سفر به آفریقای جنوبی | پیشنهادات عالی برای گشت و گذار در آفریقا

0

یکی از بهترین مکان ها برای سفر کردن است، چرا که هم جاذبه های طبیعی فراوانی دارد و هم شهرهای مدرن و پرجنب و جوش. جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی بی شمارند. تاریخ پرهیاهوی آن در فرهنگ و معماری اش نمایان است، در حالی که پارک های ملی این کشور نمایانگر میلیون ها سال تاریخ آن است، اتفاقات تاریخی همچون اولین سکونت گاه های نوع بشر. در سفر به آفریقای جنوبی همراه ما باشید.

آفریقای جنوبی

پیاده روی در دره سابی

پایین این دره، شهر کوچک Sabie دیده می شود. این شهر در کرانه های رودخانه Sabie قرار دارد، در حالی که توسط جنگل احاطه شده است. مناطق فوق العاده زیبای این دره از مسیر Long Tom عبور می کند. همچنین شما می توانید در بالای این کوه The Long Tom را پیدا کنید، یک توپ جنگی نقره ای بریتانیایی. یک منطقه دیدنی و برجسته از لحاظ تاریخی، که در نزدیکی پارک ملی Kruger، استراحتگاه زائرین، دره Blyde River، آبشار Sabie، پنجره خدا و گودال طبیعی Bourke’s Luck، واقع شده است.

دره سابی

دره سابی - آفریقای جنوبی

پیاده‎ روی در بومسلنگ

مسیری با درختان سایه بانی 130 متری، مطمئنا مسیر موردعلاقه شما برای قدم زدن خواهد شد! پل زیبا و دیدنی ساخته شده بر روی این درختان، تجربه ای منحصر به فرد را به وجود می آورد. این مسیر پیاده روی واقع در باغ گیاه شناسی ملی Kristenbosch، بازدیدکنندگان را به چشم اندازی زیبا و باشکوه فرامی خواند. پل از داخل جنگل شروع می شود و تا ارتفاع 12 متر بالاتر صعود می کند. این پل به راستی شبیه یک مسیر جادویی در داستان های افسانه ای است و شما باید حداقل یک بار برای دیدن آن به این منطقه بروید.
باغ گیاهشناسی آفریقای جنوبی

 موج سواری در Supertubes

منطقه مشهور ساحل جفری برای موج سواری، در بین ورزشکاران حرفه ای این رشته بسیار محبوب است. این ناحیه موج های بسیار بلندی دارد که وقتی می شکنند، تونل هایی را به وجود می آورند. جزرومدهای زیاد، پیچ وتاب و چرخش هایی را ایجاد می کنند که باعث می شود، بازدیدکنندگان تجربه ای پر از غافلگیری داشته باشند. تمامی خط ساحلی J Bay پر از سواحل زیباست، اما اینجا به دلیل تجربه شگفت انگیز موج سواری اش، بهترین بخش این خط ساحلی است.
موج سواری در آفریقای جنوبی

ساحل جفری در آفریقای جنوبی

 پرتوریا

یکی از سه پایتخت کشور، پرتوریا شهری متنوع و پرجنب و جوش است. معماری متنوع آن از  فرهنگ های مختلفی تاثیر پذیرفته و ویژگی هایی منحصربه فرد دارد. باغ ملی Zoological یکی از مشهورترین و بهترین باغ وحش های دنیاست. پارک آزادی متاثر از نلسون ماندلا و سمبلی از حقوق بشر است. بناهای تاریخی معماری، موزه ها، پارک ها، باغ ها و باغ وحش را در این شهر زیبا ببینید.

پرتوریا

پرتوریا - پایتخت آفریقای جنوبی

شهر پرتوریا

اسب سواری در نوردهوک

نوردهوک در طول یک نوار ساحلی با شن های سفید، کشیده شده است. اسب های بسیار زیادی در نوردهوک زندگی می کنند. اسب سواری در ساحلی دست نخورده یکی از جاذبه های اصلی این شهر است. به توریست ها پیشنهاد می شود که به یک سواری دوساعته همراه با راهنما بروند. گروه از یک مزرعه حرکت می کند، از تالاب ها و ساحل می گذرد و به سمت قله Chapman می رود. در طول مسیر بازدیدکنندگان می توانند طبیعت فوق العاده ای را نظاره گر باشند و تعداد زیادی از حیوانات وحشی مانند، نهنگ ها، خوک های آبی، سمورها و انواع پرندگان را ببینند. نوردهوک جایی است که حداقل باید یک بار در سفر به کیپ تاون آن را ببینید. علاقه مندان به اسب سواری می توانند مسیرهای متفاوتی را انتخاب کنند. از دیگر جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی در این منطقه، پارک ملی کوه Table است که در مسیر نوردهوک قرار دارد.

نوردهوک

اسب سواری در نوردهوک

اسب سواری در ساحل نوردهوک

تله کابین سواری به سمت کوه Table

یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی، تله کابینی است که توریست ها را تا ارتفاع 1067 متری بالا می برد. از بالای کوه تیبل، مناظر وسیع زیبایی از کیپ تاون پیش روی شماست. علاوه بر این، کف کابین ها قابلیت چرخش هم دارند که هیجانی بیشتر و مناظری زیباتر را فراهم می کنند. اگرچه شما می توانید تا بالای قله، کوهنوردی کنید. پیدا کردن موقعیت کوه کار سختی نیست. این کوه سمبلی نمادین از شهر است. مطمئنا اگر کسی بخواهد می تواند راهی برای بالا رفتن از کوه هم پیدا کند، ولی تله کابین، راهی راحت تر با مناظری زیباتر است.

تله کابین در آفریقای جنوبی

کوه تیبل در آفریقای جنوبی

تله کابین سواری در کوه تیبل

بازدید از دره رودخانه Blyde در Mpumalanga

Blyde در زبان هلندی به معنای شادی است که دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد: این دره یکی از زیباترین دره های جهان است. این رود به طول 25 کیلومتر تا شمال Drakensberg کشیده شده است. این دره مطمئنا بزرگترین دره سبز روی زمین است. درختان پرشاخ و برگ، صخره های سنگی قرمز و بلند را پوشانده اند. علاوه بر جنگل های انبوه، این دره محل زندگی جانوران زیادی هم هست: کرگدن ها، بزهای کوهی و تعداد زیادی از پستانداران. این منطقه آبشارها و ویژگی های طبیعی بسیاری هم دارد. توریست ها در این منطقه از طریق پیاده روی و همچنین اسب سواری ساعت ها را می گذرانند. فعالیت های تفریحی دیگری نیز در این ناحیه انجام می شود، کارهایی مانند قایق سواری، بالون سواری، ماهیگیری، دوچرخه سواری، تورها و سفرهای آبی در سد Blyde.

دره بلاید در آفریقای جنوبی

سد بلاید - آفریقای جنوبی

پاراگلایدر سواری در آفریقای جنوبی

بازدید از منطقه باشکوه Drakensberg

بلندترین رشته کوه آفریقای جنوبی به نام Dragon Mountains در Afrikaans که ارتفاعی 3482 متری دارد. براساس تاریخ زمین شناسی آن، این کوه ها در مقایسه با دیگر رشته کوه ها، منحصر به فرد هستند. نقاشی های روی سنگ ها در Drakensberg برای دانشمندان علاقه مند به کشف تاریخ انسان، جذابیت زیادی دارند. کارهای بسیار زیادی در Drakensberg می توان انجام داد. توریست های باتجربه تر می توانند برای صعود به قله ها کوهنوردی کنند یا به صخره نوردی بروند و یا در رودخانه های Orange و Tugela قایق سواری کنند. افرادی که قصد پیاده روی دارند، می توانند از مسیرهای زیای به این منطقه برسند. شما همچنین می توانید با هلیکوپتر به این منطقه بیایید و کوه ها را از بالا تماشا کنید.
منطقه دراکنسبرگ

منطقه دراکنسبرگ در آفریقای جنوبی

 بازدید از کیپ تاون

یکی از هیجان انگیزترین شهرهای آفریقای جنوبی، کیپ تاون است که به خاطر جاذبه های فراوانش به خود می بالد. در کنار طبیعت زیبای اطراف شهر، کیپ تاون شهری بسیار سرزنده نیز هست، اما، ما در این لیست فعالیت های خارج از خانه را برای افراد ماجراجو، فهرست کرده ایم. مطمئنا کیپ تاون یکی از جاهایی است که حتما باید در سفر به آفریقای جنوبی، آن را ببینید. از همسایگی های پرجنب و جوش و متنوع، مغازه ها، رستوران و موزه گرفته تا طبیعت دست نخورده، کوه ها و سواحلی که در تمام طول سال تفریحات متنوعی را برای بازدیدکنندگان فراهم می آورند. در سفر به آفریقای جنوبی، بازدید از این شهر را از دست ندهید.
کیپ تاون

کیپ تاون آ،ریقای جنوبی

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.