جاذبه های گردشگری زنگبار | هیجان سفر در زنگبار را تجربه کنید !!

0

جزیره ای دیدنی در اقیانوس هند، و بخشی از کشور تانزانیا می باشد. شن سفید، درختان پالم و آب فیروزه ای، این جزیره را به مقصدی عالی برای تعطیلات تبدیل کرده است. ناب بودن این جزیره به عنوان جنبه ای تجاری برای آن نشان دهنده اختلاط فرهنگی غنی همراه با رایحه ای عربی است. زنگبار را به خاطر ادویه ها و درهای چوبی حکاکی شده اش می شناسند، همچینین این محل به خاطر اینکه محل تولد فردی مرکوری هم هست، شهرت دارد. جنگ جویان ماسایی، لاک پشت ها، گروه پسران ساحل و دلفین ها که از جاذبه های گردشگری زنگبار هستند، همگی در کنار هم یک منطقه گرمسیری منحصربه فرد ایجاد کرده اند. با ما در سفر به زنگبار همراه باشید.

به Jaws Corner سر بزنید

بعد از اینکه یک نقاشی بزرگ از یک نهنگ روی دیوار این محل کشیده شد، اسمش را Jaws Corner گذاشتند و به پاتوقی برای اهالی زنگبار تبدیل شد. افراد محلی در اینجا دورهم جمع می شوند، قهوه عربی می نوشند و درباره اخبار تازه گپ می زنند. Jaws Corner و کوچه پس کوچه های اطرافش بهترین مکان برای پرسه زدن و یادگرفتن برخی نکات گردشگری این منطقه است. اتمسفری پرانرژی دارد که با ترکیبی از توریست ها و مغازه های بومی، نوشیدن قهوه و تماشای مردم درآمیخته است. در سفر به زنگبار به این محل سر بزنید.

جاز کرنر در زنگبار

 میمون های پارک ملی Jozani Chwaka را ببینید

در سفر به زنگبار، یک دالادالا، وسیله نقلی سنتی در تانزانیا، کرایه کنید و به پارک ملی جوزانی بروید. به باجه اطلاعات پارک بروید و یک بلیط ورودی تهیه کنید. این بلیط شامل یک راهنما هم می شود که شما را به یک تور پیاده روی در داخل جنگل می برد. راهنما در طول مسیر اطلاعات زیادی در مورد منطقه به شما می دهد. بدون اینکه متوجه شوید خود را در بین تعداد زیادی میمون می بینید که در بالای درختان شما را نگاه می کنند. اگر فقط وارد پارک شوید بدون اینکه به یک تور بپیوندید، پول زیادی را صرفه جویی خواهید کرد چراکه بلیط ورودی فقط 8 دلار قیمت دارد.

پار ملی جوزانی چواکا

پارک ملی زنگبار

جشن در بازار شبانه

هر شب هفته در اسکله Stonetown در منطقه Forodhani Grdens مردم شب زنده داری می کنند که این خودش از بهترین جاذبه های گردشگری زنگبار محسوب می شود. بوی کباب کردن غذاهای دریایی هوا را پر می کند و صدای دست فروش های خیابانی جوی سرزنده و پرجنب وجوش ایجاد می کند. همه جا را خوب بگردید و ببینید چه چیزهایی برای خوردن وجود دارد، قبل از اینکه تصمیم بگیرید، چون تعداد زیادی اغذیه فروشی هست که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. دنبال شاوارمای سوریه ای بگردید، دکه او همیشه پر از جمعیت است، چراکه بهترین شاوارمای این منطقه را دارد. داغ، تهیه شده از مواد تازه و خوشمزه. آن را غرق در آب نیشکر تازه کنید که درست جلوی چشم شما آشپز آن را داخل یک لیوان می ریزد.

بازار شبانه زنگبار

خرید در بازار شبانه زنگبار

در ساحل دوچرخه سواری کنید

اگر در نزدیکی جامبیانی اقامت دارید، یک دوچرخه بهترین وسیله برای گشت وگذار در منطقه و دیدن جاذبه های گردشگری زنگبار است. بیشتر اقامت گاه ها می توانند برای شما یک دوچرخه اجاره کنند. به سمت دریا رکاب بزنید و ساحل، ماهی گیران و روستاهای بومی را ببینید. جایی در طول مسیر برای شنا کردن در یکی از ساحل های شنی توقف کنید و یا برای نفس تازه کردن به یکی از پاتوق های محلی یا استراحت گاه ها که در هر نقطه از مسیر وجود دارند، بروید. اگر پاهایتان خسته شد، رانندگان دالادالا به شما اجازه خواهند داد تا دوچرخه تان را پشت وانت شان بگذارید و با 20 سنت شما را در آنجا می چرخانند، البته اگر با احترام ازشان بخواهید.

دوچرخه سواری در ساحل زنگبار

ساحل زنگبار

با یک دلفین شنا کنید

سافاری آبی یکی از محبوب ترین تورهای زنگبار است. شما در سفر به زنگبار، یک روز کامل را روی یک dhow، قایق چوبی سنتی، می گذرانید و در آب های فیروزه ای اقیانوس هند قایق سواری می کنید. سافاری شما را به منطقه حفاظت شده ای می برد که در آنجا می توانید شنا و حتی با دلفین ها غواصی کنید. اگر خوش شانس باشید شاید یک لاک پشت در حال شنا کردن را هم ببینید. ناهار به شکل یک پیک نیک گرمسیری در یک ساحل شنی قبل از اینکه برای بازدید از تالاب محلی برگردید، سرو می شود. حتماً مطمئن شوید که برای پیدا کردن بهترین قیمت، خوب همه جا را گشته اید، چون در این منطقه افراد زیادی به شما سافاری ابی پیشنهاد می کنند.

شنا در زنگبار

شنا در دریای زنگبار

به جزیره Prison بروید

جزیره Prison که با اسم جزیره Changuu نیز شناخته می شود، خانه لاک پشت های غول پیکر Aldabra است. این جزیره پناهگاهی برای لاک پشت هاست، اگرچه تعداد آن ها در حال کاهش است. توریست ها می توانند به لاک پشت ها غذا بدهند و پرسه زدن آن ها را در این منطقه تماشا کنند. این جزیره مکانی عالی برای استراحت کردن و آفتاب گرفتن است. مسیرهایی در این جزیره وجود دارد که شما می توانید در آن ها قدم بزنید، مناطق جنگلی را ببینید یا از خرابه ای زندانی که به خاطر ان اسم این جزیره را جزیره زندان گذاشته اند، بازدید کنید.

جیزره پریسون

جزیره پریسون در زنگبار

جزیره لاک پشت ها در زنگبار

غروب آفتاب را تماشا کنید

Livingstone Bar یک ساحل پرجنب وجوش و دارای یک بار است که بهترین محل برای خوش گذرانی و تماشای غروب آفتاب در آب های اقیانوس می باشد. از موسیقی زنده لذت ببرید. میزهایی در ساحل شنی تعبیه شده که شما می توانید پشت آن ها بنشینید، استراحت کنید و مردم را تماشا کنید. در گرگ و میش پسربچه های محلی به انجام تمرینات آکروباتیک خود روی شن می پردازند و از لاستیک های کهنه به عنوان تخته شیرجه استفاده می کنند. به این شکل شما می توانید یک برنامه سرگرم کننده و زیبا را مجانی تماشا کنید. این پسر بچه ها حرکات بسیار جالبی روی هوا انجام می دهند.

غروب آفتاب در زنگبار

غروب آفتاب در ساحل زنگبار

در Promised Land استراحت کنید

در Kizimkazi، در انتهای یک جاده خاکی، پرامیسدلند قرار گرفته است. وقتی که در مسیر رسیدن به آنجا هستید، احساس می کنید که آن جاده به هیچ جایی نمی رسد، اما به من اعتماد کنید، ارزشش را دارد. پرامیسدلند یک اقامت گاه و بار است با دیدی به سمت اقیانوس هند. از متصدی بار نوشیدنی بگیرید و روی یکی از تخت ها یا کاناپه هایی که منتظر شما هستند، لم دهید. اگر کمی تحرک بیشتر می خواهید، می توانید والیبال ساحلی بازی کنید یا بندبازی در ساحل را امتحان کنید. عصرها، همه دور آتش جمع می شوند، آهنگ های آفریقایی می زنند، آواز می خوانند و با هم گپ می زنند.

پرامیس لند زنگبار

پرامیسلند در کشور زنگبار

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.