FURORE | دهکده ای پنهان در یک آبدره در ایتالیا + عکس

0

Furore نام دهکده ای کوچک در ایتالیاست که در بخش جنوب غربی این کشور واقع شده است. این دهکده در میان یک آبدره قرار گرفته و از زیباترین دهکده های ایتالیا می باشد. با توجه به این که خانه های این منطقه به صورت پراکنده قرار داشته اند، دهکده Furore ایتالیا قابل مشاهده نبوده و از دید مسافران و گردشگران مخفی مانده بود. اما در حال حاضر با تلاش مسئولین منطقه این دهکده ی پنهان به یک مکان گردشگری زیبا تبدیل شده است. در این بخش قصد داریم به معرفی این دهکده ی کوچک و زیبا بپردازیم. با ما همراه باشید.

دهکده Furore ایتالیا

دهکده Furore در سواحل آمالفی (Amalfi) در استان سالرنو (Salerno) و در بخش جنوب غربی کشور ایتالیا واقع شده است. دهکده Furore ایتالیا به دلیل داشتن خانه های رنگارنگ و مسیرها و مناظر زیبا و دیدنی اخیرا مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا قرار گرفته است. Furore یک منطقه ی مسکونی در سواحل ایتالیا و مشرف به دریاست و از زیباترین دهکده های ایتالیا به شمار می رود. خانه های مسکونی این منطقه به صورت به هم پیوسته و در کنار هم ساخته نشده اند و هیچ میدان قابل توجهی در این بخش وجود ندارد. ازاین رو مسافرانی که در این مسیر رفت و آمد می کردند از وجود این دهکده مطلع نبودند. پس از گذشت سال ها شهردار این منطقه تصمیم گرفت تا دهکده ی کوچک و زیبای خود را وارد نقشه ی ایتالیا کند و با این کار این منطقه را به صورت رسمی به عنوان شهر به همه بشناساند. برای دیده شدن این شهر زیبا به اهالی Furore دستور داد تا خانه های خود را با رنگ های زیبا و شاد رنگ آمیزی نمایند تا مسافران با تماشای خانه های رنگارنگ، به سمت این شهر جذب شوند. این کار به عنوان سنت در این دهکده ی کوچک به یادگار ماند و هنوز هم اهالی این منطقه خانه های خود را به صورت رنگارنگ، رنگ آمیزی می کنند. همچنین هر سال در ماه سپتامبر هنرمندان و نقاشان از سراسر دنیا به این مکان دعوت می شوند تا ساختمان ها و دیوار خیابان ها را با نقاشی های رنگارنگ تزیین نمایند.

دهکده ی پنهان Furore

آبدره، قدیمی ترین جاذبه ی شهر Furore

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این منطقه، گلوگاه باریکی است که از برخورد جزیره و دریا باهم به وجود آمده است. به این گلوگاه آبدره گفته می شود. این آبدره قدیمی ترین بخش دهکده است و شهر اصلی 300 متر بالاتر از این منطقه قرار دارد. پل قوسی شکلی با ارتفاع 30 متر از بالای این دره عبور می کند و هر سال تابستان از این پل برای برگزاری مسابقات قهرمانی شیرجه استفاده می شود. مسئولین این شهر با تلاش های بسیار توانسته اند این منطقه را به یک ناحیه گردشگری تبدیل کنند. آن ها برای این کار کوره ی پخت آهک قدیمی را به فروشگاه و کافه تبدیل کردند و سعی کردند تا میراث صنعتی، تنوع گیاهی منطقه و … را در موزه ای به نمایش همگان بگذارند. اگر شما نیز به ایتالیا سفر کردید، تماشای این دهکده ی کوچک و زیبا را از دست ندهید. مناظر این دهکده در وسط روز و هنگام تابش آفتاب بر روی گلوگاه، چشم اندازهای طبیعی و فوق العاده زیبایی را ایجاد می کند که قطعا از دیدن آن لذت خواهید برد. در ادامه تصاویر بیشتری از این آبدره را باهم می بینیم.

Furore دهکده ای زیبا در ایتالیا

شهر Furore

آبدره جاذبه ی شهر Furore

Furore دهکده ای زیبا در ایتالیا

Furore دهکده ای زیبا در ایتالیا

Furore دهکده ای زیبا در ایتالیا

منبع: همگردی

نظرات مسدود است.