خانه های شناور، جاذبه ای دیدنی در مجارستان

0

دریاچه بوکودی Bokodi در روستایی به همین نام و در 80 کیلومتری غرب بوداپست مجارستان قرار گرفته و دریاچه ای مصنوعی است که در سال 1961 توسط شرکت نیروگاه حرارتیOroszlány ایجاد شد. این نیروگاه برای به راه انداختن دیگ های بخار خود آب خنک دریاچه را وارد سیستم خود می کرد و در نهایت آب گرم را به دریاچه باز می گرداند. این فرایند باعث می شد که آب دریاچه تحت هیچ شرایطی حتی در هوای بسیار سرد یخ نزند.

در طول سالیان، این دریاچه تبدیل به مکانی مناسب برای ماهیگیری شده و محلی ها تعدادی کلبه های کوچک چوبی روی آن ساختند که مسیرهای چوبی پهنی امکان دسترسی به آنها را فراهم می آورد. غیر از محلی ها، تعداد افراد کمی از این مکان زیبا آگاه بودند تا اینکه در نوامبر 2013 تصویری از این دریاچه و خانه های شناورش در پس زمینه ی Bing ظاهر شد. به محض اینکه شهرت دریاچه بوکودی در اینترنت گسترش یافت، گردشگران و عکاسان زیادی به این روستای دورافتاده آمدند.

5

بخشی از جاذبه ی دریاچه ی بوکودی غیر از محوطه ی زیبای آن، این موضوع بود که این دریاچه هیچ گاه یخ نمی زد و همین موضوع این امکان را در اختیار ماهیگیران قرار می داد که در تمام فصل های سال به ماهیگیری بپردازند. هرچند در سال 2015، این نیروگاه برای همیشه خاموش شد و این موضوع بدین معنی است که زمستان ها آب دریاچه دیگر گرم نمی شود و این موضوع می تواند روی فرصت های گردشگری این دریاچه تاثیر منفی بگذارد.

7

منبع: شهرخبر

ارسال نظر