی که با ارتفاع ۱۵۲۰ متر بلندترین نقطه این منطقه است. برای رسیدن به این کوه باید از ۹۹۹ پله بالا بروید، پله هایی که هیچ سکویی برای توقف و اسنراحت ندارند. در این پارک ستون های صخره ای زیادی وجود دارند که دیدن آن ها بسیار تماشایی است.
در رودخانه لی قایق سواری کنید
قایق سواری بر رودخانه لی یکی از گردش های موردعلاقه توریست هاست چون بسیار زیبا و شاعرانه است. این رود از شهر گویلین تا یانگشاو ادامه دارد و به داشتن مناظری زیبا که بهترین راه دسترسی به آن ها با قایق است معروف می باشند. این رودخانه محبوب ترن جاذبه منطقه گوانگشی و یکی از بهترین جاذبه های کشور چین است. در این قایق سواری با قسمت های مهمی آشنا می شوید که درباره پیدایش هر کدام از آن ها داستانی طولانی وجود دارد، از بازارها، مغازه ها و شهر قدیمی هم دیدن می کنید.

رنگ های دانکسیا را تجربه کنید
دانکسیا لند فرم یک شگفتی طبیعی واقعی است که در بخش جنوبی کشور چین قرار دارد. غارهای زیادی در زیر سطح این ماسه سنگ های رنگارنگ واقع شده و این محل در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

منبع : برترین ها

ارسال نظر