حقایقی جالب از شهر ملبورن در استرالیا

0

ملبورن با حدود ۴ میلیون نفر جمعیت، پایتخت ایالت ویکتوریا ، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور است. ملبورن به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا است.شهر ملبورن

ملبورن این شهر بزرگ استرالیایی با جاذبه های زیادی گره خورده است، پارک های انبوه، کتابخانه های بزرگ و موزه ها، بخش کوچکی از دیدنی های این شهر زیبا هستند. شهر ملبورن پایتخت استرالیا، یک پایتخت فرهنگی بین المللی هم در دنیا محسوب می شود. نقاط گردشگری زیادی که در این شهر وجود دارد و این موضوع دست توریست ها و گردشگران را در انتخاب باز می گذارد. اما در این پست نمی خواهیم درباره ی این جاذبه ها صحبت کنیم بلکه می خواهیم شما را با حقایقی از این شهر پرجنب و جوش آشنا کنیم پس با ما همراه باشید:

حقایقی در مورد ملبورن:

۱- فرد فقیری در این شهر وجود ندارد
شاید شما تا حالا به ملبورن سفر کرده ابشید و با خودتان بگویید من یکبار در یکی از خیابان های شهر، فرد نیازمندی را دیدم. این طبیعی است اما بد نیست بدانید که ملبورن، قابل زیست ترین شهر برای زندگی در دنیا است! این به آن معناست که استاندارد زندگی در این شهر به اندازه ای بالاست که هیچ جای دیگری برای زندگی کردن در این کره ی خاکی بهتر از ملبورن نیست. ۵ معیار اصلی برای انتخاب این شهر هستند از:ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگ، محیط زیست و تحصیلات.

۲- ۳۸ درصد مردم این شهر، در خارج به دنیا آماده اند
جالب است بدانید تقریبا نصف جمعیت ملبورن در این شهر و حتی در استرالیا به دنیا نیامده اند. اکثر مردم این شهر به ترییب از انگلستان، ایتالیا، ویتنام، چین و یونان هستند و این تنوع، فایده های زیادی برای این شهر به ارمغان آورده است و همه ی این فرهنگ های مختلف و مذاهب در سازگاری کامل با هم و در کنار هم زندگی می کنند.

5263

۳- در تراموا از شما پذیرایی شاهانه می کنند!
رستوران شماره یک ملبورن، یک ترامواست! این رستوران ماشینی، با آرایی که مردم به آن دادند، به عنوان بهترن جای شهر برای صرف غذا انتخاب شده است. صرف غذا در این تراموا، یک تجربه ی رمانتیک است و در آن سرآشپزهای ۵ ستاره برای مهمانان غذاهای بی نظیری آماده می کنند و همزمان هم افراد می توانند از منظره ی شهر لذت ببرند و البته که این مورد، یکی از بهترین و تنبلانه ترین روش های دیدن شهر است! در حالیکه شما در حال پر کردن شکم تان با یک غذای بسیار خوشمزه هستید، این تراموا در یک مسیر دایراه ای در شهر حرکت می کند و از کنار ساختمان های زیادی مثل ساختمان پارلمان می گذرد. صرف غذا در این رستوران ایده ی خوبی است و می تواند یک تجربه ی تکرارنشدنی باشد.

۴- ملبورن باعث بهتر شدن بازیهای المپیک شد
شاید تا بحال مراسم المپیک را دیده اید. در شروع و در پایان این مراسم، تمام ورزشکارن با هموطنانشان در کنار هم و در یک خط رژه می روند، اما در زمانهای گذشته موضوع کمی فرق می کرد. در سال ۱۹۶۵، ملبورن اولین شهری خارج از اروپا و آمریکای شمالی بود که میزبان این بازی ها بود. در کنار تمام ورزشکارانی که با هم رقابت می کردند، ستاره ی واقعی این بازی ها شخصی به نام John lan Wing بود؛ این شخص نامه ای ناشناس به کمیته ی بازیهای المپیک نوشت و این پیشنها راداد که بهتر است همه ی ورزشکاران در آخر بازیها در کنار هم راه بروند تا نمادی از وحدت جهانی باشند. این فرد تا ۳۰ سال بعد هم ناشناس باقی ماند تا اینکه این کمیته راز فرستادن این نامه را فاش کردند.

منبع : آسمان خبر

ارسال نظر