گردشگری ایران در نمایشگاه بین المللی مسکو

0

توانمندی گردشگری جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف طبیعی، تاریخی، فرهنگی و تمدنی در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری مسکو به نمایش در آمد.

این نمایشگاه روز سه شنبه با حضور شماری از مقام های فرهنگی و سیاسی روسیه و استان مسکو، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مرکز نمایشگاهی مسکو گشایش یافت.
براساس اطلاعات اعلام شده در این نمایشگاه سه روزه 1800 شرکت ارائه دهنده خدمات گردشگری در حوزه های مختلف از 180 کشور جهان از جمله ایران شرکت دارند.
غرفه جمهوری اسلامی که با نمادها و نشان های تمدنی و فرهنگی ایرانی-اسلامی آراسته شده محل فعالیت چهار شرکت گردشگری است که با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این گردهمایی نمایشگاهی حضور یافته اند.
واعظی هنگام بازدید از غرفه های ایرانی با تاکید بر لزوم هر چه فعال تر شدن روابط بین دو کشور، یکی از راهکارهای ارتقای مناسبات گردشگری را پشتیبانی کارآمد از شرکت های خصوصی فعال در این زمینه اعلام کرد.
رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه که در راس یک هیات برای توسعه اقتصادی روابط دو کشور و همچنین برنامه ریزی سفر اوایل فروردین ماه آینده حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیروز وارد مسکو شد، مذاکرات پیش روی سران را برای گسترش مناسبات بسیار مهم خواند.
واعظی همچنین یکی از ١٠ سند مهم و راهبردی را که برای امضا در جریان سفر رئیس جمهوری ایران به مسکو در نظر گرفته شده است، مربوط به ارائه تسهیلات گردشگری و لغو روادید برای سفرهای گروهی اتباع دو کشور اعلام کرد.
سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه نیز پیش بینی کرد که با برنامه ریزی و پیشرفت های صورت گرفته در آینده ای نزدیک دو کشور شاهد رشد چشمگیری در روابط از جمله تسهیل سفر برای اتباع دو کشور خواهند بود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر