زیباترین شهر ژاپن کیوتو

0
زیباترین شهر ژاپن کیوتو
زیباترین شهر ژاپن کیوتو

یکی از بهترین مقاصد گردشگری ژاپن که با شکوفه های درختان گیلاس، زیارتگاه ها و معابد بی شمار و معماری سنتی شناخته شده است کیوتو است. عکس های زیادی از زیبایی های فراوان کیوتو گرفته شده اند اما این عکس که گفته می شود زیباترین عکس کیوتو است، اینترنت را دچار شگفتی کرده است.

شهر کیوتو ژاپن
Print Friendly

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو (Kyoto) (به ژاپنی: 京都市) که در جزیره هنوشا در ژاپن قرار دارد. کیوتو  مرکز استان کیوتو، از جمله شهرهای مدرن و بزرگ ژاپن است که برخی صاحب نظران، آن را یکی از زیباترین شهرهای دنیا لقب داده اند. لقب زیباترین شهر ژاپن را به خود اختصاص داده است. کیوتو شهری با بناهای تاریخی و فرهنگی فراوان است و در آن معابد، پرستش گاه ها، کاخ ها، باغ های زیبا، اماکن تفریحی و مراکز خرید زیادی وجود دارد.

کیوتو قرن ها پایتخت ژاپن و مقر دربار امپراتوری بوده است. در کیوتو هم می توان پیشرفت فناوری و صنعت را مشاهده کرد و هم از تماشای آثار باستانی و نشانه های ادوار دور، به گذشته سفر کرد.

اگر چه در نظر اول پیشرفت این شهر ممکن است زیبایی های طبیعی و فرهنگی آن را در زیر پوسته توسعه و فناوری پنهان کند اما کیوتو شهری است افسانه ای که لایه لایه آن را باید لمس کرد، کیوتو را باید وجب به وجب، کوچه به کوچه گشت و کیوتوی حقیقی را مانند گنجی به دست آورد. زیبایی هایی که دلیل پایتخت بودن کیوتو را برای بیش از یک هزار سال نمایان می کند. اگر چه کیوتو از نظر وسعت تحت شعاع شهرهای عظیم ژاپن قرار گرفته اما به جرئت می توان گفت که هیچ مکانی در ژاپن فرهنگ وتاریخی به شکوه کیوتو را ندارد.

کیوتو با جمعیتی بالغ بر یک و نیم میلیون نفر، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است به گونه ای که از این شهر آسیایی، به عنوان مقصدی ایده آل برای گذران تعطیلات یاد می شود. در سال تقریباً ۳۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان از کیوتو بازدید می کنند. در سال جاری (۲۱۰۴) مقامات کیوتو گفتند ورود گردشگران به این شهر به حدی زیاد بوده که رکورد تازه ای در این خصوص ثبت شده است.

 

درباره شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ژاپن با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر است.این شهر در گذشتهپایتخت ژاپن نیز بوده است. دانشگاه کیوتو در این شهر قرار گرفته است.کیوتو که در گذشته با نام مئاکو شناخته می شد. بیش از هزار سال از سال ۷۹۴ تا ۱۸۶۸ عنوان پایتخت امپراطوری ژاپن را داشت و محل زندگی امپراطوران بزرگ ژاپن بود. در این هزاره با شکوه مجموعه ای بی نظیر از قصرها، معبدها و مقبره ها بر پیکره این شهر بنا شد که نظیرش را در کمتر جایی از جهان می توان یافت. شاید این یکی از دلایلی باشد که کیوتو را شهر ده هزار مقبره می نامند.

امروزه شهر کیوتو ژاپن با جمعیتی معادل یک و نیم میلیون نفر، پایتخت منطقه کانسای است. پایتختی که در هر گوشه و کنارش داستان یا افسانه ای راجع به فرهنگ غنی ژاپن نهفته است. شهری که نه فقط برای بازدید بلکه به قصد کاوش باید به آن سفر کرد و خود را در یک هزار سال تاریخ غنی آن غرق کرد و مانند یک ژاپنی اصلی رازهای نهفته در آن کنکاش نمود.

کاخ سلطنتی شهر کیوتو ژاپن نیز (Kyoto Imperial Palace)، مجموع کاخ سلطنتی ژاپن است، هر چند که امپراتور ژاپن در کشور اقامت نمی کرد، بعدها امپراتور در کاخ سلطنتی توکیو از سال  ۱۸۶۹  اقامت گزید و سپس در سال ۱۸۷۷ دستور به مرمت  و حفاظت از کاخ سلطنتی کیوتو را صادر کرد.

امروز ه این مکان برای بازدید عموم  آزاد است  و آژانس خانواده سلطنتی میزبان تورهای عمومی ساختمان چند بار در روز می باشند. این قصر در گیون  کیوتو ، یک محوطه مستطیل شکل ۱٫۳ کیلومتری شمال به جنوب و ۰٫۷ کیلومتری شرق به غرب است که همچنین شامل باغ های کاخ سلطنتی نیز می باشد، واقع شده است.

 

 در چه فصلی؟

اگر چه شهر کیوتو ژاپن در طول سال هوایی معتدل دارد، اما بهترین زمان برای بازدید از کبوتر اکتبر و نوامبر در پاییز و مارس، آوریل و می در بهار است. فصل بارانی کیوتو نیز از اواسط ژوئن تا اواخر جولای است. هر چند که در این زمان همیشه باران نمی بارد و هنوز امکان مسافرت به کیوتو وجود دارد. در هر صورت نظر به چهار فصل بودن کشور ژاپن، شهر کیوتو در هر فصلی از سال جاذبه های زیادی برای بازدیدکنندگان خود دارد.

در کیوتو هتل ها و مراکز اقامتی زیادی وجود دارد به همین دلیل گردشگران و مسافران تعطیلات برای پیدا کردن جایی جهت اقامت شبانه با مشکل مواجه نمی شوند. در کیوتو، مراکز اقامتی ارزان قیمت ژاپنی موسوم به ریوکان (Ryokan) طرفداران زیادی دارد. این مسافرخانه ها ساختار ژاپنی دارد و هزینه اقامت در آنها اندک است.

 

جشنواره ها و رویدادها

  1. جشنواره هاتسوموده (Hatsumode): در این جشنواره که در اوایل ژانویه برگزار می شود بازرگانان و افراد دیگر به بازدید از مقبره فوشیمی ایناری تایشا که رب النوع تجارت لقب دارد می روند. این مقبره بیش از هر مکان دیگری در ژاپن در شب سال نو، میزبان بازدیدکنندگان است.
  2. جشنواره غذای زمستانی (Winter Cuisine): این جشنواره محل تجمع بزرگان صنعت غذای ژاپن است که در آن غذاهای سراسر دنیا به معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار می گیرد. این جشنواره هر سال در ماه فوریه برگزار می شود.
  3. جشنواره جاده فانوس (Higashiyama Hanatoure): در اوایل ماه مارس کیوتو میزبان یکی از معروف ترین مناظر دیدنی منطقه است. جایی که هزاران فانوس، جاده های کیوتو را نورانی می کند و شهر، رنگ و بوی گذشته های دور را به خود می گیرد.
  4. جشنواره شکوفه های گیلاس (Hanami): از اواخر ماه مارس تا اوایل آوریل مردم کیوتو در پارک های با شکوه کیوتو دورهم جمع می شوند و به تماشای یکی از نمادهای اصلی ژاپن یعنی شکوفه های گیلاس می پردازند. نمادی که ادعای منحصر به فرد بودن طبیعت ژاپن را ثابت می کند.

دیدنی ها

  1. مقبره فوشیمی ایناری (Fushimi inari Shrine)؛ ۲٫ معبد زنرینجی (Zenrinji Temple)؛ ۳٫ سالن سنجوسانگندو(Sanjusangendo Hall)؛ ۴٫ معبد کینکاکوجی (Kinkaku-ji-Temple)؛ ۵٫ آراشیاما (Arashiyama)؛ ۶٫ معبد کیومیزو درا (Kiyomizu-dera Temple)؛ ۷٫ معبد کدای جی (Kodai-ji Temple)؛ ۸٫ معبد نانزن جی (Nanzen-ji Temple)؛ ۹٫ قلعه نیجو (Nijo Castle)؛ ۱۰٫ آکواریوم کیوتو (Kyoto Aquarium)

خوردنی ها

  1. خوراک ماهی و سبزیجات (kyokaiseki)؛ ۲٫ یو دُوفو (Yu Do-Fu)؛ ۳٫ غذای دریایی تمپورا (Tempura)؛ ۴٫ سوشی (Sushi)؛ ۵٫ نودلز (Noodles)؛ ۶٫ سالاد میوه شوجین ریوری (Shojin-Ryori)؛ ۷٫ خوراک گوشت سوکیاکی (Shkiyaki)؛ ۸٫ خوراک سبزیجات اُبانزای (Obanzai)؛ ۹٫ خوراک برنج بوبوزوکه (Buduzuke)

خریدنی ها

  1. چای؛ ۲٫ منسوجات؛ ۳٫ گوبلن؛ ۴٫ سرامیک ژاپنی؛ ۵٫ بادبزن دستی ژاپنی؛ ۶٫ صنایع دستی چوبی و حصیری؛ ۷٫ عروسک های سمبلیک ژاپنی؛ ۸٫ کیف های سنتی؛ ۹٫ کفش چوبی

مراکز خرید برتر

  1. بازار نیشیکی(Nishiki Market)؛ ۲٫ مرکز خرید دایمارو کیوتوتن (Daimaru Kyototen)؛ ۳٫ مرکز خرید جی آر کیوتو ایستان (Isetan JR kyoto)؛ ۴٫ مرکز خرید تاکاشیمایا (Takashimaya)؛ ۵٫ خیابان تراماچی (Teramachi street)؛ ۶٫ مرکز صنایع دستی کیوتو (Kyoto Handicraft Centre)؛ ۷٫ ساختمان ایستگاه کیوتو(Kyoto Station Building)

مراکز تفریحی برتر

  1. باغ اُکاچیسانسو (Okochisanso Garden)؛ ۲٫ ویلای امپراطوری کاتسورا (Katsura Imperial Villa)؛ ۳٫ ویلای امپراطوری شوگاکویین (Shugakuin Imperial Villa)؛ ۴٫ پارک میمون ها (Monkey Park)؛ ۵٫ موزه بین المللی مانگا (Kyoto International Manga Museum)؛ ۶٫ موزه ملی کیوتو (Kyoto National Museum)؛ ۷٫ پارک توای (Toei Kyoto)؛ ۸٫ قطار رمانتیک ساگانو (Sagano Romantic Train)؛ ۹٫ برج کیوتو (Kyoto Tower)؛ ۱۰٫ کوهستان کوارما (Mount Kurama)

 

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

جنگل در کیوتو ژاپن

جنگل در کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

منبع : سون تارا و قطره

ارسال نظر