کاریهایی که باید در سفر به تانزانیا انجام دهید!!

0

امروز به تانزانیا سفر می کنیم. کشوری حیرت انگیز که در شرق آفریقا قرار گرفته است.اگر چه زمانی که پا به تانزانیای آفریقا برای گشتن می گذارید لیستی بسیار طویل برای سیاحت در آنجا وجود دارد اما ما لیستی کوتاه تر را طی سفر 4 روزه برایتان انتخاب کردیم تا با شما به گردشی اکتشافی در سفر به تانزانیا برویم. حیوانات منحصر بفرد و زیبای این منطقه را می نگریم، دیدنی های تانزانیا را ببینیم و پس از گذارندن شبی فوق العاده در ادوگاه های مخصوص آفریقایی با درخت سوسیس ملاقات می کنیم. سفر امروز را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 • منطقه ی زندگی 5 حیوان بزرگ آفریقا

اگر برای لذت بردن از تفریحاتی با رنگ و بویی آفریقایی، سفر به تانزانیا را انتخاب کرده اید، بدون شک یکی از کار هایی که انجام خواهید داد مشاهده ی منطقه ی زندگی 5 حیوان بزرگ این دیار است. منطقه ای که در آن 5 حیوان بزرگی که سخت ترین نوع شکار با پای پیاده را دارند، در آنجا قرار گرفته اند. این گروه بومی شامل فیل آفریقایی، پلنگ، شیر، بوفالوی آفریقایی و کرگدن گریزپا می شوند.

منطقه ی زندگی 5 حیوان بزرگ آفریقا

 • تماشای مهاجرت کل یالدار ها

محل مهاجرت سالیانه ی کل یالدار ها مکانی است که مهاجرت گله های حیوانات از پارک ملی سرنگتی به سمت علفزار های سبز حفاظت شده ی ماسائی مارا اتفاق می افتد. تعداد این کل یالدار ها به حدود 1 میلیون تخمین زده می شود به اضافه ی هزاران حیوان دیگر. این تغییر مکان عظیم قدرتمند است و تنها دلیلی سفر بسیاری از توریست هایی است که سفر به تانزانیا را تجربه میکنند.

تماشای مهاجرت کل یالدار ها

 • منظره ی زانو زدن یک گراز زگیل دار

در حین سفر به تانزانیا و سفر اکتشافی به آفریقا گرازهای زگیل دار به آسانی پیدا می شوند. اما من در طی سفر 4 روزه ام تنها یکی از آن ها را دیدم که با پای جلویی اش زانو زده بود و این حالت را برای خوردن علفهایی از روی زمین به خود گرفته است، زیرا گردن آن ها کوتاه است و پاهایشان بلند. او به خوبی با زانو های پینه بسته اش کنار آمده.

منظره ی زانو زدن یک گراز زگیل دار

 • به پرند نگری بروید

یکی از کارهای فوق العاده ی سفر اکتشافی من به آفریقا و جهانگردی تماشای تنوع باورنکردنی پرندگان بود که در این ناحیه به چشم می خوردند آن هم با بیشتر از 1000 گونه. برخی از  پرندگانی را که می توانید بیابید عبارتند از: درنای تاج دار خاکستری، ماهی خورک مالاشیت، مرغ ریشوی زرد و قرمز و دارکوب نوبیونی. هیچ موقع تا قبل از سفرم به تانزانیا نمی فهمیدم که چرا مردم برای سرگرمی به پرنده نگری می روند. اما اکنون علت آن را به خوبی درک می کنم.

به پرند نگری بروید

 • در سفر اکتشافی تان توسط بالن هایی زیبا و رنگارنگ به آسمان بروید

آیا می توانید منظره ی وسعت سرنگتی را از بالای یک بالن تصور کنید؟ در سفر به تانزانیا و سفر اکتشافی با بالن ها شما را لحظاتی در بالای آسمان شناور خواهند کرد. جایی که می توانید شاهد حیات وحش از چشم اندازی کاملا متفاوت شوید.

در سفر اکتشافی تان توسط بالن هایی زیبا و رنگارنگ به آسمان بروید

 • شرکت در رقص قبیله ای خوش آمد گویی ماسائی مارا

طی سفر به تانزانیا و سفر اکتشافی ام با رنگ و بویی آفریقایی، ما تصمیم گرفتیم تا یک قبیله ی ماسائی را ملاقات کنیم. که بلا فاصله با رقص دوست داشتنیشان مورد خوش آمد گویی ساکنان قرار گرفتیم ، که شامل آوازی آمیخته با پرش به سمت بالا توسط مردان و اجرای حرکات قدرتمند و ریتمیک توسط زنان بود. من هم به مرکز گروه آورده شدم تا در آداب و رسوم آن ها شرکت کنم.

شرکت در رقص قبیله ای خوش آمد گویی ماسائی مارا

 • یک استخر پر از اسب آبی ببنید.

احتمالا شما در مواجهه با یک یا دو اسب آبی در هنگام رانندگی در سفرتان به لرزه بیافتید. ولی یکی از چیز های منحصر بفرد تری که حین این سفر می بینید، یک گله اسب آبی فعال در حال گل بازی در آب است. در استخر اسب های آبی در مرکز سرنگتی با 200  چهره ی تاثیرگذار برخورد خواهید کرد.

یک استخر پر از اسب آبی ببنید

 • در منطقه ی حفاظت شده ی انگورونگورو بایستید

دهانه ی آتشفشانی انگورونگورو تنها یک مکان عالی برای تماشای 5 حیوان بزرگ آفریقا نیست و علاوه بر تاثیر متعاقب مردمان ماسائی مارا روی آن، نکته ی فوق العاده ی این مکان این است که شما فرصت این را دارید که در کنار یک دهانه ی آتشفشانی بایستید و از دیدنی های تانزانیا لذت ببرید. اطمینان حاصل کنید که هیچ حیوانی در نزدیکیتان کمین نکرده باشد و این کار را با کمی خطرپذیری خودتان انجام دهید. بعد از پذیرش این خطر پذیری، من توانستم ایستادن در کنار این دهانه ی آتشفشانی را که جز فهرست کار های جذابم در این سفر بود، تیک بزنم.

در منطقه ی حفاظت شده ی انگورونگورو بایستید

 • به چادر نشینی در کمپ های پر زرق و برق سرنگتی بروید

بعد از یک روز گرد و خاکی طولانی در سفر اکتشافی تانزانیا در پارک ملی سرنگتی، برای تجربه کردن یک کمپینگ لوکس یک اردوگاه از اوسوکوپو رزرو کردیم. و  شبی رو تجربه کردیم که زرق و برق طبیعت با دنیای لوکس و مدرن امروزی پیوند خورده بود. شما کیلومتر ها از اردوگاه های دیگر فاصله دارید و در بیرون چادر، صحرایی است که حیوانات وحشی در آن می دوند و زندگی طبیعیشان جریان دارد. اگر قصد دارید که حتما یک شب چادر نشینی کنید این چادرهای پر زرق و برق بهترین نوع چادرنشینی در آفریقا هستند.

به چادر نشینی در کمپ های پر زرق و برق سرنگتی بروید

 • به چشم های یک فیل راست آج خیره شوید

فیل های آفریقایی مانند سکه های رایج ولی بدون هیچ ارزش خاص یک کشور، در تانزانیا هستند و بی شک از دیدنی های تانزانیا هستند. اما من فقط فیل های نوع راست آج را در دریاچه ی انگورونگورو مشاهده کردم. آج های این گونه از فیل ها به دلیل کسلیم موجود در علف های این منطقه  بیشتر از فیل های دیگر آفریقا رشد می کند.

به چشم های یک فیل راست آج خیره شوید

 • عکس برداری از بغل کردن گهواره ای یک میمون دم کوتاه

شما میمون های دم کوتاه را در تمام طول سفر اکتشافی تان مشاهده خواهید کرد، مثل نشستنشان بر روی میز های پیک نیک استراحتگاه ها و برخی هم در حال پریدن بر روی کاپوت ماشین لند کروزتان. اما پیدا کردن مادری که کودکش را بغل کرده و او را تیمار می کند منظره ای مخصوص است. بسیار مخصوص.

عکس برداری از بغل کردن گهواره ای یک میمون دم کوتاه

 • غرش شیر را بشنوید

بدون شنیدن صدای غرش یک شیر سفر اکتشافی شما به تانزانیای آفریقا کامل نخواهد شد. آن ها به آسانی نعره می زنند برای گفت و گو با شیر های دیگر و یا برای ترساندن شکارشان تا او را راحت تر شکار کنند.

غرش شیر را بشنوید

 • بغل کردن گور خر ها را ببینید

در حین سفر اکتشافی به آفریقا، یک منظره ی حیات وحش وجود دارد که هیچ موقع کم اهمیت نخواهد شد. و آن منظره ی بغل کردن گورخر هاست. این منظره ی شیرین به راحتی از خاطر ها محو نمی شود. من در پارک ملی سرنگتی، انگورونگورو و تارانگیر نگاه اجمالی به آن ها انداختم. اگرچه این دقایق ممکن است از زبان انسان هیچ چیزی توصیف نشود جز لطافت. البته این گورخر ها یکدیگر را بغل نمی کنند بلکه از یکدیگر در مقابل شکارچیان اطرافشان محافظت می کنند که هنوز هم کاری قابل ستایش است.

بغل کردن گور خر ها را ببینید

 • میمون های وروت را بشناسید

این میمون ها که با نام میمون های وروت مشهور هستند به خاطر قیافه و رنگ بدنشان که به دست مادر طبیعت آفریده شده سوژه ای جذاب برای تماشا هستند و از دیدنی های تانزانیا هستند.

میمون های وروت را بشناسید

 • یک درخت سوسیس ببینید!

این درخت عجیب و غریب، که با نام درخت سوسیس معروف است، دارای میوه های طویل است که از شاخه های درخت آویزان می شود که شبیه به سوسیس هستند و از دیدنی های تانزانیا هستند. و نکته ی جالب درباره ی آن ها پنهان کردن دم حیواناتی مانند پلنگ و یا شیر است درست زمانی که یکی از آن ها روی شاخه های این درختان در حال استراحت هستند.

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.